Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Čo škodí viac? solárium vs.make up

Príspevok v téme: Čo škodí viac? solárium vs.make up
amalliii

čo uškodí pleti viac a od čoho bude viac predčasne starnúť?Mám nedokonalú pleť, pokial som bledá ( v zime) musím na seba kydať každý den aknecolor a na to make up, pleť mi celý den nedýcha a ešte viac sa mi robia vyrážky..Za to ked trošku po solárku zhnednem,a chodím tak 2 x tyzdenne,poprípadne 3 x,na 5 min , tak mi tie nedokonalosti nevidno a chodím bez make upu.

čo z tohto považujete za menšie zlo?

odpovedam

aknecolor sa nema pouzivat na celu plet, iba lokalne. necudujte sa potom, ze to vyzera umelo. V prvom rade sa zamerajte na vysetrenie u endokrinologa/gynekologa a na zlepsenie stravy. Krem/solarko nezmoze nic, pokial mate vnutornu nerovnovahu ci chorobu.

winki

Hlavne by si mala riešiť problém s pleťou inak a nie zakrývať.
TO, že si bledá a čo? Solárkové baby už dávno nie sú in.
Choď ku kozmetičke, kožnej lekárke. Používaj kvalitnú kozmetiku (ak máš akné, tak na akné).
Aknecolor vyhoď z okna, to je to najhoršie čo si môžeš patlať na ksich. Vysušuje a upcháva póry, rozteká sa a vyzerá veľmi umelo.
V prvom rada maj rada samú seba, takú aká si a neskrývaj sa za umeliny.

toska

Keby som si mala vybrať,tak make up.Videla som osobu,mala tvar ako zhužvanu latku až som sa jej zľakla,po častom solar.

Laara

no make-up predstavuje rozhodne mensie zlo..3x tyzdenne do solarka?..to ako chces vyzerat za par rokov..zosusena a zvraskavena? aknecolor je najvacsie svinstvo ake poznam, nevyzera na pokozke ani prirodzene, ani dvakrat vabne..a ked si ho na seba nacapes, plet nedycha, upchavaju sa pory a vyrazkam to tiez velmi neprospieva..radsej by som na tvojom mieste volila nejaky korektor, investovala do kvalitneho make-upu, zafixovala to pudrom a tak ti to musi vydrzat cely den..no nemyslim si, ze ak vyrazky zakryjes nejakou vrstvou tak ich nie je vidno..mozno menej

problem by som riesila s dermatologickou, koznou..na pleti sa ti len prejavuje to, co nie je v poriadku vo vnutri..plus svoje robi strava, psychika..ale dobra plet je aj vecou genetiky..

amalliii

llek
moja otázka neznela ČI môže make up alebo solárko škodiť,myslím že odpoveď na takúto otázku vie každý.Otázka bola čo škodí VIAC.
čo sa týka vnútornej pohody,to s tebou súhlasím.Akurát že som ešte neprišla na to ako tú osobnú pohodu docieliť.

llek

No ked si myslis ze pre tvoje vyrazky je make-up to najlepsie, tak si ho daj. Tvoja otazka znela, ci solarium alebo make-up mozu skodit pokozke. Ja som len odpovedala.Nikeot nezijeme dokonaly. Cim skor dokazes akceptovat svoje drobne nedokonalosti, tym lepsie pre teba aj tvoje sebavedomie. Teraz riesis vyrazky, ako budes riest vrasky? Mozno ked sa tym nebudes az tak vnutorne trapit, vyrazky sa trochu stiahnu. Vela veci si casto zhorsujeme uz len tym ze to prilis riesime a sme z toho v strese. Vnutorna pohoda riesi mnohe telesne neduhy. Nie som ziadna ducharka, len mam o nejaky ten rok viac a teda aj iny pohlad na vec a vlastne skusenosti

amalliii

llek
ano,vsetko je to o akceptacii svojho zovnajsku a hlavne vyrovnanost s nim.No v dnesnej dobe ,kde vsetko zavisi od vyzoru,si nemozem dovolit prist do spolocnosti alebo prace napr.s vyrazkami na tvari.S vedomymi nedokonalostami pri styku s inymi dochadza k znizenu sebavedomia a vystupovania,co sa odrazi aj na spravani.Aspon u mna.S ludmi dokazem komunikovat inak ked som spokojna so svojim vyzorom ako ked nie som.

llek

Ak chces aj v 50-tke ako tak vyzerat, tak ani solarium ani ten make-up tak ako to popisujes. Mozno tvoja pokozka nie je az taka hrozna, je to vec akceptacie takej koze aku mame. Ved sa mozes primalovat, ale netrap svoju kozu gebuzinami ani solarkom

amalliii

kvety zla
aknecolor-dva odtiene-svetly,ktory velmi dobre prekryje nedokonalosti,a nie ten oranžovo hnedý

maricenka-vyskusala som velmi vela make upov,a ziadny mi nesedel.

premyslam nad tym preto,pretoze co vidim baby dlhodobo pouzivat make up ich plet je siva,zhrubnuta,proste riadne skareda.Viem ze aj po solariu,preto sa snazim vybrat si medzi mensim zlom.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Čo škodí viac? solárium vs.make up - Fórum - ZDRAVIE.sk