Obmedzenie fajčenia

Príspevok v téme: Obmedzenie fajčenia
anonym222

Zdravím,bol som taký priemerný fajčiar asi 10-15 cigariet denne 5 rokov,a pred niekolkymi dnami som bol na odvykacej terapii lebo ma to začalo obmedzovať(neustale odskakovanie,zhoršenie zdravotneho stavu,skoro každy den 3 eura davať mi prišlo tej kopy penazi luto a pod).Myslím že fyzicky mi zavislosť terapia odstranila ale čo sa týka psychickej zavislosti tak mam neskutočne abstaky,stále chodím na balkon(bez cigarety),točim sa dookola bytu,som nervozny a nesustredeny a stále myslím len na cigarety.Dnes som to už nevydržal a asi 2 razy si potiahol.Točila sa mi hlava a troška mi prišlo zle tak som mal asi 5 hodín pokoj ale zas to namna prišlo.Ale čo je najhoršie je že si uvedomujem že ja asi chcem fajčiť.Proste by som chcel fajčiť tak že nie som zavislí ale dám si max 2-3 cigarety denne vo forme oddychu a vychutnať si to len sa bojím že mi to nebude stačiť a zase budem tam kde som bol.Co mám robiť???

luciano

Ja fajčím rád, fajčenie mi robí dobre a nemienim s tým prestať. Avšak nakoľko fajčím elektroniku, tak sa o svoje zdravie nebojím. Nikotín je síce jed, ale v dávkach, pri akých sa inhaluje z elektronickej cigarety sú jeho účinky na duševný stav blahodárne. Nikotín zlepšuje pamäť, zvyšuje schopnosť sústrediť sa, ľahšie sa po ňom učí, upokojuje a zlepšuje náladu.
Avšak nie je e-cigareta ako e-cigareta. Väčšinou sa jedná o nepodarky, ktoré sú nevýkonné a slabé. Dobrú e-cigaretu treba vedieť kúpiť, v zásade treba kupovať u značkového predajcu a vybrať si treba maximálne výkonnú mašinu. Len takáto silná e-cigareta dokáže byť plnohodnotnou náhradou za klasickú cigaretu.

www.scienceworld.cz

elektronickecigarety.webnode.cz

htherapy

Bruno, sam si si odpovedal. Problemy mozme robit velmi zlozite alebo velmi jednoduche. Pokial chces dalej fajcit, tak ziadna naozaj ZIADNA terapia ti nepomoze. To radsej si tie 2-3 cigarety denne zapal, raz zomries aj tak.

Az raz sa presvedcis, ze naozaj a jednoznacne s fajcenim skoncovat chces, tak terapia sa neminie ucinkom.

Bruno333

Nepochopil som teraz otazku, prepac...
Lekari si nic nevmysleli, lekari riesia a odstranuju DOSLEDKY ale nie PRICINU.
Ak sa zamyslis nad pricinou preco fajcis odpovies "neviem"...pretoze to nijake ucinky nema.
Ak sa zamyslis preco je tazke zbavit sa fajcenia, alibisticka odpoved znie "lebo sa to neda", "lebo je to navyk", "lebo som zavisly".
Zamysli sa nad tym co je alibizmus a co je negativny stav vytvoreny drogou samotnou nazyvany "abstinencny priznak".
Abstinencny priznak nie je sgnalom ze telo potrebuje drogu, ale je to ucinok danej drogy...takze ak mas chut na cigaretu je to preto lebo si uz cigaretu mala, cize je to vyvolany stav cigaretou.
Vsetci ludia, aj ti ktori nefajcime, mame rovnake problemy, neurozy, stresy, fobie, napatie, tremu, strach...ale rozdiel je v tom ze to vydrzime, ale fajciar si zapali a mysli ze odstrani tieto stavy, ich prekrytim a vyhne sa tym abstinencnemu priznaku.
Poviem Ti priklad: Ides na tyzdnovy vylet, tak sa zasobis krabickami cigariet. Preco? Mohla by si si tesne pred tym dat a citis sa v pohode.Lenze Ty sa budes obavat co bude na tom vylete, ake budem mat stavy, ci bude moznost kupit si cigi, co ak budem mat "abstinencny priznak". Cize ide len o strach z abstinencneho priznaku, nie o priznak samotny. No ten sa da lahko prekonat tak, ze by si si skratka ziadne cigi nezobrala a venovala sa niecomu inemu. Beries si ich ale kvoli strachu z abstaku, nie kvoli abstaku...

0vecka

2 Bruno333 jasne vsetci lekari na svete sa spikli a vymysleli si abstinencne priznaky. Povedz mi veris aj motor s ucinnostou vecsou ako jedna? Alebo homeopatii?

Bruno333

anonym 222:
Nepochopili sme sa. Nejde o to ze si nieco prcitas a zbavis sa neprijemnych stavov.
Ide o to, ze tie poznatky musis dostat do praxe, a urcite nie elektro cigaretami, alebo naplastami s nikotinom.
Zober si to takto: Co Ti dava cigareta oproti ludom ktori nefajcia? ABSOLUTNE NIC! Nezabudnes na problemy, nerozveselis sa, nebudes sa zabavat na veciach, neukludni Ta, neda Ti nove myslienky, neprides na zmysel zivota...tak naco preboha dalej fajcit, ak s tym chces prestat tak ci tak budes musiet prejst cez negativne stavy, tak preco ich nemat za sebou co najskor.
A co sa tyka tej knihy ide o zaujimavy novy pohlad aky tu este nebol, su referencie na internete od ludi ktori fajcili a prestali, lebo pochopili ako to funguje.
Vsetci ste hlupucke ovecky ktore ovlada tabakovy priemysel a niekto si z toho krasne uziva zivot a smeje sa aki ste sprosti ze ste im skocili na vec ktora je este k tomu aj legalna.

Bruno333

Ovecka, Ty si asi naozaj ovca v stade ktora prijme vsetko co jej natlacia do hlavy. O zavislosti sa hovori preto aby sa ludia bali abstinencnych priznakov a fajcili dalej...zavislost znamena ze keby si to nemala zomries, to je zavislost.
Preto sme zavisli na vzduchu, potrave a vode, pretoze bez nic NEPREZIJEME!!!
Nepoznam osobne cloveka ktory by zomrel preto ze nema cigaretu. A to co tu ty opisujes , akoze tie "fyzicke prejavy" su prejavy UZITIA latky, to znamena kazda droga najprv ma ucinok a nasledne vytvori ucinok opacny...cize ak mas fyzicke prejavy sposobila Ti to cigareta, je to ucinok cigarety, nie abstinencneho priznaku. Ak by si ho chcela "odstranit" dalsou cigaretou, vyvola Ti znovu na chvilu pozitivne emocie, a potom negativne...a kolecko sa toci dokola.
Cize ak sa chces zbavit neprijemnych priznakov, nemozes to riesit znovu tou istou latkou ktora Ti ich sposobuje. To je to iste ako keby si vypadla z okna, zlomila si nohu a chcela by si ju napravit tak ze znovu skocis z okna.
Je to pochopitelne???

karol33

Ale da sa to, treba mat len velmi pevnu volu a najst si nieco pri com nebudes mysliet na cigaretu, vela prace, konickov. A este to mozes skusit aj naopak, vyrabat si vlastnu terapiu, rob to pri com si mal najvacsiu chut na cigaretu, daj si kavu, pivko, proste sa trizni. Ak toto prekonas a vydrzis tyzden, potom mesiac, potom ... , tak bude dobre. Ku koncu som fajcil pomaly 30 denne a prestal som zo dna na den. Vies kolko je krasnych vyletov za tie peniaze a dovoleniek, fuuuuuu co ti budem rozpravat.

marlena

poznam osobne ludi, ktori roky fajcia sposobom, ze len cez vikend daju 2-3 cigarety , ked idu na pivko posdiet, inak im to ani na um nezide..mne sa toto docielit nepodarilo a tiez uz mi to lezie na nervy, lebo ak dam viac ako 5 cigariet, uz to rano citim, akoby som bola nejaka slabo okyslicena, na hrudniku stazeny pocit, hlava...najlepsie ked sa zrana rozhybem, zadycham a prejde to. keby som sa vedela udrzat na 3 denne, tak by som bola rada, lebo u mna je to tak, ze ja si idem zapalit ked ci mi je zle a som nervozna, ale aj naopak, ked sa tesim, od radosti , tazko sa to prekonava....

anonym222

Bruno mne žiadne knihy nepomožu,cigareta je droga ktorá spôsobuje ťažku fyzicku aj psychicku zavislosť.Neverím tomu že ked si preitam nejaku knihu tak mi zmizn abstaky.Najlepšie je nikdy nezačať inak je to velmi ťažke definitivne prestať a už sa k tomu nevratiť.
Luciano:Mám elektronicku cigaretu a aj viem čo je.Ked som bol ťažky fajčiar tak mi nezaberala.Teraz po detoxikacii to možem skusiť vdaka.Dakujem za rady,zatial sa budem snažiť vydržať prípadne to maximalne obmedziť že občas si potiahnem a možno to časom prejde.Každopádne treba s tým bojovať

luciano

Tiež som fajčil asi 20 denne, ale pred piatimi rokmi som prešiel na elektronické cigarety a neviem si to vynachváliť. Pre toho, kto fajčiť chce, ale nechce aby mu fajčenie škodilo zdraviu, je elektronika vynikajúcou alternatívou.