Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prekyslenie

Príspevok v téme: Prekyslenie
DANICAA

Zaujímalo by ma či je rozdiel medzi prekyslením organizmu a prekyslením žalúdka. Ja mám stále veľa kyselín v žalúdku, mám reflux..už ani neviem ako sa stravovať..všade vidím články,rady,recepty atď.pri prekyslení...na odkyslenie organizmu..je to to isté?..chcela by som odkysliť organizmus stravou..pomôže mi to aj na žalúdok?

philips

Stevo, drviva väcsina patogennych MO zije v neutralnom az slabo zasaditom prostredi. Zabija ich kysele... Ale su aj vynimky...

Stevoo

Ja by som sa chcel spytat:vsade citam ze bakterie,virusy,plesne,parazity atd.prezivaju len v kyslom prostredi,ze v neutralnom zasaditom nepreziju a umieraju.Ale na druhej strane vsade sa pise,ze potrebujeme zaludocne kyseliny,lebo zabijaju bakterie,virusy...ze ked mame prave menej kysly zaludok tak sa tieto neplechy rozmnozia.Tak to teraz nechapem.Yabija tie bacily,virusy atd.kysle alebo zasadite?Mohol by mi to niekdo vysvetlit?Dakujem

llek

Prekyslenie organizmu to je dnes trendy, tak ako je vzdy nieco trendy, ako pride tak odide. Ked clovek rozumie metabolizmu a biochemickym procesom v tele cloveka, tak podobne modne vystrelky neriesi. Vnutorone prostredie organizmu ma svoje velmi prisne regulacne mechanizmy, ako si velmi strazi pH vo vsetkych svojich sektoroch. Tvorba zaludocnej kyseliny je zase nieco celkom ine netreba si to zamienat. Treba upravit stravu, najst potraviny co drazdia a zvysuju ti prilis tvorbu kyseliny a ak by ani tieto opatrenia nepomohli tak gastroskopia a konzultacia gastroneterologa by mohli pomoct

ni-ka

nadbytok zaludocnej kyseliny este nemusi znamenat aj prekyslenie organizmu...
napr.ja nemam vobec zahu a pri ABR vysetreni som mala akutne prekyslenie organizmu...

suri

reflux je dôsledok existencie nesprávnej mikroflóry v oblasti prechodu pažeráka do žalúdka, čo spôsobuje prítomnosť toxických látok s možnosťou prítomnosti "žrútov" - baktérií a parazitov typu lamblia, staphylokok, proteus, bacterium lactis,.....
následok celého je neregenerácia pojivových tkanív - strata elastičnosti vyššie spomínanej oblasti....

je potrebné i naprázdno - t.j. bez potravy prehltávať veľké množstvá slín, nepiť bublinkaté nápoje, nepiť studené nápoje - je tam zápal...

môže byť spôsobený aj nesprávnym užívaním liekov, alebo zapíjaním liekov nedostatočným množstvom tekutín.

obmedziť sladké - podpora plesní...

Textová Inzercia

Zľavnené pobyty v Bardejovských kúpeľoch

Využite zľavy v mesiacoch január – marec na liečebné a relaxačné pobyty až do výšky 25%.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prekyslenie - Fórum - ZDRAVIE.sk