Radikálne zmeniť život, krajinu, prácu, ako?

Príspevok v téme: Radikálne zmeniť život, krajinu, prácu, ako?
paloma1

Prosím vás ako ste nabrali odvahu? Chcela by som zmeniť svoj a partnerov život. Žijeme neustále v strese. Ráno mi za tmy odchádza, večer sa za tmy vracia, od 6 do 5, niekedy dlhšie. Ja som o prácu momentálne prišla. Ani na víkend sa neteším, lebo bývame u rodičov a stále niečo riešime, stále niečo robiť. Nemôžem si pospať ani v nedeľu dlhšie, lebo raňajkovať sa musí o 9. Keď náhodou spíme dlhšie, volajú nás, lebo rýchlo treba jesť ide sa variť obed. Pol víkendu sa prevarí, pol prepracuje a zasa pondelok a od rána do večera sa nevidíme. Večer si ľahneme o 8 a o 9 mi už chudátko spí, čo je taký unavený. Mám 27 a takýto život som si nepredstavovala. Ako z tohto kolotoča von? Najradšej by som odišla niekam do zahraničia, nie že by mi vadili rodičia, ale potrebujem svoju slobodu a voľnosť plus prácu, mohli by sme pracovať trebárs spolu, cez víkend vstať kedy chceme atď. Strašne sa cítim napätá. Včera som čítala, že už aj Anglicko obmedzí trh. Mám pocit, že ak neodídem a neodtrhnem sa teraz, tak už sa mi to po 30 nepodarí. Aspoň na pár rokov. Čo myslíte? Ubíja ma všetko tuná, o platoch ani nehovorím...:(

doubledog

urcite skus niekam odist
ale zas necakaj v zahranici eldorado, zo zaciatku to tam moze byt tazsie, ako to mas tu
ale ta skusenost je dolezita

Sisi092

ja mam take iste a o trochu aj horšie... tiež mi toto vadí a tiež si viem predstavit zacistok niekde daleko po svojom, na novo.. a to anglicko presne ma to serie kazdy mi uz hovorí ze to tam uz nie je bohvie co..aj ze obmedzia, aj ze nákladné... sale po nemecky neviem :(

james bond

zahranicie je vzdy riziko, mozes najst dobru robotu a mat sa omnoho lepsie ako na SLovensku ale rovnako sa mozes vratit rychlo v minuse, pokial ale mas s kym ist a rysovalo by sa nieco doveryhodne, za pokus to urcite stoji, minimalne si nebudes potom vycitat ze si to neskusila