Menštruacia - otázky

Príspevok v téme: Menštruacia - otázky
prvykrát

Dobrý deň mám 15 rokov a začala som dostávať menštruaciu pred mesiacom tak neskoro lebo som brala niekoľko rokov lieky ktoré ju podľa doktorky odialili.
Je normálne ak mám počas tých dní bolesti v stehnách, v chrbte a tam kde je asi močový mechur? Sú to také prudké a nečakané bolesti niečo ako krče.
Tiež by som rada vedela od dievčat ako sa sprchovať keď to mám? Kamoška si dáva tampon ale mne ho nešlo zaviesť aj keď som sa pokušala niekoľko krát oto. Sprchujem sa až na tretí štvrtý deň a príde mi to také nehygienicke čakať tri dni kým sa to nejako trocha zastaví aby som mohla isť do sprchy. Ako sa mám sprchovať keď to prvé dni tečie tak silno? Mama je odcestovaná v Rakusku a po telefone jej to nechcem rozprávať. V škole nám učka rozprávala o tých veciach aj že treba dodržiavať hygienu ale ako? Ak nemožem dostať do seba tampon.
Tiež mám otázku tykajúcu sa kynekologa ku ktorému chcem isť prvykrát. Čítala som v časopise že najlepšie je ísť v dlhom tričku svetri alebo so sukňou. To nieje problém ale tam kam chcem isť ja sa prezlieka u sestričky za závesom. Mám si nechať ešte nohavičky na sebe alebo isť k lekárovi bez nohavičiek? Nebude mu blbé ak si budem dávať nohavičky dole pred ním? Ak pred ním kam potom s nimi nechať ich na stoličke či do tašky ich dať? Viem že sú to pre niekoho blbé otázky ale ja fakt neviem tak sa mi nevysmievajte chcem len múdre rady prosím.

prvykrát

Tak dobre skusím to s tými obrúskami ale to bude babračka ble :)
A práveže bude lebo doktorka povedala čo všetko má asi tak čaká a spomínala aj ultrazvuk a nejaké krvné odbery. Viem od kamošky že ma bude vyšetrovať cez konečník takže sa "strašne teším."

adriiiiii

Hygiena musi byt kazdy den a hlavne ak mas m, nemusis sa bat.Kupel sa neodporuca ale narychlo sa osprchovat ti fakt neublizi.A ja viem ze nesexujes preto som pisala ze pokial sexualne nezijes a nemas problemy tak nevidim dovod na navstevu gyndy, ale ak si brala lieky a posiela ta lekarka tak ano a nemusis sa bat nieje to nic strasne mozna sa ani vyzliekat nebudes musiet len sa bude s tebou rozpravat a ak tak vysetrenie bude prebiehat inac nie klasicky lebo si este panna mozno ta bude riesit detsky gyndos.Ak sa este chces nieco opytat tak kludne.

prvykrát

A ja idem k doktorovi to je tiež blbé natom že muž. Ale tak on je vraj najlepší. Pred ženskou doktorkou by mi to nevadilo dať gaťky dole ale pred doktorom mužom.Nebude to smiešne?

prvykrát

Uf tak si ma ukľudnila už som si myslela že tie bolesti niesu normálne lebo teraz mám ju po druhykrát a objavili sa až teraz pri prvej také silné neboli.
Ale to je blbé sa sprchovať a tečie to tam:/
Mini som praveže skušala a ani s ním to nešlo.
Na gyndu ma odporučala obvodačka kvôli tým liekom čo som brala či je všetko v poriadku. Aj sa bojím isť. Nejdem tam kvoli sexovaniu nemám frajera a ani by som v 15 nesexovala.

adriiiiii

Ahoj takze je to normalne ak mas bolesti pocas menzesu urob si teply cajik alebo vezmi tbl od bolesti,casom mozna bolesti ustupia.S tou hygienou treba sa kazdy den sprchovat ak silnejsie krvacas nevadi po osprchovani sa tam dole utri obruskami nech nepospinis uterak.Tampon si nedavaj nasilu skus najprv pouzit mini ak sa ti nedaju netrap sa a pozivaj vlozky.Vlozky men podla krvacania aj kazde 2 hodiny.A naco chces na gyndu mas problemy?Pokial si zdrava a nezijes sexualne nevidim dovod tam ist,a ked pojdes za zavesom si nechaj na sebe gatky ktore si das potom u lekarky v ambulancii dole a polozis si ich na stolicku.