Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako sa rozísť?

Príspevok v téme: Ako sa rozísť?
hviezdička07

ahojte, potrebovala by som poradiť ako sa mám rozísť s priateľom. Sme spolu 6rokov od mojich 19 on je o 14rokov starší rozvedený s dospelými deťmi. Bola som veľmi zaľúbená ešte v podstate donedávna, ale dosť mi vadil jeho vorkoholizmus a to že sme spolu trávili čoraz menej času čo jemu podľa jeho slov vôbec neprekážalo, veľmi som sa kvôli tomu trápila,hádala sa s ním no on nič ako keby ma nebral vážne. Asi pred rokom som spoznala jedného muža v práci, bol mi veľmi sympatický, galantný a slušný začali sme spolu komunikovať ale len cez e-maily, neskôr sme sa parkrát aj stretli, kedže som mala veľa voľného času pretože môjmu priateľovi vôbec nevadilo ked som šla po práci do mesta sama a vracala sa sama domov, čoraz viac som si uvedomovala že svojho priateľa prestávam lubiť a zalúbila som sa do toho nového muža,nespali sme spolu iba sme sa pobozkali,no chcem sa s priateľom rozísť, uvedomila som si že ho nelúbim a že mi vzťah taký aký bol do teraz vôbec nevyhovuje, za tých 6 rokov sme sa nepohli dalej vo vzťahu vôbec,žiadne plány do budúcna žiadna spoločná domácnosť, môj priateľ je usadený domased,až sa divím že som cez ružové okuliare toto všetko nevidela skôr..Hm a čo sa týka nášho intímneho života tak je u nás bežné že pol roka nič ako teraz,jemu to skrátka nejak nechýba alebo ja neviem mne to nepríde normálne ja takto žiť nechcem už,v podstate už po tom ani netúžim,neviem ako mu mám povedať že sa chcem rozísť už som to skúšala no on akoby nabral druhý dych a správa sa neskutočne milo a vo všetkom mi ide v ústrety, no ja viem že ho už nelúbim. Nechcem sa s ním rozísť kvoli novému mužovi, možno s ním nakoniec ani nebudem ale takto už skutočne žiť nechcem,prosím poradte mi ako to mám urobiť ja mu fakt nechcem ublížiť no ja sa asi zblázim, sa divím že to na mne on nevidí.Vopred dakujem za názor

m pohlavie

juhy, presne tak, suhlasim s tebou, a zbytocne budem cosi dodavat. Tym niektorym prepnutym zenam to snad nedôjde nikdy. Teda hej, az ked bude neskoro...

juhy

No jasne, klasicky zensky problem...
Si v stabilnom vztahu s človekom 6 rokov, namiesto toho, aby si sa snažila dat vztah dokopy a dat mu šancu uvazuješ hned nad rozchodom kvoli nejakemu novemu ktory ta očaroval..zamysli sa nad tym,mysliš ze by si došla k zaveru ze ho nelubiš aj keby si nespoznala toho noveho? Podla mna konaš velmi egoisticky, 6 rokov je dostatočne dlhá doba nato,aby si sa z človekom rozišla pre taketo malicherne dovody..ani si to s nim otvorene neprebrala a už konaš zavery..čo sa tyka toho noveho,mysliš si,že bude dobrou nahradou človek,ktory "rieši" dlhodobo zadanú ženu?? ale čo ti budem hovorit,rob ako chceš,len aby si tu potom o par rokov nepísala že si sama alebo že maš za muža alkoholika a tyrana.. ;)

cica0055

Ja presne suhlasim so Sonjou.. Len este skus porozmyslat a ak si si ista a dlho citis ze sa to nepohyna ,na co dalej..Nepokaz si zivot pre niekoho kto sa nesnazi urobit teba stastnou..Mysli na seba nie len na druhych... Drzim palce :-)

m pohlavie

Hviezdicka, urcite by som nechcel aby bola somnou zena len zo sucitu, alebo nasilu. Ano v tomto mas urcite pravdu, kebyze taka somnou bola, a sa to dozviem, tak by mi to velmi velmi ublizilo... Ale ty sem pletias zamilovanost, mam taky pocit. Zamilovanost vzdy vzdy vzdy prejde v kazdom vztahu, len akurat sa obnovuje v tych, ktory sa o nu staraju, inak keby sa nestarali, tak padne v kazdom vztahu. Odist od toho koho mas, len preto lebo niesi zamilovana, mi pride nanajvis hlupe. Kolko zien na svete by chceli prave takeho, ktory by ich netyral, neurazal... Kolke su na svete, ktore toto vsetko svoju strpia, pretoze ho tak miluju, hoci sa k nim spravaju ako ku handre... Ty nastastie takeho nemas, mala by si si to velmi vazit, nieje opilec nic. Len podla toho ako si ho zatial opisala, je taky neakcny, usadeny. Uz ako som napisal, to dieta s tebu urcite planuje, a ked pride to, tak uz necinnym nebude. Teda pokial vie byt dobrym otcom.
Dalej, vies, kazdy na tomto fore, a mozno vo vseobecnosti chce toho druheho len podporit, uz nech ide o vsetko mozne na svete, aj ked ide o zle veci. Tie zeny co sem pisu, nevedia ci to co sa hodlas urobit, je to dobre pre teba, a aj tak ti tak velmi radia, aby si sa len rozisla. Vzdy to tak je. Vzdy kazdemu len radi, aby sa rozisiel. Predtym ako zacnes hladat rady ako sa rozist, mala by si hladat rady, ako si dat doporiadku svoj vztah. a ked to nevijde, tak potom sa rozist. Do tej doby by uz vedel, ze nieje vsetko v poriadku, uz by ho to tak podvedome pripravovalo na rozchod, uz by ten cin nebol prenho az tak bolestivy. Ja neviem, mozno nieje na teba az tak naviazany, to uz vies len ty sama. Ale pisala si, ze ti povedal, ze si jeho laskou v zivote...
Ked sa teraz rozijdes, nieje to zas tak 100% iste, ze si niekoho dobreho najdes. Je sem len sama nevera... Chces stratit co mas, a riskovat, ze uz nikdy nic podobne mat ani nebudes? Zacat od nuli? Sice mas tu toho noveho... Neviem. radim len tolko, rozpravaj sa s nim. Rozpravaj a rozpravaj. Vsetko si vydiskutuj. Ukaz mu co chces. A ked nic z toho nebude, on nic robit nebude, tak to nechaj. Laska je len iluzia, ta sa da nadobudnut spat. Skus ho zvadzat, ked to tak chces... No predovsetkym, povec mu to, ze si aj v tomto velmi aktivna, a ze to vlastne potrebujes, aby si bola v pohode...

Sonjaa

hviezdička07

..chcem len, aby si si nepokazila život a bola šťastná...
Máš na to, zariadiť si veci tak, aby si žila plnohodnotný život s partnerom, ktorý bude primeraný aj tvojmu veku, záujmom, názorom, cieľom...

Veľa šťastia :-)

soffa

preco si s nim bola 6 rokov?koli peniazom?jednoducho ak ti uz nevyhovuje tam mu to proste narovinu povedz.aj tak mu ublizis aj tak.nech urobis cokolvek.

hviezdička07

m pohlavie: ďakujem za názor muža,nie norozviedol sa kvôli mne už rozvedný dlho bol. A nemyslím že môj vzťah bola chyba ako taká a že sa napraviť nedá, pretože ja vydatá niesom nežijeme dokonca ani v jednej domácnosti aj ked ja som po tom vždy túžila,spája nas tých 6 rokov ale v podstate nič viac,napísala som sem kvôli tomu aby som sa dozvedela ako sa mám citlivo s niekým rozísť aj ked sa to asi tak citlivo nedá lebo stále sa tým niekomu ublíži, a zajačika žiadneho nemám,ako som napísala spoznala som niekoho ale nie kvôli nemu sa chcem rozísť len mi asi otvoril oči že takto ako som doteraz žila žiť už viac nechem. M pohlavie, ty by si chcel aby s tebou ostávala žena ktorá ťa má rada ako kamaráta ale už ťa nelubi, len preto lebo jej by to bolo lúto?Myslím že to že to by muža mohlo raniť asi aj viac,neviem..
sonjaa:dakujem za podporu
aj ostatným

Sonjaa

hviezdička07 -
presne si to napísala a vyjadrila vo svojom príspevku Včera 23:03....
otvorili sa ti oči a vidíš ho teraz reálne - presne takého aký je...
Si myslíš, že jeden dospelý muž so zaužívaným stereotypom svojho žitia sa zrazu zmení - ako keby si švihla zázračným prútikom ? Nedaj sa omotať medovými motúzikmi... bolo by to iba na chvíľku a potom zase všetko po starom ((( To, čo píše m pohlavie mi príde ako zbytočný plač nad rozliatym mliekom... Vieš predsa sama, čo chceš a vyjadrila si to celkom presne ....
Tak konaj - určite citlivo (hoci chlapi sa rozchádzajú bez ohľadu na city svojej "priateľky")...
Ale určite nezostávaj vo vzťahu, ktorý ťa nenapĺňa, ktorý by v budúcnosti (a život veľmi rýchlo uteká) priniesol iba ďalšie a ďalšie problémy - hlavne, ak ti to nevyhovuje už teraz a vidíš, že to nikam tam, kam by si chcela - nespeje....

Mladé dievča a o 14 rokov starší muž - to nie je to pravé orechové, ver mi ....
So seberovným mladým mužom je vždy väčšia šanca ....

Ale je to na tebe, aký život si vyberieš, len aby si potom nebanovala, že si z ľútosti ostala s rozvedeným mužom a o toľko starším (((

m pohlavie

No pozeram, ze vam sem neprispelo ziadne opacne pohlavie, neviem preco. Kazda ti sem radi aby si sa rozisla, a rychlo. Pritom podla vsetkeho mas pri sebe super cloveka, ktory ako vravi, miluje ta, teda si jeho laskou v zivote. Ma sice cca 40 rokov, ty 25, lenze to je uz tvoj problem, ze si vtedy pred 6 rokami nerozmyslala. JJ spravila si teda riadnuz spro..st, ze si sa dala ako 19 rocna do vztahu s cca 33 rocnym, a ktovie ci nebol este vtedy aj zenaty, a ktovie ci mu to nekrachlo prave kvôli tebe. Ak to bolo tak, tak sa nad sebou zamysli, co ides spravit. Planujes sa rozist s muzom, ktory ta miluje, v jeho produktivnom veku, v case kedy dostavame tzv druhu pubertu, a este k tomu vsetkemu idu sviatky. Davaj si pozor, aby to bol len rozchod, a nie pohreb. To myslim vazne. Daj si sakramensky zalezat, aby to mal co najlahsie, a urcite do februara nic nepodnikaj.
Druha vec. Ano ma prezity cely zivot, ma dospele deti. Ale urcite nieje hlupak, a musi chapat, ze aj ty chces nejaky zivot prezit, a nie len prelezat. Urcite ma v plane s tebou babo, a ked je normalny, tak sa tym dietatom bude velmi velmi tesit a bude mu dobrym otcom. To ho donuti k cinu, a nie len vyvalovanim sa pred telkou. Sam som videl, ako starsieho muza, hoci mal uz ostatne deti takmer dospele, videl som ako tym jednym novym ozil. Radoval sa z neho, tesil, hral sa s nim, vsetko mu pripravoval nanovo, kupoval hracky, vonku robil klzisko, ucil ho na bicykli... proste vsetko co tam malo byt, a mal kusok viac rokov ako teraz ten tvoj! Porozpravaj sa s nim. Ze si ho prestala lubit :D, to sa smejem:D. Co myslis, nestane sa ti to aj s tymto tvojim zajacikom? A uvedomujes si, s akym chudakom chodis? Chodi a pobozkal sa s dlhodobo zadanym dievcatom, s tebou. A ktovie ci nieje tiez zadany, a ci nieje aj zenaty s detmi. Neletis nahodou na zenacov? Urcite nieje chyba prave v tebe? Porozmyslaj nad tym, a kus porozmyslaj predtym, ako zacnes robit take radikalne rozhodnutia v tvojom zivote. Aby si za par rokov, alebo za par dni, ked zistis, ze ten tvoj novy nespava s desiatimi zenami, aby si tie tvoje rozhodnutia neolutovala hned po par dnoch. Snad som napisal vsetko co som chcel.

hviezdička07

ja ho rada stále mám lebo po šiestich rokoch sa nedá nemať ho rada,ale už je to naozaj iba ako kamaráta.Ja viem že ked sa rozídeme tak mi bude chýbať lebo som si na 100%istá že priateľmi neostaneme, on mi nedávno povedal že som láska jeho života. No je príliš neskoro, ja som bola tak veľmi do ňho zalúbená asi 5 rokov, a on si ma sotva všímal, dokonca som mala párkrát aj podozrenie že niekoho má a dodnes tým niesom presvedčená že to tak nebolo ale skúmať a riešiť to už nechcem a nebudem asi aj to bolo spúšťačom toho odcudzenia medzi nami, a do toho to že sme spolu boli čoraz menej, nemáme vôbec pravidelný sex, ja nechem pôsobiť ako nejaká maniačka ale ked vidím čo i len vo filme že sa niekto k niekomu túli že medzi niekým funguje taká krásna chémia a mne to tak hrozne chýba, je toho skutočne viac čo mi vlastne vadí asi je to skutočne aj tým vekovým rozdielom asi prvýkrát si to uvedomujem, ked si kupoval byt tak si ho zariadoval podla seba, vôbec nie tak žeby sme mali rodinu aj ked tvrdí že by ju ešte chcel každý okolo mi vraví že taký muž sa už usadiť oženiť nechce a nebude chcieť,ja by som už chcela byť s niekým s kým by som videla, že to niekam smeruje, a postupne by som sa chcela aj vydať a mať deti, chodiť s rodinou na výlety, lyžovať,do divadla na plesy a skrátka začať žiť, ja viem že je to rozhodnutie na mne v podstate ja viem čo mám urobiť len mi je veľmi ľúto že mu ublížim, a chcela by som to urobiť čo najcitlivejšie aj ked tento krok asi vždy jednému z páru ublíži, v každom prípade však dakujem za vaše názory.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.