Čo so zivotom

Príspevok v téme: Čo so zivotom
marrkk

ahojte, mam 27, a zistujem ze stale neviem co so zivotom, striedam zamestnania, nemam stalu priatelku, som introvert, neviem byt dospelym, na jednej strane mavam svetle obdobia, ked sa snazim, chcem byt prospesny, ucit sa nove veci a naopak mam obdobia nostalgie, kedy premyslam nad minulostou a celkovo az moc premyslam a utapam sa sam v sebe, mam v hlave milion myslienok, ani neviem co mi vlastne chyba, co by spravilo stastnejsim, stracam pomaly aj kamaratov respektive uz to nie je take kedysi, akoby som stale nevedel najst svoje miesto na svete, mavate niekto podobne pocity ? vdaka za prispevky

Honey

Neviem teda aku vysku studujes...

ale tak ako pisal mortis, on studoval filozofiu a je to na nom vidno :D
Sama som ju studovala, no ked clovek studuje filozofiu, stava sa z neho "troska"... premysla nad kadecim, minulost, buducnost a vobec, jeho vseobecne bytie a posobenie na zemi atd atd.. uplne nezmyselne otazky, ktore ta dovedu do depresie a zistis, ze zatial si nic nedokazal, nikam nepatris, nic ta nebavi a bla bla bla...
Viem o com pisem, studovala som filozofiu, no nechcela som skoncit ako blazon, tak som s tym sekla, nezaoberam sa viac tymi otazkami a som spokojna s tym, co momentalne mam a na com som :)

Cokodorotka

Otazka: Preco vlastne rozmyslate nad tym,co bolo? Su to veci, ktore uz nezmenite, vymazte to z hlavy a vobec sa s tym nezaoberajte. Zite pre danu chvilu, kazdy den mate urcite dovod aspon na jeden usmev, stanovte si dopredu nejake plany,plnte si sny, to vas ma v myslienkach zamestnavat,to vas ma tahat dopredu, to vam bude robit v zivote radost a robit vas spokojnym:)Ked bude sam spokojny, budete mat aj zdrave, opakujem zdrave, sebavedomie, nie prehnane.Ked budete so sebou spokojny aj okolie to uvidi, aj priatelia sa najdu:) Tak a zacnite planovat:)drzim palce:)

Soley

Presne tak sa citim aj ja. Uz je tomu roky ked som sa citila stastna a naplnena dlhsie ako par minut. Rozmyslam ake to maju niektori ludia jednoduche, uz od destva vedia kto su a co chcu a idu za tym. Myslela som si, ze je to chyba mojho ex, ale teraz som po desiatich rokoch sama a nic sa nezmenilo akurat si uvedomujem, ze neviem byt stastna ani sama ani s niekym. Tiez casto myslim na to 'stastny chudobny duchom', ale ak si dokazes uvedomit co sa daje okolo teba mozes to ovplyvnit, v tomto smere mi pride zivot zabavny :)

daniuska

pandorica:suhlasim s tebou, narobte si aspon 4 deti, vezmite dom na hypoteku a budtete mat tolko starosti a tolko zmyslov zivota, ze sa z toho pokakate :D.

mortis

je to v prdeli, som na tom podobne, mam rovnaky vek a od 18 som snad skusal hocico (praca intelektualna, manualna, legalna ci nelegalna)..nic, zero, nic ma nenaplna akurat som prisiel na to co urcite robit nechcem. Precestoval som celu europu, vystudoval skolu skol (filozofia) a je to este horsie. Zivot je pre mna utopia na druhu. Blazeny jednoduchy duchom..

to je jedno

Ahoj. Skus nejaku dobrovolnicku cinnost v oblasti, ktora ta laka. Je to nezavezne a mozno ta to oslovi a ukaze ti cestu kadial mozno ist dalej

pandorica

Asi nemáte žiadne poriadne starosti, keď sa zamýšľate nad takýmito vecami.Na svete si každý svoj priestor musí nájsť sám, nikto to neurobí za neho a kým vy budete nad tým lamentovať, život vám utečie medzi prstami.A potom si už budete môcť len hlavy búchať o stenu, koľko času ste strávili nezmyselnými úvahami.