Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dišpenz od kňaza

Príspevok v téme: Dišpenz od kňaza
arianka18

...v jednej diskusii som čítala o nejakej slečne ktorá vyznávala bahajskú vieru a chceli mat sobáš v kostole a dostali dišpenz od biskupa nakoľko nastavajúci bol katolík a nemusela podpísať prehlásenie teda sľub že deti budú vedené v katolíckej viera...

chcela by som sa poradiť či je to vôbec možné nakoľko ja som katolíčka a nastavjúci nie je krstený a viem že ani nemá záujem vstúpiť do katolíckej cirkvi..
s podmienkou žeby mi nebránil vykonávať vieru problém nemá, avšak deti nechce dať pokrstiť, ale nechať to na ich samotnom rozhodnutí, nech sa samé rozhodnú akú vieru chcú prijať..chcem sa opýtať či sa dá dišpenz udeliť aj v takom to prípade ak sa podmienka o deťoch nepodpíše?

Jarl Balgruf

Celkom nechutný spôsob Cirkvi ako si zaistiť ovečky, no kánonické právo má takýchto trhlín asi viacero... Ale inak súhlasím s Pandoricou, podpíš, čo chcú, no deti nakoniec aj tak budeš v prvom rade vychovávať ty a priateľ, nie Cirkev. Držím palce.

pandorica

Ide ti naozaj o náboženstvo, alebo svadbu v kostole?Ak o to druhé, podpíšte, čo budú chcieť a deti vychovávajte podľa seba.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Dišpenz od kňaza - Fórum - ZDRAVIE.sk