Rozchod po 7,5 roku

Príspevok v téme: Rozchod po 7,5 roku
Peto369

Chcel by som vedieť nezávislý názor. S priateľkou sme začali spolu chodiť ako 17 ročný. Zažili sme spoločnú mladosť, dospievanie. Po skončení strednej školy sme sa zamestnali a po 4-5 mesiacoch sme šli do podnájmu. Tam sme bývali 2 roky a potom sme si kúpili spoločný byt. Bývali sme tu spolu a všetko klapalo. Teraz o pár mesiacov budeme mať 25 rokov a ona sa odo mňa včera odsťahovala. Rozišla sa so mnou pred siedmymi dňami odťahovala sa včera. Náš vzťah bol neskutočný ako z rozprávky, nemali sme žiadne problémy. Jasné občasné hádky raz za 4 mesiace si myslím je v každom vzťahu. Ale problémy sa riešili pár minút všetko sa vydiskutovalo. Nikdy som na ňu nedvihol ruku ani v sne, nikdy sme po sebe nehádzali hrnce poháre ani nič podobné. Chodili sme na chaty, grilovačky, na dovolenky k moru, na výlety, kúpili sme si auto, neskôr byt všetko po vzájomnej dohode. Varil som, pratal som, nosil ju do práce , z práce. Vždy som jej pomohol zo všetkým čo trebalo, či išlo o ňu alebo o jej rodinu. Nezakazoval som jej nič ani kamarátky ani diskotéky nič. Mame spolu neskutočne veľa zážitkov. Klapalo nám to aj v sexe ráno , na obed, večer vždy keď bolo treba. Keď sme mali 21 rokov zobral som seba hypotéku kúpili sme byt. Teraz sme si ho dozariaďovali do konečného štádia. Ešte v apríli , máji behala po obchodoch a vyberala čo sa jej páči a teraz sa so mnou rozišla.. Ja to neviem pochopiť. Nechodím po krčmách, nie som gambler, No neviem to pochopiť. Nedala mi jeden jediný normálny dôvod prečo to urobila. Udala každodenné problémy , na ktorý keď ťa niekto upozorní povieš jasné dám si pozor alebo čo, ani neviem žiadny uviesť lebo nerozumiem tomu. Minulý rok v decembri ju prepustili z roboty bola doma 6 mesiacov lebo sme nič nevedeli nájsť. Podporoval som ju každý deň. Teraz má prácu z ktorej chodí každý deň ako troska, unavená , dobitá. Povedala mi že ona nechce takú prácu a že s nej chce odísť ale tu nieje žiadna práca a chcela by ísť pracovať niekde mimo Sr alebo mimo mesta ale keby bola so mnou nedokázala by odísť.Že sa chce osamostatniť a niečo dokázať. Ďalej uviedla aj to že som ju nepožiadal o ruku. 7,5 roka čakala kedy ju požiadam ruku a ja som to nespravil. Zakladala si na dátumoch a podobných veciach. o 2 mesiace ma narodeniny a tam som ju chcel požiadať o ruku. Ale hneď na druhý deň potom čo sa so mnou rozišla som utekal do zlatníctva kúpil jej snubný prsteň a požiadal ju o ruku so všetkým čo k tomu patrí, povedala že nie že už je neskoro. Bol som za našimi kamarátkami blízkymi priateľmi ktorým sa o tom zdôverila. Povedali mi že nerozumejú jej konaniu že ju takú nepoznajú ako keby to nebola ona. Pýtali sa ma či na ňu neprišla schyza alebo či neberie prášky. Ja už neviem čo si mám o tom myslieť. Povedala mi že ma ľúbi ale nemiluje. Keď nám prišla pomôcť zo sťahovaním jej mama, plakala ako malé dieťa (jej mama). A teraz som sám doma, všetko mi ju tu pripomína .Ani ten byt nemôžem predať. Chcel by som ju nejakým sposobom dostať späť alebo aspoň prísť na ten skutočný dôvod prečo to urobila. Bol by som rád keby niekto niečo poradil alebo neviem už čo mám robiť. Ďakujem

doubledog

ty len dakuj velkemu Manitouovi, ze si sa s nou neozenil.
tieto je pocity by sa objavili takisto, len by to bolo neskor a to by bola pre teba tragedia.

neplati to samozrejme vzdy, ale vztahy, co zacnu pred 20tkou, nemaju velku perspektivu.
ved ludia dozrievaju az po 20tke.

Kiara24

Ahoj Peťo.

Úprimne, nikdy som nevedela tento typ žien pochopiť. Už nie jeden názor tu padol, že pôsobíš ako rozumný mladý muž. Áno pôsobíš. Jednoducho muž dá žene aj modré z neba a tie ženy ako keby si to vážiť nevedeli. A tým nemyslím materiálne veci, ale hlavne to duchovno a všetko okolo toho. Proste vidno, že si ju miloval.

Ono ťažko sa k tomu vyjadriť, nezažila som to ešte a snáď ani nezažijem. Ale možno aj dobre, že sa tak stalo.Síce po 7,5 roku to človeka zamrzí, zabolí, ale stále si natoľko mladý, že nejaká ta dievčina do tvojho života príde a tebe dôjde, že áno s ňou to bude stáť za to. Neviem povedať, čo mohlo byť dôvodom. Neveru alebo že si niekoho iného natrafila. To by som možno aj vylúčila. Je veľmi veľa žien, ktoré proste potrebujú vo vzťahu niekedy vidieť niečo viac. Ak vidia alebo oni cítia, že to stagnuje, tak sa asi zľaknú. Príklad je aj môj brat, ktorý bol s priateľkou zatiaľ len tri roky a spravila to isté. Proste mala pocit, že sa to nikde neposúva a dala koniec. Každý si myslel, že oni sa k sebe dokonalo hodia, bola to aj veľmi rozumná žienka, ale čo z toho ak babam občas prdne v bedni.

Moja otázka skôr znie, že prečo partneri vo vzťahu tak málo diskutujú na tieto témy? Priateľa mám tiež, sme spolu dva roky, ale od začiatku viem, že sa zásnub nedočkám. Proste on ma svoju ideológiu, ženiť sa nechce a možno v prvom momente ma to zaskočilo, ale ten vzťah natoľko klape a natoľko sa máme radi a rozumieme si a hoci sú aj prehánky vo vzťahu, že neviem si predstaviť ho vymeniť za iného. Pre mňa väčšia priorita je mať deti a to viem, že priateľ deti chce mať veľmi a nie len jedno. Ale to sme všetko preberali už na začiatku. Treba spoznávať hodnoty toho druhého, lebo potom presne dochádza vo vzťahoch k takejto tzv. kolízii a jeden z nich dostane facku od života.

Nikdy ste sa o tom nebavili? Že túži po svadbe? Že po akej dobe asi? Lebo toto je možno fakt trošku tvoja chyba, že si to naťahoval do toho bodu, že až neskoro.

Ale na druhej strane si myslím, že všetko je tak ako má byť.

Držím ti silno palce, čoskoro sa z toho otrasieš, vidím, že myslíš triezvo a pozitívne, hlavu hore pretože život si treba užívať, čaká ťa určite ešte veľa pekného :)

karamba

Obdivujem ťa ako to zvládaš. Byť na tvojom mieste, tak asi vyplakávam do vankúša teraz:D. Ja mám vzťah tiež vyše 6 rokov, tiež ešte žiadna svadba, sme spolu od mlada ako vy, akurát že spolu nebývame, ja ešte študujem, on pracuje a bývame v regióne, kde robota nie je nič moc, takže aj osamostatniť sa nám dá trošku zabrať, ale zatiaľ nám je takto dobre. Aj keď nevravím, tiež by ma potešilo ak by už k nejakému kroku prišlo, ale keď nie, nevadí, aspoň zatiaľ... zas nežijeme večne :D. Asi ste si neboli súdení, keď to takto dopadlo a čaká ťa niečo lepšie, alebo ak naopak spolu byť máte, ešte sa vaše cesty stretnú:). Ale fakt ťa obdivujem, drž sa a všetko dobré.

Peto369

Ľudia ste fakt super . Čakal som že budete kydať na mňa trochu viac. Ale v podstate s odstupom času mi viac ľudí známych vrátne vás tvrdia že som žiadnu chybu neurobil. Ja to beriem tak že na chybe som aj ja , vo vzťahu to tak býva že na chybe sú obaja či už menej alebo viac. Vraveli tiež že to s tou svadbou tiež nieje také ružové ak by sme boli svoji a mali dieťa a toto by mi spravila neviem čo by som urobil potom. Tak isto vraveli že si potrebuje užiť život lebo sme od mlada spolu len nechápem prečo na to nemyslela skôr, prečo chcela spoločné bývanie a tak. Neviem čo tým sleduje no možno ta láska opadla alebo čo, nevyznám sa v tom, ale mám pri sebe normálnych ľudí aspoň zopár vrátene vás ktorý ma podporujete aspoň takto ako sa dá. Inač keď to bolo čerstvé alebo páru dni po rozchode povedala že aj keby po čase zistila že ma miluje a chýbam jej nikdy mi to nepovie a nespravý ten prvý krok. Z odstupom času ako tak po skúsenostiach aj iných ľudí ( ovplyvnený niesom) ale usúdil som že bude určite lepšie ak pôjde každý inou stranou a späť by som ju už nezobral. Možno je to zlé možno dobré ale je to môj úsudok. Stretnúť sa možno stretneme možno pôjdeme na nejakú kávu alebo niečo nechcem byť sviňa, ale všetko len na kamarátskej úrovni. Využívať sa nebudem dávať zase niesom úplne vypatlaný. Prvé dni boli na hovno ale pomohli ste mi aj vy a to skutočnými radami a zato vám ďakujem.

vivien bocko

0vecka

ved pockaj kedy ta tá tvoja opusti tymto stylom.
isto si len pivecko otvoris a vylozis nohy a povies "no a co"
ze ?

k tebe by sa takato hodila, ale k zakladatelovi temy nie.

phoe

Zmazala si spoločne fotky? Asi jej fakt hrablo, veď ked ste prežili spolu taký kus života a krásny vzťah, toto sa nerobí, úplne ťa chce vymazať a začať nový život od nuly, ale prečo? Roztrhnúť take silné puto? A čo si predstavuje že teraz nič nebude robiť a mama sa o ňu bude starať? To vyzerá fakt na nejakú psychozu....afekt....únava zo života. Ešteže ste takí mladí. O svadbe ste sa nikdy nebavili? Hypo je vacsi záväzok ako svadba...a nechcela už deti ? Možno si predstavovala že sa vydá, bude mať deti a bude doma a ty sa o ňu budeš starať. Niektore sú také, chcú sa nechať živiť. Zas vravela, že sa chce osamostatnit...ale tak že sa odstahuje k mame ?? Nedáva to zmysel

nenapisem

chlapce, je mi ta skutocne a uprimne luto, lebo si robil vsetko spravne. chlap ako z rozpravky, ako z tajnych zenskych snov. len skoda, ze niektore potrebuju hajzlov a tych dobrych odkopnu... drzim ti palce, aby si si raz nasiel naozaj dobru partnerku. snad ta ta najvacsia bolest coskoro prejde...

Prezývka55

:D no ale koniec koncov ten typek moze byt rad ze sa s takou svinou neozenil urcite by sa slecinka znudila okolo 30tky a potom ovela horsie by bolo keby chcela dohanat mladost.
takze to pre peta dopadlo dobre.
urcite jej nedavaj druhu sancu.