Samovrazedne zmyslanie

Príspevok v téme: Samovrazedne zmyslanie
Lu.ci

Ahojte. Včera večer som našla v kuchyni na stole noviny (čo rozdávajú v schranke) a tam bolo maličkym pismom napisane "smrť je vykupenie" , "smrť je najlepši lekar". Napisala to tam moja mama. Stále sa hada s tatom, ona je stale nespokojna, pretože tato chodi na rozne stretnutia, zasadnutia, a stale na futbal a na ihrisko... Velmi ju to hneva... Včera ked som to našla na stole, išla som to ukazať tatovi, ten okamžite vyštartoval za mamou, ale ta sa kupala.... ked na nu volal, neozivala sa, až po chvílke. Vyhnala tata s tym že ho nemôže ani citiť , nech vypadne...Ja som prišla za ňou, začala som plakať že sa o nu bojim a ona mi len povedala "aj ja sa bojim". Ma to teraz ťažke, pretože pred rokom sa jej obesil tato, babka to nezvlada a mamina sestra robi babke zo života peklo pretože chce od nej peniaze, stale jej nadava.... Neviem o tom, že by mama mala nejake psychicke problemy pred tym..Strašne sa o ňu bojim, mám krče, nič nejem, stale plačem, stale mam pred očami to čo tam bolo napísane.... :(

forgetmenot

Skús byť so svojou mamou viac, byť jej psychicky blízko. Nemusíš jej pripomínať, ako ťa jej slová na tom papieri vyľakali, ale skús s ňou tráviť viac času. Aby cítila, že ju máš rada a že ti na nej záleží. Príležitostí je dosť: pomoc pri varení a domácich prácach, spoločné chodievanie na nákup, alebo spoločné chvíľky voľného času. Nerob však nič nasilu, aby nemala pocit, že to robíš zo strachu o ňu alebo že ju chceš kontrolovať, nech cíti, že to robíš preto, lebo s ňou jednoducho chceš byť. Viac sa s ňou rozprávaj, hovor jej, že ju máš rada, objím ju. A skús sa pritom tváriť uvoľnene, nech vidí, že ťa jej slová, že sa nič nedeje, upokojili a aby ju tvoje obavy neiritovali a neuzatvorila sa do seba. Ideálny by bol psychológ, len neviem, či mama si prizná, že potrebuje jeho pomoc a keď odmietne, nič s tým neurobíš.

Ďalšia cesta je otec, tak ako písali predomnou, skús sa s ním porozprávať, či by nevyšiel mame v niečom v ústrety a obmedzil niektoré aktivity - ale opäť tak, aby necítila, že sedí doma nasilu kvôli nej, ale aby aj on prejavil trochu záujmu o mamu a jej každodenné problémy. Alebo keď už nič iné, nech si zahryzne do jazyka a nech jej nič nevyčíta a neháda sa s ňou

A nezabúdala by som ani na babku. Ona si už toho dosť prežila a ak by bolo možné, bolo by treba obmedziť vplyv maminej sestry na ňu. V jej veku by už potrebovala kľud a nie také stresy a trápenie.

Lu.ci

Keď som jej včera a v pondelok povedala že sa o ňu bojím, tak mi doslova vynadala že mám prestať,že to nemam prehanať a viac sa báť sama o seba a že som šiši že si moc namyšlaam...tak potom neviem, bojim sa ju nechať samu doma napriklad.. i ked je pravda, že keby čosi chce urobiť tak to spravi či som doma alebo nie....(ako dedko ktorý to spravil keď bola babka doma) tak neviem čo si o tom myslieť, nikdy nebrala lieky ani nič...teda aspon o tom neviem

zewa

Objednaj ju k psychiatrovi a nechaj na nu, ci k nemu pojde alebo nie. Niekedy staci postrcit, aby si clovek uvedomil, ze je to vazne.

adriiiiii

Porozpravaj sa aj s otcom predsa on je jej manzel mal by byt jej oporou v kazdej situacii.Matka to napisala lebo chcela na seba upozornit nieco sa v nej deje.Vysiela signaly vola o pomoc.Budte jej oporou komunikujte podniknite spolu nieco ako rodina.ak to nepomoze navstivte psychologa popripade psychiatra.

Lu.ci

Dedko bol cely život rolnikom, bol čiperny, neobsedel na jednom mieste. Nebolo dňa kedy by nebol na roli, v hore alebo pri dobytku. Ale jedneho dňa dostal vraj mozgovu prihodu o ktorej nevedel že dostal. Zhoršovalo sa to každý deň, prestal vedeť čítať, písať, už len ležal, dostal depresie, nechcel piť čistu vodu pretože aj ta by ho otravila, nechcel jesť ani lieky...A tá mamina sestra mu deň pred smrťou nadala ako starému psovi...Preto si myslime že to, čo spravil urobil preto, lebo sa citil zbytočny,menej cenny keď už nemohol nič urobiť, a ešte keď mu hentá naložila.... Ja som mame povedala že sa o nu velmi bojim a mi povedala že mam presťať mať taketo myšlienky... Ona sa s mojim otcom furt vadi, a so sestrou si myslime že toto bol spôsob, ako chcela na seba upozoorniť, aby sa spamätal...

ddana

Skús sa jej priamo spýtať čo tým myslela. Podľa všetkého je za tým depresia anavyše, ak samovraždu spáchal jej ocino, je vysoké riziko, že ju spácha aj ona. Ponúkni sa, že pôjdeš s ňou k lekárovi. Depresia je choroba, ktorá vyžaduje liečbu, inak končí fatálne.