Psychicke problemy a invalidný dochodok

Príspevok v téme: Psychicke problemy a invalidný dochodok
marcelka30

Dobrý deň. Hľadám ľudí s podobnými problémami. Navštevujem psychiatra už od svojich 20rokov, teraz mam 30. Beriem neustále AD, skúšali sme aj vysadiť, ale stav sa mi zhoršil, trpím na opakované depresívne stavy, spojené s panickou poruchou a agorafobiou :-( . Popri mojom stave, som zvladla dve tehotenstva, snažím sa byť dobrou matkou, ale sú dni, kedy fakt nemám chuť vstať z postele a normalne fungovať. Vdačim za pomoc mojej mamine a manželovi, ktorí stoja pri mne. Neviem si ani len predstaviť, že by som mala nastúpiť do zamestnania, neviem si predstaviť, ako by som zvladla sama cestu do a z prace a normálne tam fungovala 8 hodín, aj keby som veľmi chcela... Preto si chcem podať žiadosť o invalidný dôchodok. Mám šancu, že by mi ho schválili? Niekde som čítala, že je potrebná hospitalizácia na psychiatrii. Je to naozaj potrebne?

mifor

Antiana, no teda! Aj ja mám Turnerov syndróm a psychické problémy podobne ako ty. Tiež som ležala kvôli nim niekoľkokrát v nemocnici. Mám aj iné vedľajšie zdr. problémy štítna žľaza atd. súvisiace s TS. Ja mám úplný inv. dôchodok, takže by ti ho mali schváliť!

antiana

od roku 2010 som na čiastočnom ID 60%, s dg. Bipolárna afektívna porucha (hlavná diagnóza), potom Hraničná porucha osobnosti, PPP, obsedantno-kompulzívna porucha, Turnerov syndróm mozaikový, osteopénia, depresie, ulcerózna kolitída, epilepsia...ale tieto ďalšie sú len vedľajšie diagnózy. Odvtedy som bola cca 4x v nemocnici s dg. bipolárna afektívna psychóza a tam mi soc. sestra poradila požiadať si o plný ID...myslíte že mi ho schvália? Ďakujem za odpoveď

deborka

Dobry den,
potrebovala by som v niecom poradit neviem co mi je ...z nicoho nic mi pride zle nemozem jest mam pocit ze mi zapadne jazyk stahuje mi hrdlo ,mavam migreny s aurou ta aura mi velmi vadi,palia ma oci,mam tlaky v hlave,stracam pamat a mam piskanie a svrbenie v usiach a niekedy take zachvaty na odpadnutie mam aj velku skoliozu ,lordozu a myslim ze ze mi nieco tlaci na organy ..preto mam take stavy ,vedeli by ste mi poradit? ja som bola zdravy clovek nikdy som nemala take stavy az teraz ked sa mi skolioza zmenila na lordozu a na internete citam priznaky nadoru na chrbtici lebo tam je zmena spravania ako prvy priznak ale na ct chrbtice som nebola , bojim sa ze mi nieco je . Na vysetrenie som bola este v juli 2012 kedy to aj vsetko zacalo .CT hlavy je v poriadku,krcne v poriadku,, ale bojim sa ze to ct mi neurobili spravne alebo sa nieco prehliadlo . Mozem mat aj take stavy ked mi chrbtica tlaci na organy?? ALEBO JE TO VSETKO PSYCHIKA?dakujem

ddana

Marcela, nemusíš sa báť hospitalizácie - tieto problémy sa riešia na otvorených oddeleniach, kde máš voľný pohyb po areáli a naučia Ťa techniky, ako zvládať tieto ataky. Najlepšie je psychosomatické oddelenie v Pezinku. Mne napr. k základnej neurologickej diagnóze dali za depresiu len 5% a to som mala aj hospitalizáciu, mohli dať aj 10...

marcelka30

ouii , neni to 20 rokov, to za prve, a za druhe, spytam sa ta, trpel(a) si niekedy tymito alebo podobnými psychickými chorobami???

ouii..

mna fascinuje to, ze mas tazku chorobu, ktora ti zneprijemnuje zivot a nechces skusit hospitalizaciu, prave v dobrom zariadeni by ti mohli pomoct nastartovat lepsie, ako len cisto ambulantnou liecbou. mozno nie, ale po 20 rokoch liecby by to uz snad stalo za zvazenie, byt na tvojom mieste, asi skusam mozne aj nemozne