Psychicke problemy a invalidný dochodok

Príspevok v téme: Psychicke problemy a invalidný dochodok
marcelka30

Dobrý deň. Hľadám ľudí s podobnými problémami. Navštevujem psychiatra už od svojich 20rokov, teraz mam 30. Beriem neustále AD, skúšali sme aj vysadiť, ale stav sa mi zhoršil, trpím na opakované depresívne stavy, spojené s panickou poruchou a agorafobiou :-( . Popri mojom stave, som zvladla dve tehotenstva, snažím sa byť dobrou matkou, ale sú dni, kedy fakt nemám chuť vstať z postele a normalne fungovať. Vdačim za pomoc mojej mamine a manželovi, ktorí stoja pri mne. Neviem si ani len predstaviť, že by som mala nastúpiť do zamestnania, neviem si predstaviť, ako by som zvladla sama cestu do a z prace a normálne tam fungovala 8 hodín, aj keby som veľmi chcela... Preto si chcem podať žiadosť o invalidný dôchodok. Mám šancu, že by mi ho schválili? Niekde som čítala, že je potrebná hospitalizácia na psychiatrii. Je to naozaj potrebne?

marcelka30

ahoj andm. Neviem si predstavit pracovat ani na polovicny uvazok. Ja sama nechodim ani do mesta, skusala som to uz x krat, ale vzdy som dostala taky zachvat, ze som si myslela, ze odpadnem, tak som rychlo utekala domov. Cize je to na figu aj psychicky a fyzicky... Doma fungujem celkom obstojne, zvladam aj deti, aj domacnost, ak mam horsie dni, pomoze mamina a samozrejme manzel. Neviem co dalej, peniazky nam treba, ked aj minimum...

andm

Ahoj marcelka... vies si predstavit pracovat napr. na polovicny uvazok? V tie dni ked nemas ani chut vstat z postele, je Ti zle fyzicky, psychicky alebo oboje? Ako to prekonavas, ked mas dve deti?