Bojím sa isť pracovať do zahraničia

Príspevok v téme: Bojím sa isť pracovať do zahraničia
neodvážnaa

Mam obavy. Už som síce dlho nezamestnana. Mohla by som ísť robit do nemecka do Mcdonaldu. Ale neverím si vobec, moja nemčina je uplne slabučká. Neviem Bojím sa tam ísť. Neviem čo mám robiť, pretože tu sa mi robota nedá najsť. Tam by som zarobila 1100 a ostalo by mi z toho 800 len pre seba... :( a bývala by som s kamarátkou. ale strašne sa bojím tej nemčiny, nerozumiem vobec nicomu ani v telke ked hovoria a v škole sme ju nemali len 2 roky ...ZAROVEN CHCEM tam ist, ale strašne sa bojím že ma z tade hned vyhodia a potom si už vobec nebudem veriť ani to trošku co si teraz ...

0vecka

2 neodvážnaa bola si ty niekedy v zivote spokojna????

Najprv sa bojis ze ta vyhodia co som ti hned hovoril ze je to blbost. A teraz si zase nespokojna s kolegami.

Podla mna je jedno co budes robit ty budes frflat stale...

SonjaaaDE

a ešte som zabudla, mala som kolegyňu čo ma taktiež neznášala, vôbec sme sa v práci nerozprávali, bždy mi robila napriek, proste bolo to hrozné , ale prešlo to a teraz sme super kamošky, chodíme spolu nakupovať, kávičkovať, na disco každý víkend :)uvidíš, že sa to zmení aj u teba

SonjaaaDE

ahoj, minulý rok som prvýkrát prišla do DE nevedela som sa ani pozdraviť po nemecky, lebo nemčinu som nemala ani v škole :D...neboj sa nič postupne do toho prídeš, ja som tu doteraz , síce minulý rok som bola len dva mesiace a tento už asi polroka, začiatky sú vždy ťažké, doteraz neviem dobre nemecky, ale tiež som si nevedela zvyknúť v robote, taktiež každý na mňa len zazeral a ohováral ma, teraz poznám tu už stráášne veľa ľudí , robím v reštike čašníčku, poznám už všetkých stálych zákazníkov, mala som už aj pár krátk&ch vzťahov s nemcami :D uvidíš , že bude lepšie :) a inak v akom si meste ? ooch ak by si bola niekde blízko mňa, prídem ťa pozdraviť :))

neodvážnaa

na kkt je v tej robote ludkovia... fuj 3 ženy ma tut toálne neznasaju ..sa proti mne spikli ... ma chcu vyšachovať..a aj jednu z ukrajiny ic z kade...oooch pritom už všetko viem..a im nikdy nie sme dosť dobré...

sewie

neodvazna, teraz ti nieco poviem. ja som robil tri roky v mc donalde v holandsku popri skole...prvy rok to bolo este celkom fajn lebo som to proste brala tak ako to bolo-sracka praca ale nieco co som si musela ako vela studakov odskakat aby som mala prachy popri skole...potom ked som skolu skoncila a stale som musela robit v mekaci (lebo nic lepsie nebolo) tak som bola nasrana asi na cely svet. nic mi to nedavalo, navyse vela ludi co mi hrozne liezli na nervi-hlavne veduci...ja som bola vkuse nastvana a mala som chut podaktorych vrazdit...lenze...ty si musis uvedomit jednu vec- tvoj pracovny postoj je v mekaci velmi velmi dolezity...vyzera to mozno divne ale su tam ludia ktori tu pracu miluju!manazeri ktori su z toho ze su veducimi tak nafukani ze sa spravaju akoby nic lepsie ako Mc donald nebolo!!!ano, su aj taki!takze ked sa ty pri takyh ludoch tvaris ze tu pracu neznasas, jasne ze budu na teba zazerat a ohovarat ta! ved im kydas na to co ich zivi a co miluju! mna tiez ohovarali kvoli mojmu postoju lenze ja som ich mala vsetkych tazko v pazi a vyhodit ma nemohli lebo som bola jedna z najlepsich co mali.....ale casom som si nastastie uvedomila ze vsetci ludia tam nie su zli, dokonca aj medzi tymi co to tam miluju som nasla ludi s ktorymi sa dalo super pokecat, zasmiat...mala som medzi kamaratmi takych fanatikov co chodili na Mc Donald Univerzitu!!!ano aj take nieco je...takze mas len dve mznosti:bud si to zrovnas v hlave, alebo si najdes nieco ine! ber to tak ze tam nie si navzdy! ber to ako prostriedok na to aby si si nasporila nejake prachy , naucila sa jazyk a pojde dalej...ked budes vediet aspon trochu hovorit mozes ist robit napr do baru a tam je vzdy sranda:)...proste ich mozes mat manazerov v mc na haku...uvedom si ze pre vela z nich je to to jedine co kedy dosiahnu , pre nich je to vsetko...ty mozes dokazat ovela viac!...bud slusna, nezazeraj, odved si svoju pracu najlepsie ako vies, daj im pocit ze ti na tom zalezi a ukaz im ze nie si nejaka rohozka po ktorej sa slape!ak pracujes dobre, nema kto dovod sa po tebe vozit!ja som si poriadok urobila vzdy aj s veducimi!ale slusne samozrejme!

beacon

nekecam to su fakty.ano je pravda neboli kamaratky ale zname.jedma z gympla dalsia z nadstavby tretia z jazyk skoly stvrta cez inu viem a piata z dediny.viem ze mnohy pasaci a ich zeny tu pracuju nacnete a potom su nastvany ked sa pisu toeto veci ale toto je realita.Zena bez jazyka moze mat stastie ale co moze ocakavat len podradnu pracu ale mnohe aj s jazykovou skuskou a dobre pripravene skoncia zle.

neodvážnaa

No teraz to je tak drsné. Jedna čo tam vedie šichtu ma vobec nemá rada. Vkuse na mna zazerá a vždy mi dačo vyčíta... Ked robím mäso tak že preco nerobím to co druhý. Ked je chvilka že nie je žiadna objednavka tak že čo čumím a nerobím. Ked nemám kurac. maso že co nepoviem, a ked poviem tak zase že preco to neurobím sama. A už proste mi tam je zle. Smutno, lebo aj minule si smiešky zo mna robili že nic nerozumiem po nemecky a že som nasratá. Ale no čudovali by ste sa?.. Ako mám byť štastna v takej práci ktorá mi po prvé nič nedáva duševne a po druhé na mna vkuse niekto hučííí. Tak som včera už aj plakala. že netuším co robiť lebo tu sa zas nebudem citiť ok, ale domov isť nemožem lebo ani doma to nemám ružové a harmonické. Jedna s ktorou robím v kuchyni tá nemá rada ked tam prídu takýto cudzinci ta je bezdovodne vkuse nasratá. Aj ja mna aj na jednu co tam je tiež nová a nevie nemecky veľa. Vždy sa im niečo nepáči, banality. Ked mi už proste vyčítaju že co nerobím s vacsim nadšením a chuťou do práce tak sa mi chcelo smiať lebo proste kto by robil s nadšením niečo takéto :D ?"!!.. TO PROSTE by si mohli uvedomiť že to je len Mekáč a nie nejaká práca ktorá je zábavná kokos. Tá prvá dačo nakecala tej druhej šichty veducej tak už aj tá na mna len pozerá so založenými rukami pritom tá ma ešte celkom mohla. Ach :( Ja mám problem ja nie som človek čo sa vie odosobniť a nebrať si to k srdcu, som citlivá... Dobre tu platia ale ja neviem ako dlho to dokažem znašať opracovať v takomto čudnom napätom prostredí. A na druhej strane potrebujem peniaze. S tou nemčinou to je tiež ťažké, vobec mi nejde do hlavy. Len hatlaniny poskladám. Neviem čo mám vobec robiť. Včera som večer bola taká zrutená že som zase tam kde som bola...

eddings

Vazeni amaterski psychologovia, 1 den je v praci, po dlhom case bez prace je vystresovana z namahy, cudzieho prostredia atd. a vy by ste ju hned hnali k doktorovi (s ktorym sa aj tak nedohodne) a ladovali ju liekmi ako keby bola psychiatricky pacient. Bezte do prdele s takymi napadmi! Dufam ze takto doma nedrogujete svojich blizkych a sami seba, po jednom tazkom dni narvat do seba hrst psychofarmak, obehat 4 kliniky a citit sa lepsie... :)

neodvážnaa> tak ako, uz si si zvykla trosku?

eddings

beacon> ty bud hrozne kecas alebo potom neviem odkial prave ty mozes poznat tolko kamaratok, ktore sa v zahranici stali obetami...schvalne som sa popytal v okoli a nikto nikoho podobneho nepozna. U teba to vyzera ako keby si zil s pasakmi a dealermi :)))
Nestras dievca, nejde sama.