Bojím sa isť pracovať do zahraničia

Príspevok v téme: Bojím sa isť pracovať do zahraničia
neodvážnaa

Mam obavy. Už som síce dlho nezamestnana. Mohla by som ísť robit do nemecka do Mcdonaldu. Ale neverím si vobec, moja nemčina je uplne slabučká. Neviem Bojím sa tam ísť. Neviem čo mám robiť, pretože tu sa mi robota nedá najsť. Tam by som zarobila 1100 a ostalo by mi z toho 800 len pre seba... :( a bývala by som s kamarátkou. ale strašne sa bojím tej nemčiny, nerozumiem vobec nicomu ani v telke ked hovoria a v škole sme ju nemali len 2 roky ...ZAROVEN CHCEM tam ist, ale strašne sa bojím že ma z tade hned vyhodia a potom si už vobec nebudem veriť ani to trošku co si teraz ...

Maoam

neodvazna a este si uvedom jednu vec, 1100 e netto, ked mas zaistene ubytovanie aj stravu je fakt pre zaciatok so skoro nulovou nemcinou slusny zarobok, v DE je dost vysoke % ludi, ktori maju netto 950 e a platia z toho cely prenajom, energie, stravu a podaktori maju aj decko (napr. slobodne matky) a co - musia prezit

takze ty mas moznost si z tych prachov aj dost mesacne odlozit + budes mat minimalne dvoch znamych ludi po boku, ktori ti poskytnu oporu a pomoc

nechapem, co tak panikaris

Maoam

ale co ma na tom byt tazke, vsak si zaistena zo vsetkych stran a ides iba do Nemecka a nie do USA alebo do Australie...

Maoam

neodvaznaa: este daco, ja osobne som NJ neznasala (na SVK), nebola som schopna sa z nej naucit NIC, realita v nem. hovoriacej krajine je ina a donuti ta ucit sa a dnes nie je problem, ale ja som sa casom vedome vyhybala nasincom a obklopovala som sa vedome domacimi

a casom prisla chut citat ich literaturu, casaky, pozerat narocnejsie relacie, dokumenty, filmy a ono to pojde.....

idealne casom by bolo, keby si si urobila nejaky kurz alebo dokonca skolu, tam by si urobila vyrazne skoky vpred, ale na to musis mat uz slusne zaklady (vediet sa dobre dohovorit), inak nebudes v skole stihat

Maoam

chcela som tym len povedat, ze odkedy je SVK V EU, nie je s nicim problem....akurat ludia si vyrabaju tie problemy

NJ zvladnes na slusnej urovni, ked si das tu namahu do 2 rokov, ale musis sa pohybovat medzi domacimi, dokym budes vkuse v kruhu Slovakov, take dobre to nebude

pozeraj nemecke serialy, kratke, sice su mierne trapne, ale hovoria cisto, pomalsie a kratsie vety a frazy, opakuje sa to atd., lahko si domyslis suvisy situacne kontra rec hercov, takze tak, pozeraj zo zaciatku kratsie, jednoduchsie veci, neviem kam konkretne ides, hore a na zapade sa hovori velmi pekne, vychod a juh su tazsie, ale da sa, Rakusko je ovela namahavejsie po tejto stranke, hoci DE ma tiez vela dialektov

Maoam

neodvaznaa: uz hadam aj stacilo toho strachu a paniky, si zaistene kamosom, ktory plynule hovori NJ a este ti pomoze so vsetkymi vybavovackami, budes robit v kuchyni vzadu s kamoskou, postupne sa priucis jazyku, snaz sa co najviac pobudnut pri NEMCOCH rps. cudzincoch hovoriacich plynulou dobrou NJ a neboj sa komunikovat a pocuvaj, neboj sa robit chyby

najväcsim problemom je tvoj strach, to je cele

ine by bolo, keby si sla v devätdesiatych rokoch, sama, s jednym kufrom, bez akejkolvek kamosky, kamosa, bez pomoci a bez jazyka a teraz sa uchyt a udrz........

asi tak

navyse mas XY moznosti sa zapisat do nejakeho kurzu pre cudzincov, napr. cez urad prace a pod.......kazde mesto ma take ponuky

chod a prestan sa bat, to je tvoja jedina brzda

0vecka

2 neodvážnaa stokrat lahsia ako slovencina... Podla mna tak vseobecne to nieje tazky jazyk. TAzky je len ked to porovnavas s AJ.

neodvážnaa

OVEčKA ..tak nemcina je hrozný jazyk... ja som k nemu nikdy nemala vztah... osobne akože krkolomne prežijem...

0vecka

2 neodvážnaa naucis sa aj v kuchyni akurat to bude taka nemcina ze hroza ale dohovoris sa. Ja tu poznam ludi ktory po 16tich rokoch nehovoria bohvieako nemecky ale dohovoria sa.