Zamilovany?

Príspevok v téme: Zamilovany?
Chavier

Zdavim vas, chcem sa opytat na vas nazor ... Som zenaty 4-roky, par rokov predtym som s manzelkou chodili nez sme sa vzali. Poslednu dobu zhruba nieco vyse pol roka to byva trosku viac napate castejsie hadky ale stale sa to nejako utrasie my sa udobrime a takto to pokracuje dalej... to je jedna vec. Dalsia vec je, ze sa pravidelne raz za 1-2 tyzdne stratavam pracovne s jednou zenou zhruba 2 a pol roka je to pohladnejsia zena je to typ, ktory sa celkom paci muzom. Ja som ju bral viac menej normalne (pracovne) nic zvlastne a specialne tam nebolo. Zhruba pre 3/4 rokom som si vsimol, ze mi je v jej spolocnosti nejako prijemnejsie trochu viac ako by bolo zdrave a patrilo sa na zenateho muza :-). Zacal som na nu coraz castejsie mysliet, aj ked to nebolo vedome a ani som na nu mysliet nechcel nevedel som ju dostat z hlavy proste tam stale bola. Neustale mi zbehavali myslienky na nu pri roznych moznych situaciach. Zacalo sa mi s nou snivat ale neboli to sny eroticke ale skor take zamilovane a take, ze sme boli v tych snoch partneri. Myslel som si, ze to je docasne a ono to prejde ale neprechadzalo. Potom som sa nejaku dobu s nou nestretaval a myslel, ze zide z oci zide z mysle ale nic vobec to nepomohlo bolo to stale rovnake ak nie intenzivnejsie. Z jej strany nepocitujem ziadnu specialnu naklonost aj ked je mila a usmievava ale to je mam pocit, ze k takmer vsetkym. Mozno len zle citam signaly ale nechcem si nic namyslat. Len na upresnenie mam peknu a pritazlivu manzelku osobne ju povazujem za krasjiu ako zenu, na ktoru neviem prestat mysliet. Takze v tomto pripade to nie je zeby som chcel alebo tuzil po niecom "lepsom" ale ono to niekedy az tak nebyva o tom. Navyse manzelka neviem ako ma zacala upodozrievat, ze som do nej zamilovany, aj ked jej o tej zene vobec nerozpravam asi to bude to zenskou intuiciou fakt neviem. Tvrdi, ze neznesie zit s muzom, ktory tuzi po inej zene, ze radsej takyto vztah nechce, ze psychicka nevera nie je o nic lepsia ako ta normalna atd. Ja jej tvrdim, ze odkial to nabrala, ze su to iba jej domienky a pod. cize snazim sa zatlkat aj ked pravda je asi ina avsak keby som visiel s farbou von tak by to skoncilo najskor rozchodom :-(. Mam strasny tlak a pocit, zeby som mal povedat zene, ktoru stretavam pracovne ako ju neviem dostat z hlavy ako sa mi s nou sniva a pod. nic specialne od toho neocakavat urcite nie, ze sa mi hodi okolo krku a povie, ze u nej je to rovnake ani nic podobne skor ocakavat , ze bude na mna pozerat ako na nie uplne kompletneho a je mozne sa dost strapnim ale aj napriek tomu by som s tym chcel vyjst von je vysoko pravdepodobne, ze tym nic neziskam a jej maximalne stipku zalichotim (ak vobec). Mozno sa pohnu veci nejakym smerom, aj ked neviem akym ... Aky je vas nazor mam vyjst s citmi von alebo to nechat tak a ticho "trpiet" a cakat, ze to prejde aj ked kto vie kedy a ci vobec ... Vobec to nie je takze zeby som kazdu chvilu tuzil po nejakych zenach skor naopak aj ked mi nejake zeny prejavili naklonost, ked som chodil s mojou mazelkou alebo uz sme boli manzelia tak ma to na chvilu potesilo a to bolo asi cele. Inac mam uz cez 30 a nieco podobne sa mi uz nestalo velmi velmi davno. Dakujem sa vase reakcie.

Prezývka55

Hmm tak v tom pripade ja sa potom zamilujem aspon raz cestou do prace a aspon raz cestou z prace :D ale ako nemusim mysliet na zeny vseobecne moc dlho mam ine zalube a takisto aj svoju zenu ktoru milujem.
Zamilovanie beriem len taku citovu haluz nic smerodatne napriklad niekedy vonku vidim fakt peknu zensku ze clovek by si ju najradsej odfotil tak s nou pokecam ale nic viac neriesim to dalej, fajn pocit na ranko a dovi dopo.
Urcite ta tvoja dokonala ma milion minusov pre ktore by si s nou nezil, tak to ber len ako take spestrenie.

Urcite jej to nehovor, teda pokial ju nechces pretiahnut, ak ju chces pretiahnut tak cosi jej povedat budes musiet.

Chavier

Dakujem za vase reakcie. Mne ide hlavne o to ci s tym vyjst von a povedat to tej dotycnej alebo to nechat tak a dusit to nadalej v sebe. Myslel som, ze ked je to poviem tak sa mi mozno ulavi, ze to zo seba dostanem a ona mi mozno povie nech sa spametam ze mam zenu a ja sa mozno spametam... Tu zenu si urcite neidealizujem vidim na nej aj veci, ktore nie su az take pekne. Proste citim ze by som jej to mal povedat aj ked neviem preco

MultiLevel

vies...uvedom si, ze ludia sa casto chytaju kazdej slamky, ak maju nie prave najidealnejsi vztah....Namiesto toho, aby sa pokusili o napravu vztahu, tak sa radsej zoznamuju s niekym novym, hladaju v niekom nieco lepsie, alebo si zrazu akoby nic uvedomuju, ze s niekym im je lepsie ako s partnerom....Ano, vies preco to tak je? Lebo doma mas vsetko naprd a zrazu je tu niekto, kto sa s tebou nehada.
Porozmyslaj ci to nie je tvoj pripad. V takychto pripadoch, pokial sa nechces len sucho "zabavit", ale naozaj byt stastny, treba dat bokom zamilovanost a naozaj si logicky odovodnit, preco tento clovek. Co je na tej druhej take uzasne, ze ti stoji napriklad za rozpad manzelstva. Zenu si si predsa nebral len tak, ze si nemal s kym byt. Nestoji ti za to, aby si o vztah bojoval z celeho srdca? Ked zabojujes, co v preklade znamena, ze sa pokusis zmenit seba a tym aj cely vztah, tak si bud isty, ze budete mat krajsie manzelstvo ako kedykolvek pred tym...
Ano, s tou druhou zenou ti je fajn, je mozno pekna, mozno si s nou mas co povedat, je mila, ustretova...ale to este neznamena, ze je aj vhodna pre zivot. Tak ako sa hadas teraz s manzelkou a mozes presne tak isto hadat po case aj s tou druhou. A co urobis potom? Zas sa zalubis do dalsej? :D Pochop, ze to co ta tak pritahuje na tej druhej zenskej je to, ze si s nou relativne rozumies a je ina ako manzelka. No to len dovtedy, kym ju nespoznas blizsie. Ved co vies o nej? Je ti s nou fajn, to je vsetko....
Moja rada, ak nemas 18 rokov a teda vies relativne premyslat ako vyspely jedinec, uvedom si, ze zamilovanost nie je laska...a ze v dlhorocnom vztahu je dolezite cosi viac ako len zamilovanost. Tak, ako mas teraz problemy s manzelkou, mozes po case spoluzitia mat aj s tou druhou. Preto radsej ries to, ze sa opatovne zamilujes do manzelky, ako do zeny, ktora ti vlastne ani nedavaja najavo, ze by o teba stala :) Ci sa da zamilovat do toho isteho cloveka? ach....do manzela som sa zamilovala uz snad sto raz nanovo. A nezabudaj, ze manzelstvo a vlastne aky kolvek vztah je o kompromisoch, o snahe byt lepsim partnerom, o snahe pracovat na sebe, zemnit nieco, co robi vo vztahu sarapatu, prosto sa vztahom zaoberat :)

adriiiiii

Zalubil si sa do nespravnej zeny keby to nebola ona prisla by dalsia ktora by ti bola sympaticka a vsetko to prameni z toho ze mas problemy s manzelkou to treba riesit komunikaciu medzi vami dvoma 3 osobu do toho netahaj.Urob si poriadok v manzelstve ked to neklape rozved sa naco cakas?Clovek by mal byt stastny aj ludia okolo neho.

claire

a do svojej zeny si bol naozaj niekedy zalubeny? ci sa ti len pacila a vyhovovala po vsetkych strankach? lebo mozno toto je len ocarenie a mozno to je zena pre teba. hmm, tazko radit, asi nechat veci nech sa nejak prirodzene vyvinu, ale aspon si nerob deti so zenou. a kolegynu nikam nepozyvaj.