Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Priatelka mojej mamy ma shizofreniu

Príspevok v téme: Priatelka mojej mamy ma shizofreniu
Doctor_dnb

Prosím Vás,

neviem na koho by som sa obrátil a toto je jedna s možností ... ide o Mamu mojej priateľky , má schizofréniu a od marca odmieta brať lieky . ja mám 19r priateľka má za pár mesiacov 18 , je to tažké lebo jej mame chcem pomocť ale neviem ako postupovať a čo by som mohol spraviť priateľka je často kvôli tomu smutná nedá to najavo ale viem že ju to trápy . Nikto s jej rodiny nevie jej mame pomôcť kedže jej mama je rozvedená , síce mojej priatelky otec sa jej snažil dohovoriť a aj priatelka a aj sestra ona si stále hovorí svoje že ju nikto nechápe

teraz sa to dokonca začína dosť horšiť ale myslím že to je následok toho že neberie lieky (v minulosti brala lieky liečila sa pravidelne a všetko bolo v poriadku , uvedomila si že tie lieky maju nepriaznive účinky na bolesť nôh a atd tak ich určite preto vysadila teraz si sama neuvedomí že ich potrebuje )

píšem preto lebo včera jej našla priatelka list , totiž jej mama každý týžden chodí na poštu a odosiela listy nevieme komu kedže nemá ským komunikovať , v tom liste bolo niečo v tom zmysle (adresované jej ex-manželovi ) citujem :

Ahoj Jano , píšem Ti preto lebo mám problémy , v mojej hlave žije démon , nedovolí mi spať , jesť , je so mnou aj na pošte , v obchode , na ulici , na ulici sa nemôžem s nikým rozprávať , v noci spávam hodinu denne , bojím sa že ten demon mi ubliži , počujem hlasy , ten demon sa mi vyhráža ... odsudzila som sa s deťmi , nerozprávame sa neviem dokedy to bude takto pokračovať

často moja priatelka najde mamu čupieť v rohu izby a pozerať sa do zeme , niekedy skoro stále sa rozpráva sama zo sebou , kričí na stenu a pod.

a preto prosím ak by mi vedel niekto poradiť , ako by som vedel pomocť , riešiť to bol by som vdačný , hlavne potrebujem rady lebo sa bojím že sa može aj niečo stať , nemôže to takto pokračovať večne

S pozdravom Tomáš. Ďakujem

Doctor_dnb

no určite na nu nebudem srať ja ju lubim , a jej problemy su aj moje problemy a ja sa jej vždy budem snažiť pomôcť , ja som neni taký že by som sa na t vysral ja ju podržím vždy a všade a aj toto je taká situácia

bozkavatko

tak by som skúsila nájsť asi psychiatra, ktorý by chodil k vám na pozorovanie ( tváril by sa ako váš priateľ), a vedel by ako na nu.Svagriná berie lieky injekčne myslím že raz za mesiac ide do nemocnice a trva to asi 4 hodky, pribrala hrozne ale je v poho, inak chodila s nožom po dome a podobne. spýtať sa jej obvodného lekára ak je dobrý aké by ste mali možnosti, alebo ako ju zbaviť napr svojprávnosti a tým ju mohli donúťit brat lieky, alebo by šla na nejaký čas možno do nejakého zariadenia ale keby jej tam pomôžu tak pochopí prečo ste to urobili. Sú tam odborníci :) dúfam že sa to vyrieši...

Doctordnb

no takto :

ona lieky brala ale zrazu prestala a od marca ich nemá a nieje v poriadku .dalej niektoré veci robí ako normálny človek , varí , ide nakúpiť a tak . ale na ulici ked stretne svoju dceru sa na nu pozre ale ani ju nepozdraví ide dalej

ludia keď jej chceli dohovoriť , resp. jej rodina ona si povie že nieje chorá v hlave mam demona a hotovo neprizná si to že by to čo má v hlave mohlo byť následok choroby

dalej , pred nejakou dobou priatelka kontaktovala lekára ktorému pred tým chodila , a ten povedal pokial nebude sama niečo chcieť nedá sa nič robiť , pokial niekoho neohrozí resp. seba nedá sa ju ani prinutit a toto jedno si aj ona sama uvedomuje , ked jej priatelka chcela dohovoriť aby išla k inemu lekárovi odbila ju stým že ten zatvára ľudí hned na psychiatriu a hotovo ,

vôbec neviem čo robiť tažko sa mi na to pozerá chcel by som to vyriešiť ak by som bol toho schopný

sekulus

V tom, ze sa môže niečo stať maš pravdu- ak sa uz nestalo. Napisat Ti, že treba ist za psychiatrom je lahke - ale ona musi chciet a verit, ze jej pomoze. Ak tomu neuveri, tak jednoducho nepojde. Ak je veriaca, motno pomoze farar.
Skus si polozit tieto otazky:
1. Citi sa bezradna? Asi ano, lebo, v liste krici o pomoc a chce ju. Nevie vsak ako o nu poziadat.
2. Ma jasne chvile - ked si uvedomuje realitu? Asi ano, ked vie tak jasne pomenovat co jej je a co sa s nou deje. Je mozne sa teda s nou racionalne porozpravat.
3. Kedy? Ked bude vykonavat racionalnu cinnost - napr varit, citat, vlastne ked nebude mimo. Skus sa spytat ako sa cíti? Nie ako sa má - nanajvys odpovie ze v pohode. Požiadaj ju o rozhovor a ponukni pomoc. Netlačte na pílu, môže sa rýchlo opäť uzatvoriť. Myslim si, ze keď sa odcudzuje, znamena, ze nehce rodinu vťahovať do svojich problemov, jednoducho ma pocit, že rodinu chráni a má strach, že ich vydesí.
Ak bude chcieť ísť k lekárovi, je to prvý krok. Ťažko sami niečo urobíte, bez jej vedomej spolupráce.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.