Trend mladých bývať doma - váš názor

Príspevok v téme: Trend mladých bývať doma - váš názor
Cukrikova

Obaja s priatelom mame 25 rokov. Skoncili sme VS, ja pracujem, priatel si pomaly rozbieha tiez karieru. Nase zarobky su dost nizke, respektive vyzijeme z toho, ale neodlozime si takmer nic bokom. Chodime spolu 4 roky, pocas toho obdobia sme sa videli najma cez vikendy, priatel totiz dochadzal za skolou do ineho mesta. V pohode sme to zvladli, ale dalsie roky tak zit uz nechcem. 4 roky mi stacilo....myslim, ze je cas, kedy by som tuzila po spolocnom byvani. Priatel vsak o tom nechce ani pocut. Chce aby sme byvali doma az kym nebudeme mat dostatok penazi na kupu niecoho vlastneho (odmieta platit niekomu cudziemu podnajom). Priatel, aj jeho mama ma presviedcaju o tom, ze teraz je taky trend, ze mladi ludia byvaju doma a ze to caka aj nas. Okej, trend netrend, chapem, ze ekonomicka a socialna situacia brani mladym v osamostatneni sa, ale poviem vam, co mi vadi na byvani doma. Ze sa tiesnime bud u neho alebo u mna v izbe a za zadkom mame vecne jeho alebo moju mamu ako nam nosia jedlo. Moja mama je taka, ze ma necha doma varit, ale priatelova nam pripravuje vsetko od ranajok, obeda az po veceru. A nenecha mna absolutne u nich nic pripravit.
Kym ja doma upratujem, nakupujem jedlo, periem, prispievam na ucty a robim si sama jedlo, priatel vyuziva pohodlie mamineho servisu a nema zaujem sa toho vzdat. Vsetko to skryva za to, ze z domu odist nemoze, lebo nemame peniaze na vlastne byvanie. Pritom doma nic nepomoze, nepohne absolutne prstom, len vyuziva to pohodlie doma......Bojim sa, ze takeho chlapa nechcem. Nechcem ani taku buducnost, nepaci sa mi cely tento trend, zaroven neviem ako proti nemu bojovat. Chceme odist do zahranicia o rok, dva, ale dovtedy budeme na hromadke u neho, alebo u mna a za zadkom mat maminky. Ak ma niekto k tomu nejaky nazor, vyjadrite sa prosim. Ak niekto nieco podobne preziva, dajte tiez svoj nazor. Dakujem

0vecka

tender_tt aha a tie statistiky kde sa napr pise ze median je skoro 800 EUR su podla teba podvod? sak ty pises uplne somariny... takisto ako ty pises ze je to 500 ja pisem ze 1000 neni v BA nic vynimocne takze aby sme sa pozreli kde je Pravda tak sa pozrieme na statistiky a tam vidime ze sa 500 EURove platy v drvivej vecsine ako to pises ty nekonaju...

a tie byty sa tam fakt prenajimaju za 400 EUR mozno nie garzonky ale 2 izbove v sirsom centre ano

tender_tt

1000 eur+ majú ľudia akurát tak v zahraničí ale drvivá väčšina slovákov má do 500 eur. Čo sa týka prenájmov bytov na internete je plná riť bytov ktoré sú tam dlhodobo ako nech sa nikto nehnevá ale napríklad taká blava náklady na garsonku tzn pár m2 máte možno reálne do 100 euro alebo aj menej a oni si tam dávajú 400-500 eur + energie za osobu. Jasné že sa im ľudia nato vykašlú a že byty budú stále len na nete a neprenajmú sa ved to by jeden musel dať celý plat a druhý partner ťahať všetko ostatné.Podnájom sa podľa mňa vôbec neoplatí a ľutujem človeka čo sa preto rozhodne vyhodí kopu peňazí a nemá nič vlastné.

Filip TT

Myslim si, ze ludia co prenajimaju byty, daju taku cenu, ktoru im niekto zaplati. Ceny podnajmov su take, ake ludia akceptuju, resp. take na ktore maju.

lopúch13

Neviem, skade máš tieto štatistiky, ale aj keby mala taký plat skoro polovica Slovákov, tak tu ostáva ďalších pár miliónov ľudí s nižším platom a to sú tí, ktorí si to bývanie nevedia zaplatiť alebo len veľmi ťažko. Slovo priemerný je samo o sebe zavádzajúce, keďže priemer z 900 a 1000 je rovnaký ako z 500 a 1400. A to ženy ti ponúkli 6,50 na hodinu?

0vecka

lopúch13 nechapem na tom to ze priemerna mzda na SK je 950 EUR a tu ma skoro polovica slovakov ... takze nechapem ako si z toho nevedia zapplatit byvanie...

lopúch13

Nie každá práca je rovnako platená. Mal si tú lepšie platenú, ale tú nemôžu robiť všetci, ani nerobia. Väčšinu tvoria ľudia s nižším príjmom. Neviem, čo na tom nechápeš. Dáva to zmysel.

0vecka

lopúch13 ja som mal zase pocas studia 6,5 EURa na hodinu.... a to bolo stylom ze som xcel skusenosti a toto bola suma ktoru mi samy ponukli potom ako som povedal ze mi ide o skusensoti a nie o plat. Navyse som tam chodil len ked som mal cas. Pocas a po skuskovom kazdy den ale cez skolsky rok na 1 alebo dva dni... Inak normalne som na SK nikdy nerobil. Je sice Pravda ze mi tam neplatili odvody kedze som studoval (bolo to asi pred 7 rokmi) ale pochybujem ze ak by som sa rozhodol ostat ze by mi dali 1000 EUR to by som ich vysmial...

preto ked mi niekto hovori ako zaraba 500 EUR a ze sa viac neda tak fakt nechapem....

Prezyvka055

lopúch13 -> no neviem, ja ked som odchadzal zo Slovenska do Nemecka tak moj plat bol cca 1500e mesacne. Viac ako plat ma stvala natura ludi na Slovensku.