Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Je možné že ho dusím alebo nie je ten pravý?

Príspevok v téme: Je možné že ho dusím alebo nie je ten pravý?
Emi

Ahojte, som s priateľom niečo vyše mesiaca, mám pocit že je to dosť krátko na to aby si myslel že ho dusim...
Neviem ako to celé popísať ale ja ten pocit nemám, ked sme sa zoznamili cez net tak mi vypisoval vkuse denne a aj volával, rýchlo to prerástlo a obaja sme chceli aby bol vzťah.
Ja chcem iba aby sme boli spolu a vedeli jeden o druhom, sme od sebe trošku dalej aj ked 22 km sa da rýchlo prekonaťk, od začiatku sa snažím chodiť aj ja za nim ale kedže on ma svoje auto tak je podla mna normálne že chodí viac... vídame sa tak 2krát do týždna a niekedy aj nie a mne je to málo lebo ho lubim a chcem byť pri nom, snažím sa to však akceptovať pretože má ťažkú situaciu aj doma, čo sa týka financí nie vždy mu to vyjde.
Je to v poriadku to chápem ale prečo by sme sa nemohli kontakovať každý den a vedieť o sebe čo robíme? Začína sa hnevať že mu nedám furt pokoj vraj ani nemá čas aby som mu chýbala že sa furt ozývam ...nemám z toho dobrý pocit ale neviem si predstaviť že s ním prestanem na celý den komunikovať, už sme to raz skusili ako taku skušku že či to pôjde a on mi napísal večer pred spanim...vtedy som si myslela že ani on to nevydržal a preto sa ozval...ako ked sme spolu tak je všetko super ale potom ked si píšeme tak sa začneme hadať lebo on má zlý pocit že ho stale nejako dusim, aj ked som s nim a chcem ho obíjmať a bozkávať tak vraj to nemusím robiť stále lebo on na to neni, stále mi opakuje že on neni ani dobrý milenec vraj nemám od neho nič čakať a to sme sa na sex veľmi tešili spolu potom ked to prišlo tak to nebolo také ako sme čakali ale to mi ani nevadí viem že sa to môže zlepšiť časom ale mám pocit akoby sa on ani nechcel snažiť...
pri každej nezhode mi hovorí že bude lepšie to ukončiť lebo on nechce nič riešiť vraj na to neni....a ked sa ho pýtam či ku mne niečo cíti tak povie že ano

Teraz sme sa dohodli že zajtra sa osobne porozpravame o tom čo bude dalej, ja ho nechcem stratiť lebo ho mám naozaj rada a preto sa pýtam máte pocit že ho fakt môžem dusiť? alebo sa iba nezhodneme v prejavoch lásky a on potrebuje niečo iné ako ja? mám ustupiť mám ho nechať alebo hladať kompromisy? alebo čakať ako sa vyjadrí?

Kiara24

Emi, tak ako tu bolo napísané, po mesiaci vzťahu je veľmi skoro na to, aby sa takto správal, aby navrhoval nejakú pauzu, aby ti vravel, že prečo sa vkuse ozývať, prečo stále dávať pusy a tak. Hovorí sa, že celkova zamilovanosť trvá tak 3 mesiace, ten ošiaľ potom to pomaly opada, stále je to krásne, ale prichádza pomaly nejaky ten stereotyp alebo proste človek zhodí ružové okuliare, začne aj vidieť prvé chybičky na tom druhom, začne triezvejšie uvažovať. Ale po jednom mesiaci ak sama po sebe prečítaš, čo si napísala musíš vidieť, že už teraz nie si spokojná. Nechcem ťa na nič navádzať, ale buď sa s ním porozprávaj alebo to jednoducho ukonči. Podľa mňa ak nechce ani nič riešiť, zbytočne sa budeš trápiť dlhšie. Zažila som niečo podobné. Len to bolo také, že prvé dva mesiace idylka a potom ochladol a už sa mi neozýval neže deň, aj dlhšie, nedával pusy, len na líca, žiadne objatia. A psychicky ma deptal a po piatich mesiacoh som to skončila, lebo už to viac nešlo. Teraz mám nového priateľa a poviem ti tak, že mali sme prehánky vo vzťahu aj my a mala som chvíľky, kedy som uvažovala, že či fakt so mnou chce byť, ale to vždy boli len dôsledky jeho stresu z práce atď Ale ešte ani raz sa nestalo, že by sa mi neozval alebo ja jemu. A na takom začiatku sme komunikovali spolu vkuse. Potom pomenej lebo on pracuje, mne do toho prišla škola, ale vždy na konci dňa sme si napísali ako sa mame, čo sme robili...ak bol preč tak napísal smsku, či ráno, večer. Ty musíš vedieť čo ti vyhovuje a možno len potrebuje nechať veci pomalšie plynúť. Asi to sam nema zrovnane v hlave, takže porozprávaj sa, ak ťa má rád a chce byť s tebou tak daj tomu čas

AfterEight

Ked som si precitala,co si napisala,hned ma napadlo,ako keby si chodila s mojim ex(neviem ci ho nazvat ako ex,kedze sme boli spolu mesiac a to sme sa videli dokopy asi 8x).

Tiez sme byvali od seba 20km,zoznamili sme sa na nete a on mi stale vypisoval(denne,niekolko hodin),ako sa citi sam,ze mal dlhorocny vztah a uz je dost dlho sam a niekoho pri sebe potrebuje. Mne sa tiez velmi pacil,ale do vztahu som sa nechcela rychlo hrnut....no prvy tyzden ma stale objimal,stale vypisoval,jazdil za mnou,kedze on mal auto. Po tyzdni mi povedal dokonca ze ma lubi (inak ma 30rokov)...zostala som sokovana (aj polichotena) ale ja som mu to samozrejme neopatovala. Ze potrebujem cas. No a dalsi tyzden uz som aj ja zacala nieco citit(nie lubenie,ale nejaky nabeh,alebo ako to vysvetlit...)a treti tyzden,alebo nejako tak,som si vsimla,ze zaciname spolu travit menej casu...uz mi ani nepisal tak casto,len rano a vecer pred spanim(bol to sice workoholik,ale zase cas zavolat nemal...)...

Potom uz mi to vadilo,ze sme sa videli 1x tyzdenne a ledva sme komunikovali.Sice som sa s nim porozpravala,ale to vydrzalo na 1-2dni...a potom zase to iste.

Ja som si uvedomila,co chcem a to je byt s niekym,u koho budem na poprednych miestach.Komu budem stat za to,aby mi zavolal,napisal,ak spolu osobne nebudeme,kto ma uprednostni pred pivom, kto bude respektovat,ked ja budem chciet niekam ist s kamaratkami a nebudem mat vycitky,ze sme boli neboli dostatocne.

Proste som sa s nim rozisla,nezasluzil si ma.

Nehladaj chybu niekde,kde nie je ( a ta chyba nie je u teba) mne ten moj "ex" povedal,ako dovod preco sa tak spraval,ze "nevie co chce"...podla mna to skor je tak,ze som sa hned donho nezalubila a ked uz som sa zacinala,tak si pomyslel,ze vtacika mam v hrsti a uz sa mu neoplati snazit....Ale takto to bohuzial nefunguje.

Vztah je o dvoch,takze sa musia snazit dvaja.Nie len jeden a toho druheho do toho nutit.

Emi

V čom tlačím? ja ho do ničoho práveže netlačim akurát sama sa správam tak ako si to predstavujem že by to vo vzťahu malo vyzerať, ok možno to prehanam s tým kontaktom, ale nemám ani rada ked mi niekto niečo slubi a nedodrží to proste, on mi slubuje že budeme spolu budeme a nakoniec to nevyjde a ja na to celý den čakam...som zamilovaná a možno až veľmi, neviem ani prečo som sa tak rychlo k nemu priputala nebol ani len môj typ na začiatku sa mi nepáčil ale vznikto to nejako vo mne tie city a teraz si neviem priznať triezvo či chcem takéhoto muža...
No dakujem za názory uvidime ako to dopadne zajtra ...

lilyiankaa

podľa mňa na neho po mesiaci nehorázne tlačíš ..aj to čo si mu povedala dnes, že nech si do zajtra kým budete spolu premyslí ako má vyzerať plnohodnotný vzťah ..no neviem, ja by som sa skôr zľakla, lebo na začiatku to má byť predsa také krásne, spontánne, a nie uponáhľané a prehnané ...pretože také mi to príde z tvojej strany ..že by si všetko chcela hneď ..nechaj tomu čas, aj jemu, nechaj mu aj priestor ... nevravím, že je zlé, keď chceš, aby ste si denne zavolali, napísali, aj my sme to robili a stále to robíme a sme spolu rok a pol a bývame spolu .. ale v niektorých veciach tlačíš

dokr

Emi: ja si myslim ze stastna nebudes ani ked sa dohodnete na nejakych pravidlach jemu vyhovujucim..ak je on ten typ co nepotrebuje mat prejavenu lasku a ani ju neprejavuje tak stastna nebudes...lepsie je to ukoncit na zaciatku ako byt vo vztahu ktory neni od zaciatku super.. lebo rokmi to nebude lepsie

Emi

lilyiankaa a myslíš že to nerobim? prečo sa tu asi nad tým zamýšlam? viem že to neni v poriadku, viem že to takto na začiatku nemá vyzerať že tam má byť veľa tej zamilovanosti ešte, a ano chapem že nemusi chcieť tie prejavy lásky na verejnosti ok to by som brala ale my sme boli u neho doma a to mi vyčítal že prečo sa na neho stále lepim...ja neviem si vysvetliť ako to s nim je proste,napisala som mu nech si všetko do zajtra riadne aj premyslí a nech mi povie čo ako chce a ako si predstavuje plnohodnotý vzťah, ale má zmysel to riešiť? ja neviem mám pocit že to zajtra dáme do poriadku lebo ja si viem priznať chybu a ustupim proste mu poviem že ok spravime to inak, lebo to chcem skusiť posunuť, ale čo ak mi toto bude robiť stále? čo ak bude chcieť aby bolo len po jeho? toho sa bojim, ale na druhej strane fakt mi na nom zaleží :( mám vnutorný boj zo svojou hrdosťou rozumom a citmi...

lilyiankaa

musíš si uvedomiť jednu zásadnú vec a to je, že nie každý chlap je na prejavovanie lásky, či už aby ju on prejavoval tebe, alebo že sa mu možno nepáči, ak ju nejak na verejnosti prílišne prejavuješ ty jemu ..... zdá sa mi inak dosť čudné, že po mesiaci "vzťahu" ste si už chceli dať pauzu ..ja by som sa nad celým vaším vzťahom zamyslela a to dosť hlboko, lebo nie je v poriadku, aby ste si za tak krátky čas chceli dať pauzu ..a to určite mi dáš za pravdu aj ty .... k tým plánom do budúcna, zase to nemôžeš brať nejak extra ..tak samozrejme, že ak je s tebou, tak bude s tebou plánovať trebárs aj chatu v zime ..ale to sa môže vždy ľahko zmeniť ... ak spolu nebudete...teraz spolu ste tak s tbeou ráta ... chapeš

dokr

Po mesiaci pauzu? trosku skoro...Nechaj ho tak nech sa rozhodne..cim viac budes tlacit bude to horsie.. asi fakt nevie co chce a ty mu to len stazujes... Uvidis ked sa porozpravate :)

Emi

Na druhej strane si myslím že či od neho ozaj ja neočakávam veľa a či neni pod tlakom...ja som bola zvyknutá vo vzťahoch že ma muži dobíjali chodili za mnou a vyznávali všemožne lásku...teraz mi to u neho chýba

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Je možné že ho dusím alebo nie je ten pravý? - Fórum - ZDRAVIE.sk