Idem stále dolu vodou, mám navšítiť psychológa?

Príspevok v téme: Idem stále dolu vodou, mám navšítiť psychológa?
malalienka

Mám veľa duševných problémov...

Mám problémy s koncentráciou, kým sa niečo naučím trvá mi to dosť dlho vôbec mi učivo nejde zapamätať. Na hodine v škole sa snažím sústrediť no nejde to, z hodiny si zapamätám iba nejaké útržky. Pritom keď som bola menšia, tak do deviatej triedy som s učivom nemala problémy, išlo mi všetko ľahko. Keď mám vystupovať pred ostatnými prepadne ma neuveriteľný stres...ktorý som nikdy nemávala...

Mávam prudké zmeny nálad, stále preplnenú hlavu nezmyselných vecí, moja myseľ ma núti neustále riešiť nepotrebné veci. Je to stále horšie a horšie...

Nejde iba o tom, že mám v škole problémy, ale aj v osobnom živote veľmi zabúdam a niesom ako keby mysľou prítomná.
Stane sa mi, že v škole si zoberiem tácku a zabudnem si zobrať obed, alebo zabudnem kľúče v skrinke...
Raz som si zabudla mobil vo vlaku, ....pardon stalo sa mi to dva krát...alebo pri nákupe sa mi stalo, že som zaplatila a odyšla bez tovaru...
alebo zpotravinách odyšla s košíkom v ruke..

už je mi to trápne, že sa mi takéto veci stávajú.

V poslednom čase sa necítim nikde dobre, iba doma..všade cítim takú tú "negatívnu energiu" a v spoločnosti som čoraz viacej ticho, lebo mám pocit, že každý si o mne myslí, že som tupá..alebo niečo zlé, že ma vysmeje...a mám pocit, že ma všetci ohovárajú a myslia si o mne len to najhoršie....
Potom si vytvorím taký prístup aj ja v hlave a správam sa podˇa toho, že som taká odmeraná....
A už naozaj neviem, či sú to len bludy v mojej hlave alebo realita.

Neviem sa z toho kolotoča vymotať..
Už neviem čo mám robiť, mám zlé vzťahy aj s rodičmi, v kuse sa hádame, teda oni sa hádajú so mnou, že mám zé známky a že mám niečo spraviť zo sebou...a tak...
Ale nevidia, že ako sa trápim duševne..

Viete mi povedať, čo mi je?
Mám navštíviť psychológa?

Poprípade, sa chcem spýtať, či pri návševe psychológa , Keď mi určí nejakú poruchu, dostanem papier do školy a učitelia budú na mńa brať ohľad.

Naray

So zabúdaním som mal problém aj ja. Väčšinou som si zabudol niekde okuliare, kľúče alebo knihu v triede ale vyriešil som to tak že som si vytvoril taký malý zlozvyk, vždy keď niekde idem tak sa skontrolujem čí mam pri sebe peňaženku, kľúče, mobil a podobne poprípade som dôkladné prezrel lavicu čí tam nič neostalo. Ale podľa tvojho opisu to môže sedieť aj na problém s krátkodobou pamäťou a s tým ti pomôže skorej doktor ako psychológ. A ešte k tomu učeniu po deviatu triedu ti mozog pracoval trochu inak a zároveň sa vyvíjal čiže sa jednoduchšie učil. Teraz keď si už staršia mozog pracuje inak aj inak vstrebáva nové informácie a tým pádom už nemusia fungovať staré spôsoby ktorými si sa učila. Musíš si nájsť nové ktoré ti budú vyhovovať napríklad si vytváraj asociácie alebo mapu mysle skús si o tom niečo pohľadať možno ťa to osloví.

excentrik

Ag - nechaj si tie nabozenske blaboly pre inych, tu sme na webe o zdravi a lekaroch. Ak by Jezis chcel pomoct dotycnej, tak uz je zdrava.

excentrik

Tipujem, ze si vodnar. Spravne? Lebo nieco podobne zazivam aj ja, len nezabudam veci, lebo som si vytvoril zvyk vsetko kontrolovat - cize ked odchadzam vkuse cumim, ci som nieco nanechal na tom mieste, idem spat kontrolujem, ci je zhasnute atd. Ale ta hlbava povaha a tazkosti so sustredenim ma prenasledovali celu skolu a stale je to rovnake. Napriek tomu, ze mam celkom vysoke IQ, vzdy som bol len priemer v skole.

skleptik

No, ak máš ten pocit, tak tam choď, bavíme sa teda o tom psychológovi. Môžeš čakať, že potom, čo povieš toto, sa určte podrobíš nejakým tým testom a podľa výsledkov a závažnosti zistení, sa môžete dohodnúť na ďalšom prípadnom postupe.
Neviem, môže to byť možno nejaká hraničná porucha alebo prinajhoršom schizofrénia, ale nechcem strašiť, neviem, čo to je, podľa popisu. Určite to začni nejako riešiť takto a potom uvidíš. Nejaké ezoterické chodníky alebo alternatívnu medicínu, by som si nechal do budúcna...

V škole neviem, čo s tým...

A k tomu Ježišovi len toľko, že viera je dar, lieči Duch svätý a toto tu už nepatrí, do tej témy, bo zbytočne to mätie momentálne...

ag

Moja odpoved je, ze nie. Psycholog sa navstevuje s psychickym problemom.
S dusevnym problemom musis ist na miesto, kde je dusa stastna, a u niekoho, kto chce peniaze za cas, rozhodne stastna nebude. Iba ti zamota mysel, zobere cas, a samozrejme peniaze.

To Jezis ukazal, ze liecit sa ma zadarmo a nezistne, to on ukazal, kde je dusa stastna, i kde dusevny problem neexistuje. Uplne na ine miesto musis chodit s dusevnym problemom.