Skoncena zmluva prenajmu bytu a vypoved

Príspevok v téme: Skoncena zmluva prenajmu bytu a vypoved
ikgv

byvala som v byte, najomne som platila agenture, mala som zmluvu na rok. zaplatila som depozit vo vyske 2tyzdnoveho najomneho. pred niekolkymi mesiacmi zmluva vyprsala no agentura ani ja som to neriesila. byvala som tam dalej a platila pravidelne najomne .. v zmluve je napisane, ze vypoved musim dat minimalne 2tyzdne pred odstahovanim... problem je ze som ten termin prepasla, pretoze som bola mimo tohto bydliska. teda davam vypoved 11dni pred tym nez sa chcem odstahovat, resp. poslednych 11dni mam vyplatene najomne. neplanujem tam ostavat. a teraz si niesom ista, ci s tym bude agentura suhlasit, kedze nedavam vypoved podla zmluvy, lenze v podstate ta zmluva je niekolko mesiacov neplatna. ako to mam teraz riesit? ma agentura narok nevyplatit mi depozit kvoli tejto oneskorenej vypovedi ? mam vobec povinnost davat nejaku vypoved ked nemam ani zmluvu v podsate?

0vecka

2 lost jj ale navratnost 12 rokov mat nebudes... ak sa nic nezmeni tak tak 20-30 rokov :) podla mna by sa mozno oplatilo kupit jeden vecsi a rozdelit na dva mensie lebo ono to tka fici ze 2x50m2 je viac ako 1x100m2

fncf

ovecka neviem co si mi tu zas pisal. jasne ze viem ze treba odovzdat kluce, ale najprv som peedsa musela dat vypoved, pockat na odpoved ci je ok moja zmluva a vypoved a potom zorganizovat stretnutie s niekym z agentury aby skontroloval byt a odovzdat kluce..
inac uz je to poriesene. avsak po prichode spat do tohto bytu som zistila ze v zmluve je vypovedna lehota 4tyzdne,nie 2tyzdne ako som predpokladala... ale nakoniec nieje ziadny problem, nakolko som bola bezproblemovy najomnik a nikdy najom nemeskal , takze mi depozit v plnej vyske vratia. teda pokial bude byt v dobrom stave, co samozrejme je

Lord Gejza

ale ja to chcem ako investiciu, vlatne byvanie uz mam ale nemam kam dat prachy :)
cize navratnost by mala byt pod 12 rokov z dlhodobeho prenajmu v cistom..
a kedze politika je taka aka je, nebol by som proti mat nieco take aj v UK, lenze kto by mi to manazoval :/

0vecka

2 Lord Gejza neoplati.... podla mna sa nehnutelnost oplati len ked v nej budes byvat a vies ze tam ostanes aspon 20 rokov alebo ked mas na ucte dost penazi na kupu a nevies ich vrazit inam...

Lord Gejza

tak to potom chapem preco tam mat take extremne vysoke najomne.. investor musi vykryt takych parazitov..

aj tak by som ho vydrbal von a keby skakal tak by uvidel

ale vlastne okna rozbit mozem, nie? zamrzla by mu prdel :D

cize hovoris ze to takto mozem ist do nemecka a zit do smrti zadarmo? lebo dostanem tisicku zo socialneho fondu a potom najom nemusim platit a kazdych 6 mesiacov budem menit bydlisko?

a nasledne nemusim zaplatit trovy za tych 6 mesiacov ?

0vecka

2 Lord Gejza jj presne tak. Prenajimatel ma povinnosti k najomcovi aj ked neplati. Inak ani elektrinu alebo vodu mu nemoze vypnut :)

Akoze ja by som to chapal kebyze sa jedna o najomnicku s kojencom ktora prisla o pracu a nema na to :) ale vecsinou su to skratka drzaci ktorym sa nechce za nejakych 1000 EUR/mesacne robit :)

Lord Gejza

cize mi zavola ze pod vyriesit zuvacku, neviem sa dostat do bytu za ktory neplatim..

takto to v DE funguje? :)

0vecka

2 Lord Gejza my sa bavime o ludoch ktory maju najomnu zmluvu. Inaq zuvacku musi riesit tusim majitel takze si moc nepomozes (je mozne ze najomna zmluva posluzi rovnakodobre ako list vlastnictva co sa zuvacky tyka).

Akoze takeho prizivnika nakoniec vyhodis ale trva to minimalne 6 mesiacov vecsinou tak 9 co som pocul. Pritom cim agresivnejsie jednas tym viac ti vybieli barak :). Hovorim lolegovi zobrala nejaka cernoska aj zachodovu misu.