Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kto platí "marodku" pri práci v Nemecku?

Príspevok v téme: Kto platí "marodku" pri práci v Nemecku?
kukučkaaa

Dobrý deň,chcem sa opýtať,či mi náhodou neviete poradiť...môj partner pracoval v Nemeckej firme, ale teraz k 15. 11. 2013 dostal výpoveď v skúšobnej dobe, vraj neni teraz na zimu práca...je takisto poistený v Nemeckej poisťovni, tam sa musel dať poistiť,keďže tam pracoval...ale!...teraz potrebuje ísť na marodku, ale nevie, kto mu ju bude preplácať...pýtal sa šéfa tej firmy,ktorý má na starosti slovákov a ten povedal,že oni by mu ju platili len do doby tej výpovede,čiže do 15. 11. 2013....ale ja sa pýtam, nie je tam nejaká ochranná lehota? že keby sa stihol dať ešte vypísať do toho 15-teho, že by mu tú marodku museli platiť aj ďalej? aspoň na nejakú dobu????...........pretože pýtal sa aj tu na poisťovni, že čo má robiť v takomto prípade a tiež mu povedali, že oni nevedia....tak kto mu je vlastne povinný preplatiť marodku? stretli ste sa s tým už niekto?

maja1965

Ked SI zamestnany v Nemecku a SI po skusobnej dobe t.j.6 mesiacov a ostanes praceneschopny tak to plati zamestnavatel 6 tyzdnov potom plati poistovna zdeavotna v Nemecku.na Slovensku ti plati Up podporu v tom pripade ked SI distal vypoced v nemecku a vratil SI Sa na Slovensko.musis mat ale odpracovanych a odvedenych min.12 mesiacov v Nemecku

smeralda1

dobry den zamestnavatel mi dal vypoved pracujem u neho viac ako rok ked sa dam na pn moze ma prepustit aj pocas pn

tibi007

Dobry den ja sa chcem opytat som pracoval v nemecku 8 mesiacov 1.2.2016 som isiel na marodku do12.2.2016 v nemecku a tym dnom som aj dl vypoved lebo zamestnavatel mi tak povedaal ze musim dat ale ja este od 15.2.2016 mam marodku na slovensku az do teraz tri tyzdne a teraz neviem od koho mam pytat peniaze dakujem za akukolvek radu alebo kontakt na niekoho co mi poradi.

smeralda

Dobry den chcem sa spytat prosim marodujem od polky decembra cca na zaciatku marodky som poslal prelozenu PN zamestnavatelovi pytam sa musim teraz poslat aj to iste s ukoncenim marodky a ako je to s platenym kedy v ktory den sa posiela marodka z Nemecka alebo to zalezi vzdy na kokretnej poistovni

corsica

Dobry den chcem sa spytat pracujem v Nemecku a zacal som marodit pn-ku som poslal prelozenu zamestnavatelovi ako je to ale ked som na pn ked sa prelina v dvoch mesiacoch kedze budem marodit aj v januari

Shayleen

Ano aj cez pn ta mozu prepustit nala si ist tam k lekarovi aj ked sice ty za to nemozes ze si ochorela akurat na sk. Jedine co este mozes s tou agenturou este sa dohodnúť. Nechala si pn aj preložiť alebo si to posielala po slovensky?

Evča

Dobry den pracujem ako opatrovatelka v Nemecku a som prave na peenke na Slovensku pracujem na pracovnu zmluvu ktoru mam na neurcito prrfotenu peenku som posielala do nemecka na agenturu aj do poistovne a teras mi prisla domov vypoved je mozne prepustit cloveka cez peenku a neviem ci vobec dostanem peenku vyplatenu lenze sa stalo to ze mi z firmi kde pracujem volali domov ze som urobila podvod z peenkou co to nieje vobec pravda to sa ani neda urobit vsetko som posielala vsetky papiere od lekarky a teras toto spravili viete mi poradit co mam robit v takomto pripade kde sa mam obratit dakujem

shayleen

PN ku preložiť do neminy a poslať V meste do poisťovne kde si poistení a stáde ti budú peniaze posielať na konto

Textová Inzercia

Zľavnené pobyty v Bardejovských kúpeľoch

Využite zľavy v mesiacoch január – marec na liečebné a relaxačné pobyty až do výšky 25%.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kto platí "marodku" pri práci v Nemecku? - Fórum - ZDRAVIE.sk