Neznášam rodnú vlasť

SVK názor

Maruska to je pravda že keď všetci mladí odídu von nikto tu nezostane.. ale kto by chcel? ved áno školy sú lacné oproti takému anglicku amerike ale skúsme si porovnať platy! a kto by to zostal, je ako už bolo spomenuté, je tu mnoho absolventov, kamoška právnička s červeným diplomom, nezamestnaná.. no načo? radšej pojdem niekde makať na istý čas a aspoň si zarobím a uvidím čo potom. :)je to smutné ale je to realita...

vebe

Mozno normalny pocit v danom veku. No, skus ist krajinu po krajine a skus si predstavit ci by si tam vedel zit (alebo vedela), tak so vsetkym - ludia, ich rec, zvyky, sposob zivota, krajina a tak. Ziadna krajina,ziadne miesto na zemi nie je idealne a pekne, nikde na svete nie je len dobre, vsade je nieco co sa nam paci,ale mnoho veci kore sa nam nepacia a vadia nam. To co vidis zvonka nehovori nic o tom, ako sa v danej krajine zije. Najlepsie ti pomoze, ak stravis rok-dva v inej krajine, tak uplne naplno, ze tam budes chodit do skoly alebo pracovat. Clovek sa zacne na svoju krajinu zrazu divat uplne inak. A etse dalsia vec, uz vies ze mnohe veci na Slovesnku neznasas, skus sa pozriet z ineho uhla, skus vymnenovat co ti mas rad a co sa ti tu paci

Jarl Balgruf

@Maruska111: Citujem:
"vam mladym dal tento stat moznost vystudovat pomerne za lacny peniaz v zahranici si to vsetko musite platit"

A výsledok je taký, že máme hromadu zbytočných univerzít, namiesto kvalifikovaných odborníkov z mnohých vychádzajú debili, ktorí často nevedia, čo vlastne študovali, máme niekoľko desaťnásobne viac absolventov, než pracovných miest, mladí sa ťažko uplatnia a kvalita školstva rapídne klesá.

MultiLevel

jooj, nechcem byt hnusna, ale co vie 14 rocne dieta o zivote na SR? Len to co vidi v televiznych novinach a co mu mozno rodicia povedia? Nema absolutne ziaden strach o prezitie, pokial nezije naozaj na hranici chudoby a nemusia pytat na jedlo o druhych ludi (o com pochybujem, kedze ma internet)
Kym nechodis do prace, neplatis z vyplaty ucty, odvody, dane, najomne, jedlo a podobne, tak len bud rad, ze ta zivia rodicia!

Maruska 111

Myslim si ze to su len silne reci ze Slovensko je strsne a ze sa tu neda zit,vsade na svete su dobri a zli ludia nikde nepadaju pecene holuby do ust,ani v Amerike nie je na ruziach ustlane tam maju problemy s cernochmi a vacsie ako my s ciganmi len sa o tom tolko nehovori,ja netvrdim ze je tu najlepsie na svete ,ale sme Sslovaci a mali by sme byt hrdi na to ked vsetci ododu tak ako pisete vy tak kto tu ostane ,len dochodcovia,a ty nemaju uz silu ani chut bojovat za lepsi zivot,vam mladym dal tento stat moznost vystudovat pomerne za lacny peniaz v zahranici si to vsetko musite platit a vy sa tomuto narodu odplacate tak ze odidete ,zostante tu a dokazte vsetkym ze za nieco stojite a ze dokazete byt hrdi Slovaci,v zahranici sa ma dobre len ten co je bohaty a zdravy skus tam ochoriet nedoplatis sa .Nepaci sa mi ked sa takto mladi ludia ako vy vyjadruju o Slovensku ked vsetci odididu tak nebudeme mat byt na co hrdi lebo tu nic nezostane lebo stat tvria ludia a hlavne mladi to je moj nazor.

Filipova

puff8 neviem odkial si, ale 700e netto nie je ziadne terno ani na Slovensku, ze by som si povedala, ze s touto ciastkou viem super vyzit na SK :)

puff 8

život na sk je super pokial clovek zarába aspon 700 v cistom a viac, to je môj prípad, ja by som sk nemenil, ale pokial niekto robí robotnícke povolanie za 400 eur, tak to fakt nemá zmysel, potom treba íst prec

SVK názor

Niekedy naozaj nerozumiem názorom niektorých ľudí... Ja mám 18, na rok maturujem a jediné čo viem, keď sa ma niekto spýta čo po strednej, je to že tu NEZOSTANEM. Nezaváham ani na 5 sekúnd. Zlodeji v politike, ale hlavne tí ľudia. Všetci zalezení doma, ráno v autobuse všetci ticho.. ceny stúpajú, človek si kúpi maslo chleba a v obchode 20 euro.. o cestovnom ani nevravím. štát ti nedá nič, pokiaľ niesi čierny. tím je tu sveta žiť. človek práceschopný v najlepšom veku dre od rána do večera, za minimálny plat. no načo? život tu absolútne nemá zmysel, resp. to není život, ale prežívanie. aby človek chodil do práce nato aby zaplatil nájom a mal doma začo navariť, nebodaj investovať do niečoho, ďakujem pekne. učím sa reči a pálim von, aj s rodičmi. áno, krajina je krásna, ale hory sú aj inde vo svete, a ešte tam aj není 8 mesiacov zima. všetko by bolo v pohode, keby ludia aspon zarábali normálne. ziadny extrem , len normalne mzdy na vyžitie a užitie si. jááj škoda reči... skr. podľa mňa najlepšie čo môže mladý schopný človek na SVK spraviť, je zbaliť švestky.. a komu to nevyhovuje, nech je tu.. zodrie sa a v 80-ke nech dostane 200 eurovy dochodok...

Jarl Balgruf

Je to úplne normálne. Ja som študent a som z toho všetkého znechutený, no skôr ide o politiku, dianie v štáte a obmedzenosť a naivitu masívnej časti Slovákov. Krajina je krásna.