Aké ťažké je sa naučiť mať sama seba rada

Príspevok v téme: Aké ťažké je sa naučiť mať sama seba rada
dennicek

Viem, že sa to ľahko píše \"nauč sa mať rada sama seba, taká aká si\"...ale o to náročnejšie je to aj zrealizovať.

Ako sa mám naučiť sa mať rada?
Nejde o to, že by som sa sama sebe nepáčila, to nie...práveže s výzorom problém nemám ale nenávidím moju povahu, ktorá mi pošliapala moje posledné kúsky sebavedomia...úplne nenávidím každú moju vlastnosť, lovím v pamäti a nenachádzam ani jednu pozitívnu.... za posledné obdobie (rok a pol) som spozorovala na sebe iba negatívne vlastnosti...som hlúpa, spomalená, nezodpovedná, lenivá, všetko beriem vážne, nedokážem spontánne reagovať, všetko čo vypustím s úst je blud...a tak ďalej....a kvôli týmto vlastnostiam som sa stala uzavretá do seba a utiahnutá. A pritom ja taká nie som, ale niečo mi bráni byť takou akou chcem byť..

Som s toho stále smutná, ja taká nechcem byť :(

Poraďte prosím.

MultiLevel

ked citam o takomto probleme, uvedomim si, aka som stastna, ze ja som nikdy nic podobne neriesila. Nikdy som nebola dokonala, ale vzdy som sa lubila. Aj s mojimi krivymi nozkami, aj s antitalentom na matematiku, aj s pehami, aj s kadecim :D Prvy krok si uz urobila, a to je uvedomenie si, ze je nieco "zle"
Druhy krok je kazdy den na sebe pracovat. Pomoze ti pri tom aj vyborna literatura ako napriklad kniha od L.L.Hayova Miluj svoj zivot, alebo od Hiraxa Slabikar stastia.
Kazdy den zacni tym, ze podakujes za to, ze si sa mohla zobudit, ze zijes, dychas, vnimas...podakuj za cokolvek, ja najcastejsie za to, ze ma caka krasny a prijemny den. Pred spanim si vzdy hovor, co mas na sebe rada, v com si vynimocna. Zo zaciatku nebudes mozno vediet, co mas oznacit, no ked budes postupne na sebe pracovat, o nejaky cas uz budes vediet vymenovat kopec veci :) Kym zaspis, premyslaj o sebe. Predstavuj si samu seba ako uspesne a stastne dievca. Neboj sa prosit o veci, ktore si prajes. Vesmir (Boh, Budha, Satan, ktokolvek na koho veris) ta vypocuje. Kazde jedno tvoje prianie, kazda myslienka smeruje k tomu, ze sa zhmotnuje. Nie nadarmo sa hovori, ze vsetko co si predstavime a casto nevedomky prajeme, sa nam po case splni. Je to tak. Ako premyslas nielen o svete, ale najma o sebe, taka si. Tak preco o sebe hovorit ako o hlupej, spomalenej, nezodpovednej a neviem este akej, ked si mozes o sebe hovorit len same pozitiva? "Som inteligentna, ctiziadostiva, sebavedoma, energicka a dobre naladena..." Neznie to lepsie?
Dalsie cvicenie je kazdy den sa pozriet do zrkadla a povedat si "lubim ta" :) Skus to vsetko, za pokus nic nedas. Vytrvaj v tom, precitaj si tie odporucane knizky a uvidis ako sa budes citit po case. Najma vyhod z mysle vsetky negativne myslienky. Ako? Lahko :) Svojim premyslanim a predstavami. Len ty sama ich riadis a ovplyvnujes ;)

Prezývka55

Niektori ludia su proste looseri ale vzdy lepsie byt looser ako debil.

Podla mna studuj vzdelavaj sa, najdi si zaujmi a konicky a obohat svoju osobnost o nieco hodnote.

odpovedam

Ano, lahko sa to vravi, lenze nieco, co si roky budujes alebo zadzujes nejde tak lahko vratit. Davnejsie som videla dve prednasky, ktore ta mozno budu viac motivovat. Pozri si, ak chces, snad povzbudia :-)

www.youtube.com

www.youtube.com