Strach zo spanku a nespavosti - bludny kruh

Príspevok v téme: Strach zo spanku a nespavosti - bludny kruh
nespachtoska

v poslednej dobre spim tak hodinku-dve za noc...som si ista, ze ej to psychickeho povodu- vecer som aj unavena, ale tym, ze moju hlavu neustale zamestnavaju myslienky, aka budem rozbita, ak nezaspim, ma zacinaju nicit (to bolo po tom, co som si precitala, ake katastrofalne nasledky ma nespavost na vsetky sfery zivota, asi je niekedy lepsie necitat)... hoci na druhy den unavena nie com, je to neprijemne... neviem sa tych myslienok zbavit- ved si vravim, ze aj tak sa nejako premotam, dam si kavu, ved ja som nikdy dlho nespavala, tak uplne max.6 hodin.. nic nepomaha, ani rozpravky v sluchadlach, vyvetrana miestnost, opt. teplota, stres z prace este len pride, medovka, cajicky, babany s mlieckom a medom, vyvetrana izba, upokojujuce silice, melatonin, fyz. aktivita, citanie pred spanim nic... ma alebo mal niekto poodbny problem? co vam pomohlo? mam len 26 r., takze hormony atd. to asi nie su :) ma stve, ze je to taky blby problem v hlave a mozem si za to sama, asi to moc riesim..mate dobre skusenosti so spankovymi laboratoriami?vrela vdaka..

luciano

Skús navštíviť psychiatra. Ten ťa vyšetrí komplexne a navrhne ti medikamentóznu liečbu. Dnes už existujú lieky na spánok, ktoré sú bezpečné a nie sú návykové. Predpisujú ich práve psychiatri.