PMS a silná menštruácia

Príspevok v téme: PMS a silná menštruácia
lorrines

Dievčatá a ženy, chcem sa poradiť. Už vyše pol roka ma trápia veľmi ťažké PMS príznaky a následne veľmi silná menštruácia. Je nejaký spôsob ako sa dá tomuto predchádzať? V podstate okrem nejakých 8 dní v mesiaci ma neustále niečo trápi, menzes mám tak silný že prvé dni ani radšej nikam nechodím, kŕče mám neskutočné, potom ked to skončí po ovuláciu mám chvílu pokoj a potom? Ešte horšie ako menštruácia samotná - bolesť pŕs (taká že ani dotknúť sa ich nedá) citlivá pokožka na dotyk, neskutočné výkyvy nálad, otrasná pleť...a to by sa dalo ešte menovať...trvá to až do ďalšej menštruácie :-(
Gynekolog mi povedal že jedina možnosť je antikoncepcia, lenže tú ked som brala nenormálane sa vo mne zadržala voda a pribrala som viac než 5kg v prvých 2 mesiacoch ...vedel by mi niekto poradiť? A rozumie niekto ako je možne že nikdy som takýto problem nemala len posledne mesiace? Mám už 20 rokov, nečakala by som taketo zmeny

Lulu2011

mozno to chce vysetrneie hormonov, ale aj ja pms silne, týžden pred menstruaciou, mi je tak akosi tazsie, zle sa mi dýcha, oblieva ma pot a strasne, ale strasne za zavodnujem, vyzeram, akokeby osm 5 kil pribrala, nedrzi mi make up na tvari, ani uces, citim sa blbo, tesne po menstruacii zrazu sa vsetko zmeni a ja vyzeram aj citim sa dobre

Arly

Mne trochu pomohlo zdravšie a striedmejšie stravovanie a dodržiavanie pitného režimu, tiež som prestala jesť sladké.