Nešťastná vo vzťahu

Príspevok v téme: Nešťastná vo vzťahu
romanticka25

Ahojte,

píšem sem preto, aby ste mi poradili, prípadne povedali svoje skúsenosti..hlavne mi nenadávajte ani nepodpichujte, nemám to na týchto fórach rada, radšej to ignorujte.Ďakujem.

Pre niektorých možno trápny a nepodstatný problém, no pre mňa asi základ života, od ktorého sa odvíjajú všetky ostatné veci, moja psychika a moje šťastie.
Takže, začala by som tým, že mám vzťah asi necelý rok, no mám pocit, že mi asi nie je vôbec súdený. Aspoň to tak vyzerá, pretože od začiatku mi v ňom nič nepraje. Už začiatok bol iný, komplikovaný, pretože dotyčný ma bral stále ako kamarátku, lebo sa nechcel viazať hŕr bŕr..ale ja som proste vedela, že ho chcem, tak ma nechal aj niekoľko mesiacov v neistote, aj keď teraz povie, že to vedel od začiatku, že ma chce.
No keď sme si už spolu začali oficiálne, tak som bola rada, konečne som sa dočkala. No vtedy som nevedela čo ma čaká.
Prešiel rok a ja aj počas tejto doby sa vôbec necítim byť milovaná a strašne mi to chýba, až neskutočne. Potrebujem jemné dotyky, pocit, že som pre niekoho jediná a nevie bezo mňa vydržať, že chce byť so mnou každú chvíľočku..alebo nejaké prejavy, prekvapenia maličké a romantické, niečo čo robí naozaj len ten kto miluje...ja viem, že tento stav časom opadáva, aj keď ja som iný prípad, lenže v tomto vzťahu som ho uňho nezažila ani na začiatku, u seba samozrejme áno a trvá až doteraz, aj keď sa to vo mne kopí, a tým, že späť nič nedostávam, tak len viac trpím.
Síce nemôžem povedať ani pol slova, že by sa choval ku mne zle, to určite nie, je to dobrý chlap aj všetko a tiež veľmi pracovitý,no počas celého vzťahu sme spolu len po večeroch na dve hodky, aj to je unavený alebo len príde za mnou na chvíľku von keď som s kamarátkou alebo sa spolu len vyspíme a ideme domov, pretože má zase kopec roboty. Budúcnosť aj rodinu so mnou plánuje, proste všetko, no mne tam to hlavné chýba. Tvrdí, že má menej času, to chápem, lebo robí komplet prerábku na dome, elektrika, steny, stropy, kúpelňa, atd atd, všetko. Tak neviem či som akurát nevychytala jeho životnú situáciu alebo čo, ale takto som si svoje začiatky nepredstavovala. Trpím viac ako keď som bola sama, pretože sama sa cítim aj teraz, žiadna opora ani podpora, proste nič. O slovách lubim ťa ani nebudem hovoriť, ja som mu zo začiatku vyznala lásku tak ako sa len dalo, niekoľkokrát som mu povedala, že ho milujem, no on nič. Až neskôr, a to len v sms, že ma lubka. Potom som to dlhu dobu nehovorila ani ja a jemu to zrejme začalo chýbať, tak sa ma to spýtal, čo sa stalo. Neviem či si to neuvedomuje alebo čo, proste každý rád dostáva dostáva, ale naspäť nič neopätuje a to ma ničí. Neviem ako ďalej, ja potrebujem lásku a nie byť len vo vzťahu na oko, hlavne, že si rozumieme a nejak žijeme, stretneme sa na 5 min a domov.

Tak moja otázka znie, myslíte si, že sa to časom môže ešte nejak zmeniť, že je to teraz len tou vyčerpanosťou a zaneprázdnenosťou kvôli domu alebo je tam šanca, že sa to otočí. Nie som naivná a podľa môjho názoru to tak bude asi navždy..a myslím si, že keď sa spraví dom, aj tak si nájde vždy nejaké iné činnosti, ktoré mu vyplnia čas. Podľa mňa keď človek miluje, tak aj napriek miliónom starostí a povinností to vie prejaviť tomu druhému. To je môj názor, no chcem vedieť aj ten váš, či som taká hlúpa a žijem priveľmi v oblakoch.

romanticka25

no párkrát som mu to už povedala, aj som sa s ním o tom rozprávala..a jeho odpoveď bola, že oblbovať rečičkami dokáže každý a za chrbtom podvádzať..ale že on sa na nič nehrá a robí len tak ako cíti, ale tým mi nedal na nič odpoveď...a to, že sme išli na koniec do vzťahu, tiež mi to prišlo ako z ľútosti, ale on tvrdí, že nikdy by nerobil nič nasilu a určite nie z ľútosti, no trvalo to preto dlhšie, aby som ho lepšie spoznala, že to bolo kvôli mne, aby som si rozmyslela či s ním chcem byť...a ja zaslepená krava som vtedy vôbec nevnímala jeho chlad...všetka iniciatíva bola vždy len na mne, ja som sa naňho hádzala, vždy som sa pozerala ako zaspal, v obchode viem byť ticho, aby si vybral čo potrebuje aj tri hodiny..no on so mnou ani 5 min, síce nič nepovie, ale jednoducho to na ňom vidím, tak radšej si chodím nakupovať sama...a čo sa týka maličkostí, áno, gentleman je napríklad, že ma nikdy nenechá zaplatiť, ak ideme na kávu alebo tak, tiež mi dosť často kupi cigy alebo žuvačky...

takajedna

to, ze ti nepovie lubim ta alebo milujem ta este neznamena, ze ta nemiluje...to musis hlavne citit a ak to z neho necitis, tak tam nie je laska...mne ten moj tiez nenosi denno denne darceky a neplacem kvoli tomu do vankusa lebo to od neho ani necakam...ale v tvojom pripade mi to s jeho strany pride take na silu...porozpravaj sa s nim o tom...inak preco sa nakoniec rozhodol, ze ta uz nechce iba ako kamaratku, ale chce uz s tebou vztah? hadam v tom nebola nejaka lutost voci tebe lebo inak je to zleee...

TinaM

A rozpravala si sa niekedy o tom s nim? O tom, ako sa citis a ako to vnima on? Moj priatel napriklad tiez nie je prototyp "americkeho romantika" a musela som sa pri nom naucit tu najdolezitejsiu vec- vsimat si malickosti. Namiesto toho,aby mi kazdy den kupoval kvety, kazde rano mi spravi moju oblubenu kavu. Z obchodu mi nenosi cokolady, ale moje oblubene jogurty...a takychto malickosti je milion a ked je mi niekedy smutno, vzdy si na to spomeniem. Mozno je aj on podobny typ...

nellyy

čo Ti poradiť, že ja mám taký vzťah
9 rokov, 9 rokov som čakala a dúfala, že sa to zmení a 9 rokov som nešťastná a až teraz som sa rozhodla to konečne ukončiť ??? ubolená, smutná a s premárnenými 9 rokmi za sebou...

utekaaaaaj

romanticka25

aale to by mi on zavolal, lebo volať mi volá každý deň keď ide napr z roboty a potom večer na tých 5 min, aby som zbehla dole..ale aj to je debata len o robote...to, že mu chýbam mi povie keď už vidí úplne, že som najviac smutná...a odmlčať sa neviem či je najlepší spôsob, neviem potom by som to ako vysvetlila??? akurát by mi možno vynadal čo to má znamenať podľa mňa :-/

wreck

ked to neiskri na zaciatku, urcite nezacne po rokoch. ak v jeho cinoch a postojoch voci tebe tu lasku necitis, tak tam asi nie je. ze nehovori lubim ta by som nevidel ako najvacsi problem. rozhodujuce su ciny. ak chlap naozaj miluje zenu, jediny sposob ako mu zabranit aby s nou mohol byt, je zabit ho. ak ju nemiluje, ani hrozba zabitim to nezmeni.

na druhej strane musim ale dodat aj moje oblubene: "ak nas niekto nemiluje prave tak ako by sme si predstavovali, este to neznamena, ze nas nemiluje najviac ako len dokaze."

odmlc sa na par dni, ci napise, zavola, ci mu budes chybat.