Škaredá bez mejkapu

Príspevok v téme: Škaredá bez mejkapu
šatnučká20

Ako sa zmieriť s tým že bej mejkapu som špatná? Mám aj akné, ale bez mejkapu sa mi moj ksicht vobec nepáči.. skoro všetky ženy su bez mejkapu škaredé. neviem ked sa namalujem páčim sa každemu chlapovy ale bez neho si myslia že som "chorá" ..vyzerám nevýrazne... proste ráno otras... priateľa nemám, mám 23... ako sa s tým vyrovnať že proste vyrážky, nevýraznosť...

snilka

no napr. ja to nerobim pre chlapa, skor sa chcem pacit sama sebe, proste prejst okolo zrkadla ebz toho aby som sa don bala pozriet...ale jasne kto ma dve vyrazky a mysli si ze ma akne, tak to len tazko pochopi, kazdy to berie zo svojho pohladu, jasne ze su aj dolezitejsie veci ako krasa, ale aj to trochu dolezite, vzdy sa lepsie citim ked vyzeram pekne

Fleur-de-lis

že všetky ženy sú bez makeupu škaredé :D No diky :D Ale to vysvetľuje prečo si to myslíš aj o sebe.
Mala som podobný problém. Akné mám stále, make up väčšinou používam, ale ani náhodou si bez neho nepripadám škaredá :) A ani ostatné ženy bez makeupy nevnímam škaredé. Už nie. Aj keď to tak niekedy bolo.
Potom som si uvedomila, že dokonalá osoba ktorú mám v mojej predstave je absurdná, a že ju aj tak nikdy nedosiahnem. A jednoducho som sa vzdala dokonalosti. A svet je odvtedy omnoho krajší. A na moje prekvapenie som začala aj seba vnímať ako krásnu :) Či mám make up alebo nie.
Prajem ti, aby si aj ty raz dokázala vidieť seba a iných podobne.
Zabudni na dokonalosť, oslobodí ťa to a budeš šťastná. Veď o to ide. Myslíme si, že keď budeme dokonalé, budeme šťastné. Ale aj najúžasnejší človek na zemi, ak sa zameria na dokonalosť, nebude šťastný.
To je tajomstvo spokojnosti ;)

snilka

mam podobny problem, bez mejkapu ani na krok, hlavne v zime, mozem sa snazit ako chcem ale akne budem mat stale, bohuzial velku ulohu v tom zohrava genetika...jem zdravo, pouzivam bio kozmetiku, aj tak mam stale vyrazky a mastnu plet... takze toto je ta nespravodlivost vo svete, ano niekto si mozno povie ze riesim uplnu banalitu ale ten kto si tym nepresiel, nepochopi ako to vie cloveku potupit sebavedomie

Agnes998

Takze plet mas po aknenormine lepsiu o 70%? A to nepovazujes za velky uspech? Ak ti to nestaci, vyber si to este raz a budes to mat na 100%. Ze sa to bude vekom lepsit sa neda spoliehat, niekomu sa to zlepsi, niekomu nie. A ak mas strach, ze sa ta chalan zlakne ked ta uvidi bez mejkapu, tak sa nemaluj vobec. Vsetci ta budu poznat prirodzenu a ked ta nejaky chalan bude chciet, budes vediet, ze sa mu pacis taka aka si. Ja ked som sa este zoznamovala cez internet, svoje fotky som posielala zasadne bez mejkapu a naschval skor take horsie. Kamoska mi hovorila ze som divna, ze vsetci posielaju lepsie fotky, ale ja som vedela preco to robim.

šatnučká20

ja som už mala všetko antikoncepiu nič, aknenormin ..krasna plet bola cc2 roky potom sa to vratilo na takých 30 percent..a odvtedy to mám take.. a aj bodermu ale nič, duacgel, zinerit.. kktinky nic to nerobí... bola som polroka raw-veganka.. nič žiadne zlepšenie.. .takže tak... jedine prekrávať a dufsam že do 30tky sa to raz ustály a prestane...