Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bolesti žalúdka / choroby spôsobené hladom

Príspevok v téme: Bolesti žalúdka / choroby spôsobené hladom
pytajuci

Ahoj, chcem sa spýtať, Je možné, aby dostal plne zdravý človek nejakú chorobu z hladovania?

Mám teraz blbé obdobie, a stravujem sa nesprávne a málo. Nesprávne myslím tak, že nepravidelne, málo, a hlavne niekedy jem trebars len bagetu za večšinu dňa a až večer sa najem.

Je možné, aby z hladovania vznikli nejaké vážne ochorenia?

Už je to niekolko mesiacov, čo sa stravujem podobným štýlom, trebars 3 dni mám málo stravy, potom zase 3 dni mám riadnú stravu, potom zase 3 dni... potom trebars 2 týždne jem správne a potom týždeň je strava biedna, a tak sa to ťahá niekoko mesiacov.

Zdravému človeku nemôže nejakých pár dní o rožkoch spôsobiť nejaký večší problém (možno slabosť), a ani mne to nevadilo, ale v poslednom čase cítim, že je problém, preháňa ma, ak sa najem, bolí ma brucho, nie vždy, dávam si sem tam aj čili, a aj ovené vločky patria do môjho jedálnička. Len keď som po takjeto hladovke, cítim že sa nemôžem hneď naladovať, ale musím sa postupne rozbiehať, no čím ďalej, tým je to rozbiehanie horšie, a mám pomaly strach, aby som nejako vážne neochorel. V obdobiach správneho stravovania mám stravu pestrú, som priemernej postavy a pokial mi to situacia umožuje, tak aj posilňujem.

Hladal som na google \"choroby z hladu\".... a iné ale nič mi nenašlo. Vďaka za odpovede, ak nejaké budú.

pytajuci

hanka9 vďaka za reakciu, no všeobecne si to zhodnotila, mal som na mysli skôr nejaké konkrétne choroby s menším odôvodnením prečo...

Mám myslím celkom dobrý organizmus, lebo zvládam extrémy ktoré by niekoho možno položili, vydržím aj celý deň nejesť a aj robiť, neisť na WC a nepiť vodu, vydržať prechladnutie, a aj nespať poriadne a potom fungovať, akoby sa nič nestalo.. To že je silný, neznamená, že je nezničitelný, a tiež sa môže aj nenávratne pokaziť, (napr zlomená noha nikdy nebude ako originál) preto sa pýtam na tie choroby.

Budem sa snažiť si dávať na seba pozor, a aby ste si nemysleli, že som nejaký dement čo sa pohráva so zdravím, na strane druhej viem organizmu aj dopriať vytamínov a živín, len životné situacie sú všeliaké, a človek nikdy nevie čo sa prihodí a občas musí vydržať.

pytajuci

Tak trochu rozsiahlo som popísal čo som pozoroval na sebe, ale celkovo sú v texte 2 otázniky, teda opytovacie vety, a tie sa pýtajú na to isté,

Teda je možné z hladovania dostať nejakú vážnu chorobu tráviacého systému dlhodobejšieho charakteru? napr vredy..

Myslením a pozorovaním som dospel k záveru, že tým posledným nesprávným stravovaním som si narušil brušnú flóru, baktérie tráviacého traktu musia tiež z niečoho žiť a mať prostredie, a teda mohli niektoré vykapať. Kúpil som si zopár skýšených mliek, jogurty, a jedol som aj droždie, a pomohlo mi to výrazne, akurád sem tam sa ten blbý pocit na žalúdku ešte objaví, no aspom ma nepreháňa.

Ale otázku na odpoveď by som si rád prečítal. Vďaka.

hanka9

aha sory, rusim predchadzajuci prispevok v celom rozsahu

P.s- tak ako to opisujes je podla mna najhorsie mozne riesenie - su to neziaduce extremy pre organizmus

a z toho vznikaju zdravotne problemy

strava ma byt pravidelna, vyvazena, ziva, pestra, tepla, v dostatocnom mnozstve, case, postupnosti atd...

telo treba vzdy správne pripravit na "zmeny", ak ho nepripravíme, je zle

vzniknu problemy

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Bolesti žalúdka / choroby spôsobené hladom - Fórum - ZDRAVIE.sk