Anestéza

Príspevok v téme: Anestéza
mackani

Ahojte,ako na vás vplýva celková anestézia? Teda myslím po tom ked sa zobudíte. Lebo zo mňa majú potom riadnu šou, vôbec si nepamätám čo robím a čo rozprávam :D No trapas :D Prednedávnom,ked som sa prebrala a vyšla som z ambulancie, začala som sa straaaašne smiať a furt a nahlas :D ach, máte aj vy nejaké také skúsenosti či to len ja ? :D

ni-ka

no tak ja som bola v celkovej uz 4 krat...najhorsie to bolo naposledy ked som sa zobudila skor a mala som este hadicu v krku a zacalo ma dusit a napinat a nemohla som sa este pohnut...bleee

mackani

Mala som do žily roztok. Bola som uspatá dokopy ale 35min ? Lebo som bola na gastroskopii. Ale náhodou to bola celkom sranda potom :D

mackani

Nie,ja som tiež dokopy mala 2. Ale pamäť sa mi nehoršila nič. Mám 17 rokov, takže na mňa to nevplýva asi nijak,teda nijaké následky.

RNG

eby77, na stastie uz bolo dokazane, ze sa mozgove bunky a nove spojenia medzi nimi , synapsy, predsa len tvoria nove, takze mame nadej. najma ked to podporime lecitinom, nootropikami a roznymi antioxidantami najma curcuminoidmi, vinpovetinom huperzinom a aproantokyanidami z hroznovych semien.
No a to ja samozrejme robim. Uz len kvoli tomu, aby som si zlepsil cinnost mozgu celkove a potlacil jeho starnutie.

ebi777

ja tiež som po dvoch anestézach, a tiež sa mi zhoršila pamäť, neverím, že sa to vráti naspäť do pôvodného,,, mozgové bunky sa netvoria nové...

RNG

Anesteza umrtvuje nervy aj mozgovu cinnost. Mladi ludia sa pomerne dobre z toho regeneruju(spamataju?) ale na starsich to moze mat pernanentne nasledky, ako zhorsena pamat alebo strata kratkodobej pamate.
Takze nie je to az tak neskodne, ako lekari o tom obvykle hovoria.
Ja to mam z osobnej skusenosti, ked sa mi zhorsila kratkodoba pamat po 2 anestezach a neviem ci sa m to niekedy uz plne regeneruje.

hgfvi

kamaratka minuly tyzden akurat bola na vysetreni ktore jej robili v celkovej a ta zas po brebudeni stale hovorila nech jej zavolaju toho pekneho chalana z kuta :D a tiez tam nikto nebol