Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Čierne nechty na nohách

Príspevok v téme: Čierne nechty na nohách
suns

Ahojte, dnes som zistila, že mám čierne sfarbené palce na nohách - v strede lôžka.

Celé leto som si ich lakovala, kvôli svadbe a medovým týždňom, a myslela som, že sú iba sfarbené od laku, ale keď som si ich začala čistiť "vyšparkávaním" špiny spoza nechtov, zistila som, že ten čierny maz je práve pod lôžkom !
Nikdy som takéto problémy nemala - je to pleseň ?
Je to imunitou a prekyslením organizmu?

ďakujem za radu, chcem to ihneď odstrániť, je to hrozné :(

suns

Čafte ludia :)

zistila som, že "to" pod nechtom sa dá vyčistiť.. keď si "čistím" klasicky - keď si vyberám špinky, tak si viem zájsť až dosť hlboko.. a "vyšpáram" si aj tú hmotu..je to akoby taká zrazená krv.. nechápem to, skúsim to čistiť a čakať, kým to odrastie..

Cindy353

ak su to len take cierne ciarky, tak su to krvne podliatiny od narazov a urazov, ked clovek zakopne.
ale tazko posudit na dialku
Canesten nevyriesi absolutne nic, na plesen na nohach treba dlhodoba cielena liecba z koznej ambulancie

Nozka

Presne toto som si všimla ja včera! A strašne som sa zľakla. Myslela som si, že je to modrina, lebo nedávno ma veľmi otlačili lodičky na tom mieste. Takže myslíte, že je to pleseň? Treba s tým ísť k doktorke alebo sa to dá vyliečiť aj doma ?

lilyiankaa

takže to môžem mať z toho, že si začnem už od jari lakovať nechty a skončím až na jeseň? no ja ot mám už skoro vyrastené a tiež som sa dočítala, že je to pleseň ... dobre vedieť teda

redka

a cim to je sposobene? hole nohy - lahko dosptupne pre plesen... alebo aj potenie sa v obuvi ktora nedycha.... no a nakoniec tony laku na vrchu ktore brania "dychaniu" nechtu

redka

plesen,,,

skus oreganovy olej alebo gse... maju siroke pouzitie a s tymto problemom si dopre poradia... najdi si to v temach na tejto stranke... ale potom pozor na to co kupujes lebo nie kazdy oreganovy olej ma dostatok ucinnej latky - aby si neinvestovala zbytocne... dost tu o tom pisal RNG

suns

hmm.. je to také čierno-hnedé.. nebolí ma to, ale desí ma to, že si viem s pedikúrovou "špachtličkou" ísť dosť hlboko a čistiť to.. ale zase nechcem ísť až do polovice nechtu :/
čítala som, že ak je to pleseň, stačí na to natierať canesten krém, mám ho doma a dnes som to mala celý deň natreté, ale neviem, či to bude pôsobiť až pod necht.. vraj sa to dlho lieči a musí to odrásť :( hmm

lilyianka

toto isté mám aj ja ..a vždy po lete, keď si už nelakujem nechty, ja to však mám na kraji ..... už mi to "vyrastá" dosť dlho .. tiež by ma zaujímalo čím to môže byť spôsobené

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Čierne nechty na nohách - Fórum - ZDRAVIE.sk