Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Komanduje ma

Príspevok v téme: Komanduje ma
drazzz

zdravim vas, prejdem k veci, chodim s jednou slecnou par mesiacov a trocha viac ma zacina vytacat jedna vec, vsimol som si totiz ze ma rada slovne spojenia typu v tomto by si sa mohol zmenit a podobne, nechcem k nej byt nezdvorily a povedat jej preco by som sa ja mal menit po par mesiacoch s nou v niecom a ked sa jej nepaci dovidenia, ale uz to mam niekedy na jazyku, taktiez sa vie urazit napriklad na to ked jej poviem, ze som sa bol trocha odreagovat s kamosmi v bare, seriozne sa spyta ci som alkoholik, pritom je to tak raz za mesiac, dva a beriem to ja ako urazku, inak je fajn ale toto zatial vidim ako dost velku chybu u nej, dakujem za nazory, ci prehanam a podobne

Fleur-de-lis

drazzz, ty si potrebuješ uvedomiť, že ak človek niekoho neustále kritizuje a komanduje, teda chce ho mať pod kontrolou, tak toto správanie vychádza z vnútornej neistoty daného človeka. Možno má nízke sebavedomie, možno nezažila v rodine záujem o ňu, alebo aspoň nie úprimný... Prosto sa niečo stalo a výsledkom je, že má pocit, že ak druhých nemá pod kontrolou tak bude ešte viac nešťastná lebo už jej vôbec nebudú dávať čo potrebuje.
Dievča má strach, že ak si to nevydobije komandovaním, tak "len tak z lásky" jej to nikto nedá.
Nemusíš to chcieť s ňou riešiť, a ak sa chceš s ňou rozísť tak by si to mal spraviť citlivo aby sa v nej tento postoj ešte viac nezatvrdil. A ak s ňou chceš ostať, tak sa jej snaž pomôcť nájsť koreň jej neistoty.

he he he:D

presne ako pise Ovecka
nedaj sa nou komandovat a stopni to kym je cas ak sa nezmeni vys*r sa nanu a najdi si normalnejsiu. Lebo inac ta tak spracuje ze budes jeden z tych sracov ktori s takou komanderkou uzavru manzelstvo a totalne stratia vlastne nazory na veci a svet.
ved ked sa jej nepacis co si ineho nenajde?

kafe

chlape, ty si robíš srandu! Po pár mesiacoch by vzťah už mohol byť na úrovni nejakej spontánnosti/otvorenosti/úprimnosti, kedy neni problém povedať rovno - prepáč, ale takéto čosi vnímam ako buzeráciu/urážku. Buď inak formuluj, čo sa ti na mne nepáči, rád sa to dozviem, ale či to zmením/obmedzím, nechaj na mňa. S tým alkoholom, prečo si jej to nepovedal rovno, že ťa normálne urazila?
Ovládať sa je na jednej strane fajn. Nepodliehaš svojim emóciám. Ale toto je podľa mňa druhý extrém, kedy nedávaš najavo svoje pocity, len aby si niekoho neurazil. Vôbec by ti nezaškodilo naučiť sa byť slušne drzý. Lebo ak ťa začne kočka komandovať, je to len a len tvoja hlúposť, že sa necháš. Tak sa nedaj.

LILIII

Chce si ta prerobit ? Tak jej navrhni ,aby zacala od seba . Porozpravaj sa s nou ,ze sa ti to jej spravanie nepaci a mozno najdete kompromis ,ak nie ,ak bude protestovat ,tak isto pri nej casom spapučavieš .

phoe

Co ťa má čo kritizovať...normálne na rovinu jej povedz, že ak sa budeš chcieť v niečom zmeniť, že to spravis aj bez jej milych pripomienok, a či sa nechce zmeniť ona vo svojom správaní k tebe. Buď ťa berie takého aký si, alebo dovi.

0vecka

jeziis po par mesiacoch? povedz jej rovno ze si obcas zajdes na poharik a ze sa nemienis menit. Tieto veci je lepsie si vydiskutovat cim skor. Aby si neskoncil pod papucou ze sa pri otazke nejakeho znameho ze ako sa ti paci toto auto najprv pozries na zenu ktora ti mimikou naznaci co sa ti paci a co nie.

Fleur-de-lis

no, očividne ťa neberie takého aký si, čo sa stáva často. Je dosť možné, že sa to bude zhoršovať, kým z teba nebude mať to čo chce.
Ale ak ju máš rád, tak sa skús zamyslieť, nad tým, čo ti hovorí, alebo sa jej rovno spýtaj, aké pocity v nej vyvoláva to tvoje správanie, ktoré kritizuje. Tá jej kritika totiž z niečoho plynie, a ak budeš vedieť z čoho, uvidíš, či sa vám to podarí vyriešiť alebo nie.
Človek niekedy sám nevie, prečo mu niečo vadí. A keď na to príde, môže si uvedomiť, že to bol nezmysel, alebo teda, že v skutočnosti jeho obava nemá dôvod.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Komanduje ma - Fórum - ZDRAVIE.sk