Menopauza a plač

Príspevok v téme: Menopauza a plač
48

zdravim všetky žienky ,
neviem čo so sebou,mam 48 rokov.už asi mesiac na mňa doliehaju občasne dni so zachvatami neustaleho plaču.rozplačem sa na počkanie kedykolvek.mam pocit,že som nedocenena,že ma muž nemiluje ,že som sama a nešťastna,že sa mi nič nedarí...za dva tri dni to prejde a obajavi sa to zase o tyžden .vtedy sa mi zda ,že mi snaď preskočilo.čitala som ,že su to priznaky menopazy.mate s tymito priznakmi aj vy nejake skusenosti?da sa s tym niečo robit okrem uživania hormonov?

48

a čo by ste mi odpuračali ,nebranim sa uživaniu doplnkov vyživy a ani inym prirodnym pripravkom.a naozaj som nechcela aby to vyznelo tak,že si nechcem dat poradit,ved inak by som sem nepisala.
zalub mam velmi mnoho,naozaj sa nenudim a ani som nemala nikdy nejakesklony k depresii alebo sebalutosti.preto ma tieto stavy aj tak prekvapili.ved z ničoho nič ,pracujem a zrazu s ami tlačia slzy do oči a začnem mat plačlivu naladu ,naozaj ako vo filme,teraz som pozerala panelak zrovna z archovu a jak t atehotna začala za všetko revat tak si pripadam aj ja.
tak isto je to aj so športom,pravidelne športujem a každy den mam pohyb ,mam psikov tak okrem športu sa venujem aj im .nikdy by ma nenapadlo,že by som zrovna ja mala niekedy taketo zmeny nalad. zvlaštne je že to mam len v niektore dni,včera som to napr ešte mala,dnes v pohode.ešte som neplakala -:))

vebe

Zmeny nalad, sklon k placlivosti, to by ohlo suvisiet s hormonalnou nerovnovahou a premenopauzalnym stavom. Osobne si myslim, ze je to vec akceptacie zmeny a vobec toho co sa deje a hladania si vychodiska. Neviem ci mas nejake zaluby, ci sa venujes nejakemu sportu ci pohybovej aktivite. Ja ked seba poznam, tak by som sa snazila byt stale nejako vytazena, mat nejaku aktivitu,sportovat, hladat stretnutia s kamaratkami, inymi slovami cokolvek co ti doda pozitivnu energiu a nebudes mat cas upadat do sebalutosti, depresii. Pri sporte sa vyplavuju endorfiny a to je najlepsi liek na smutok a depresiu. Mat 48 rokov to nie je choroba, to je uplne nieco uplne normalne.

delphia

48, pokecat je vhodne, ale tie stavy tym neprejdu. bez vyzivovych doplnkov sa nepohnes dalej- resp. ano, ale urcite smerom prehlbenia tych stavov az k depresii. ja nie som placliva, ale skor tenzna a vitaminy, mineraly a fytoestrogeny mi velmi pomahaju.

Ivka 1

48 nie neurazili ste ma,nič Vám nechcem predať , chcela som len poradiť riešenie a ostatné by bolo len na Vás.Predsa Vás nikto nemôže nútiť do niečoho ,čo by ste sama nechceli.U mňa by teda určite nepochodil. Výživové doplnky užívam sama už viac ako päť rokov,pretože som staršia ako Vy, tak viem,čo prežívate a čo pomáha mne,možno pomôže aj Vám.Radím a aj sprostredkujem iba to, čo sama poznám z vlastnej skúsenosti,lebo tá je najlepšia ale ako som písala,každý človek je individuálny a čo pomôže jednému,druhému nemusí. Bez vyskúšania však nikto nepríde na to, čo je práve tá jeho šálka kávy a čo mu pomáha a čo nie.

48

nechcem vás urazit Ivka,ale viem že predavate iste doplnky a ja som ani tak nechcela radu od niekoho ,kto ich predava,ale od niekoho ,kto sam preživa taketo stavy.ake ma skusenosti,ako často na neho tieto priznaky doliehaju a pod,asi som si skor chcela pokecat ako hned niečo kupit.ale ďakujem,že ste reagovali na moj prispevok.

Ivka 1

Depresívne stavy, zmeny nálad sú spôsobené hormonálnou činnosťou v období menopauzy. Samozrejme sa s tým dá niečo robiť, viem o tom svoje :) a riešim to cestou prírodných výživových doplnkov. Mne sa osvedčilo užívanie včelieho peľu,ženšena,zmesi minerálov a stopových prvkov.... a vitamínov určených pre ženy, takže dá sa eliminovať prvotné aj druhotné príznaky menopauzy aj bez užívania umelých hormónov.Viem poradiť ak budete chcieť aj konkrétne Vám.