Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vie mi niekto pomôcť so stravovaním počas dňa?

Príspevok v téme: Vie mi niekto pomôcť so stravovaním počas dňa?
Tan

Ahojte, už si neviem dať rady a tak sa chcem obrátiť na Vás. Prešla som už množstvo stránok, ale nikde som nenašla nejaké kompletné informácie. Ide mi o stravovanie počas dňa, pri chudnutí.
Stravujem sa asi takýmto štýlom.
Raňajky (6:00)zväčša ovesná kaša, s ovocím, oriešky,arašidové maslo. Rôznorodé.
Desiata (9:00-12:00): Zväčša v tomto časovom rozmedzí zjem nejaké pečivo, so šunkou,syrom,maslom,zeleninou. Plus jogurt, či iné ovocie. Bývam doobeda hladná aj po výdatných raňajkách.
Obed(13:00): Stravovanie v škole.
Olovrant: Tu nastáva môj najväčší problem. Neviem čo mám jesť v týchto hodinách.Medzi obedom a večerou, ked prídem zo školy som väčšinou hladná a potrebujem jedlo,ktoré je zdravé ale zároveň aj nasýti do večere.
Večera: väčšinou rýžové chlebíčky so zeleninou,šunkou,cottage cheese,kurací šalát.
Za hocijaké pripomienky či rady vám budem vdačná.
Pohyb k tomu zaradujem ako kedy niekedy mám obdobia, že cvičím skoro každý deň potom zas pauzujem, ale ide mi aj tak o to aby tá strava bola vyvážená.

SugarFree

Tvoj najväčší problém pri stravovaní - cukor. Rafinovaný cukor - ako ho poznáš z cukorničky - okrem sladkostí je pridávaný skoro do každého polotovaru, omáčok, kečupov, sýtených nápojov, fastfoodov,preto aby to viacej chutilo - lebo je velmi lacný. Lenže cukor je narkotikum,čiže spôsobuje závislosť. Stimuluje v mozgu tú istú časť ako napr.heroin. čiže budeš mať potrebu ho konzumovať viac a viac. Rafinovaný cukor spôsobuje v organizme katastrofu, premiena sa na tuky ktoré pomaly ale iste obalujú orgány. Cukor je najväčšou príčinou obezity, cukrovky, srdcových ochorení...Tuk ktorý sa nachádza v okolí brucha sa tvorí z cukru a pri cvičení a vynechaní cukru ide ako prvý dole.Na internete je veľa článkov o tom ako ľudia začali žiť sugar free. Je to proces odvykania čiže budeš pociťovať stavy ako pri odvykaní si od inej látky až kým sa telo nepreprogramuje. Cukor sa nachádza aj vo ovocí a zelenine - fruktóza. Kedže je spojená s vlákninou, je pre organizmus lepšia,ale neodporúča sa jesť veľa ovocia. Rafinovaný cukor nie je pre organizmus potrebný - naši predkovia ho nepoznali. Moja rada: zisti si ktoré potraviny obsahujú cukor, može mať rozne mená - sacharidy,cukry, fruktoza a úplne ich vylúč z jedálnička. Jedna plechovka koly obsahuje 36 g. cukru, u ženy je max.limit 31 g. cukru denne. Ale napríklad krabicový džús obsahuje ešte viac cukru ako kola. Musly tyčinky, cereálie, ochutené ovsené vločky, ovocné jogurty,všetky kvázi zdravé potraviny obsahujú cukor aby lepšie chutili. Ak kompletne vysadíš cukor, postupne zistíš že potraviny ktoré ti predtým neprišli sladké, napr. jablko, budú mať oveľa sladšiu chuť. Ak vysadíš cukor, budeš popritom cvičit, určite stratíš objem,ale čo je dôležitejšie, nebudeš svoje telo otravovať zvnútra. Toto je link na amerického doktora ktorý sa tomu venuje www.youtube.com Veľa štastia

redbatica2

nemam stanovene kolko.... proste zjem kolko mi chuti... asi taka porcia ako ked si robis kasu... aby ti to zaplnilo tanier... nemeriam vahu ani kalorie.-... proste sa najem tak aby ma to zasytilo....

ProHalth

REDBATICA

este by som sa rada spytala ze ake mnozstvo tej quinoe by som mala zjest na ranajky? U ovsennych vlociek su to 3PL tak neviem kolko sa odporuca tuto aby som nepresvihla tu davku..

redka

odporucam clanky od vlada zlatosa... nemozem dat link lebo ho zmazu... daj si to do googlu... dnes pise o tukoch v strave

redka

quinou mam velmi rada... a hlavne preto, ze neobshuje lepok a ma vela bielkovin,,, aj esencialnych aminokyselin.... a ma mnohorake pouzitie.... uz som s nou robila aj kolac :) vlocky obsahuju lepok asi preto nie... a niektore obsahuju aj skryte plesne.....

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vie mi niekto pomôcť so stravovaním počas dňa? - Fórum - ZDRAVIE.sk