Ked topanky pachnu

Príspevok v téme: Ked topanky pachnu
TamiTam

zaradila som svoju otazku do tejto temy,lebo v teme "nesuvisiace so zdravim" sa nikdy nedockam odpovede :-)
mam problem s pachnucimi topankami. Nohy si umyvam rano a vecer, plus vzdy ked pridem z vonku domov. Po kazdom umyti si davam ciste ponozky, 100% bavlna....nohy mazem kremom proti poteniu. Casom vsak kazde topanky zacnu pachnut. Neviem co s tym...nemate nejake triky a typy cim topanky vystriekat? Spreje do topanok nefunguju :-(

TamiTam

Winki, jooj nevedela som....mama kupovala so mnou na vianoce, ona platila, ona pozerala z coho su, mna to nezaujimalo, kedze som bola chora a jedine co som si priala bolo vypadnut z obchodu, tak som si len velkost skusila a sla som off. Ano, su kozene...
Tak v com je problem? Nemam ziadne zdravotne problemy, bola som aj u koznej, prezerala mi nielen kozu, ale aj nechty, vraj je vsetko ok. Ako pisem vyssie, nohy si umyvam a davam ciste ponozky vzdy, ked pridem domov a potom idem este von...

winki

Tamitam...to ako nemôžeš vedieť, či si kupuješ kožené topánky??? Toto nebude problém topánok. Ja mám aj kožu aj syntetiku a nohy nesmrdia, ani pri celodennom nosení.
Priateľ má kožené, kvalitné topánky, ale ten keď sa vyzuje.....ide celý barák do pápá :)

winki

Tamitam...to ako nemôžeš vedieť, či si kupuješ kožené topánky??? Toto nebude problém topánok. Ja mám aj kožu aj syntetiku a nohy nesmrdia, ani pri celodennom nosení.
Priateľ má kožené, kvalitné topánky, ale ten keď sa vyzuje.....ide celý barák do pápá :)

TamiTam

teraz som si kupila tenisky kozene, cele leto som obmienala dvoje tenisky, ktore som ani moc nenosila v podstate, ved bolo take teplo, ze nonstop len sandalky, zabky, slapky....a teraz zimne boty nosim, netusim ci su kozene, ale boli fakt drahe.
Redukanka, vobec nic ma nestipe, ani nesvrbi...A praveze sa stale snazim prezuvat, aj ked som v praci a tak...ja uz neviem z coho to moze byt :( vyskusam ten citricidal
ale je to fakt neprijemne, napriklad ked sa mam niekde na navsteve vyzut. Pritom viem, ze ponozky menim pocas dna aj styri razy, mamu uz ide z toho porazit, ze vecne len moje ponozky su v pradlovom kosi :D

ebi777

možno je problém v tom, že si kupuješ gumáky alebo syntetiku, skús zainvestovať a kúp-kupuj si stále obuv z pravej kože, potom by topánky smrdieť nemali, aspoň u mňa je to tak.

redukanka2

a nemas na nich nejaku plagu? nesvrbia, nestipu ta nohy? mas topanky na nohach cely den alebo sa aj prezuvas napr v praci... noha musi byt odvetrana.... skus mozno postrek z par kvapiek citricidalu s vodou... eliminuje bakterie...