Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Čierny kasel, mykoplazma pneumonia

Príspevok v téme: Čierny kasel, mykoplazma pneumonia
KatlyP

Dobrý večer, minulý týždeň my moja DR. vzala krv, moč a výter z nosa a hrdla, lebo kašlem od septembra-bola som akurát v zahraničí, potom ma to prešlo a od októbra stále, no bohužiaľ som sa až teraz odhodlala ísť k DR. Včera my dosšli výsledky s tým, že mám čierný kašeľ a mykoplazma dostala som Summamed na tri týždne s tým, že ho budem brať od pond. do stredy potom 4 dni pauza a tak ďalej až kým nedoberiem a potom opäť odber, ale mňa od včerajšieho poobedia keď dýcham brutal bolí ako mám lopatky a pod nimi :-( ako sa to dá ešte liečiť a čo to vlastne je? vraj nemôžem nakaziť nikoho, ale nemám byť v kontakte s deťmi do 6 týž. Mám 28 rokov a bola som ako dieťa voči tomu očkovaná. Som z toho nešťastná, poradíte my prosím

llek

Cierny kasel sa v poslednom obdobi opat vyskytuje. Presna pricina sa nevie, ale moze to suvisiet so zmenou technologie pripravy vakciny, teda ockovacej latky. Tato zmena bola urobena preto aby sa znizil vyskyt neziaducich ucinkov, najma teplotnych reakcii u deti po ockovani. Je mozne, ze sa sice vytvoria ochranne protilatky, ale nedojde k uplnemu odstraneniu bakterii z dychacich ciet po tejto vakcine. Tak sa teda stalo, ze je ovela vyssie premorenie bakteriou, ktora cierny kasel sposobuje. Ked je vyoka premorenost touto bakteriou, tak mozu cierny kasel prekonat aj osoby, ktore boli ockovane, priebeh u tychto ludi je potom menej zavazny. Na to aby sa nejake infekcne ochorenie vdaka ockovaniu prestalo vyskytovat je potrebne preockovanie takmer celej populacie a sucasne aj znizeny vyskyt danej bakterie v prostredi, kde zijeme.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Čierny kasel, mykoplazma pneumonia - Fórum - ZDRAVIE.sk