Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hypochonder alebo ozaj Choroba?

Príspevok v téme: Hypochonder alebo ozaj Choroba?
Verana

Ahojte, už dlhšiu dobu, ma stále bolí hrubé črevo, žalúdok, som unavená, je mi nevoľno... Bola som na gastre a tam mi zistili duodenogastrický reflux (žlč mi priteká do žalúdka). Postupne sa to však upravilo a je to lepšie. Ale teraz (cca pred mesiacom) začali bolesti v hrubom čreve. Najprv strašné pichanie v slepáku. To som pobehala všetky možné vyšetrenia nič nezistili. Teraz sa tá bolesť presunula na opačnú stranu do hrubého čreva. Je to stále len pichanie, sem tam také rezanie. Potom príde nevoľnosť 1. od žalúdka ako keby ma malo každú chvíľu napnúť; 2. celková taká, že "och teraz odpadnem" Zároveň s týmto cítim ťažkosť na srdci...Ale v podstate to vždy prejde.. len tá úzkosť je na nevydržanie.
Aby som sa dostala k podstate.. mojim hlavným problémom je to, že si stále myslím, že som chorá nejako vážne, ale rozum sa mi prieči pretože odber krvi, moču, ultrazvuk, rontgen nič nedokázali.
Môže to byť aj psychického pôvodu? Môžem si to celé len nahovárať? Alebo majú tie nevoľnosti nejakú príčinu ( napadlo mi búrenie hormónov, alebo potom že za všetko môže mozog - mala som úraz hlavy, nebola som však u lekára - v bezvedomí som bola asi 2 sekundy, ale potom to bolo OK, trochu oťapená som bola ale inak nič v ten deň, len sa mi ešte asi mesiac točila hlava keď som urobila rýchlejší pohyb)
Aký je váš názor na to? Mám podstúpiť nejaké vyšetrenia, alebo vyhľadať psychológa, či začať cvičiť jogu?

apache

Až na ten uraz hlavy podobné príznaky aj u mňa. Pocit na vracanie, nevoľnosti, búšenie srdca, tlak na hrudi ale aj bolestj brucha a tras ..Všetky vyšetrenia ok.Posledna možnosť psychiater. (V zivote by som si to nemyslel že ja do takej ambulancie pôjdem).Vypočula ma dala lieky.Ževraj som hypochondricka osobnost v kombinácii z panickou poruchou.Dva mesiace som odmietal tie tabletky brat.Ale ked som schudol 7 kg každy videl chradnem a kvôli žene a deťom reku nech nežerem.Začnem.Dva tyždne v kuse na vracanie.Myslel som že ich vysadim.Doktorka mi duplovala vdrž 2-3 týždne. Beriem ich tretí týždeň zle už mi nie je vôbec , nič ma nebolí všetky tie priznaky vymizli.Ja to beriem ako zázrak.

Cindy353

ten uraz hlavy nebol do spankovej oblasti? mohlo ist o poskodenie vestibularneho nervu, z toho su zavraty a vracanie.
ale to crevo s tym nesuvisi

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.