Zubny kaz na prednom zube

Príspevok v téme: Zubny kaz na prednom zube
tomasko123

Dobry vecer ...ma niekto skussenosti so zubnym kazom medzi dvoma prednymi hornymi zubami ?? mam ho presne v strede ...nejako si nepozorujem zuby ale jazykom som si prednedavnom ako keby nahmatal taku ostru vec medzi zubami pozrel do zrkadla a je tam medzi zubami take male hnede miesto a mam pocit ako keby kusok zubu chybu fakt iba minimalny ..neviem sam co to je ale asi zubny kaz ...cital somze je to velmi bolestive predne horne zuby vrtat ....existuje nejaka nie moc bolestiva metoda ???????mne to je jedno aj by som si priplatil ... lebo ked mi vrtali stolicky ma tam kriesili :D si neviem predstavit co sa bude diat ked budu tie predne ... chcem to zacat riesit aspon do konca roka kedze je este maly ...a ked mi bude vrtat tak mi nerozvrta medzeru medzi prednymi zubami ?? mam hrozny strach z toho

limpdick

dnes to omze byt 100% rovnaky odtien, ale o 4 roky nie, lebo zabledne zub rychlejsie ako plomba. moje 50 rocne zuby su ako emental, ale neni vidiet nic!!!

0vecka

2 Domića bielu plombu normalne nevidno ak sa clovek fakt nepozrie z blizka pretoze sa nikdy na 100% netrafi je to skratka mozno troksu iny odtien bielej. Co sa kazu tyka to nikto nevie ja mam na kazdej stolicke obrovske vierne flaky tak 2mm mozno v priemere a podla zubara su to pigmentove skvrny-aj ked som v zivote nepocul ze je v zuboch pigment ale ok. Takze fakt ti toho vela takto poente nikto nepovie. mozno kebyze posles foto.

philips

Domiča,

ako to liečiť - návšteva zubára, vie, čo má robiť
plomba vidieť nebude, predné zuby sa väčšinou vŕtajú zozadu a biela plomby nie je tak úplne biela - vždy sa namiešava tak, aby bola čo najpodobnejšia farbe zubu.

Domića

Ahoj... Ja mám 2 také hnedé dierky na horných 2 zuboch je to kaz?ako sa to dá liečiť aby sa to nerozširovalo?ked pôjdem k zubarovy bude to bolieť?je vidieť aj bielu bombu? Vopred ďakujem :)

eddings

ludia, ti vasi zubari uz poculi o lokalnej anesteze?? ci vam to vrtali kamarati v garazi ze to bolo take peklo???

Ten flak moze byt plak, to ostre miesto co citis moze byt zubny kamen. Alebo to moze byt aj kaz. Zubara sa neboj, ak nebyvas niekde kde ti co tu pisali, inde uz vynasli pred 40 rokmi anestezu takze to ide aj bez utrpenia...

tomasko12

moc som si zuby nesledoval ale mal by som ist este tento rok ....ja som uzival v mladostilieky ...a teraz prednedavnom som jedol lieky asi 7 mesiacov ... ale mne sa medzi zubami tcori taka mala medzierka akoby to vyzieral kaz hnede alebo co a je to z vnuternej strany tak ani za tu mariu nevidim to tak tiez neviem posudit ..

Sonuch

pokial viem tak mensie hnede plochy hlavne medzi zubami su skor plak, ktory sa neskor vyvinie do zubneho kamena, kaz je skor do cierna. Ale ktovie.. kazdopadne tiez mam strach zo zubarov, takze umrtvovacie injekcie to istia, dnes uz standard :)

0vecka

mne to tam vrtali. Inak jednotky mam dost v keli. Inak to ze je to hnede alebo sive nemusi hned znamenat kaz.

To vrtanie medzi jednotkami bolo inak +- v pohode. Horsie boli ked mi typek vrtal do stredu jednotiek to bolo peklo.

chod k zubarovi nech sa ti na to pozrie.