Neplodnost - cerstva novinka v mojom vztahu

Príspevok v téme: Neplodnost - cerstva novinka v mojom vztahu
TrochaZmatok

Ahoj, potrebovala by som poradit od parov, ktore sa vysporiadavali s neplodnostou muza/zeny...vcera som sa dozvedela, ze ten moj je neplodny a trocha ma to vzalo. Nedavno som vo svojom vztahu zacala mat pocit, ze by mohol byt skvelym otcom nasich deti. Zatial som takeho stretla len jedneho, bola to velka laska a spamatavala som sa z toho asi 2 roky, neverila som, ze tento pocit este pri niekom zazijem, bude to vzajomne a aj perspektivne. Ale javi sa to tak , o to viac si to uzivam. Uz som aj vo veku, kedy pomaly nad detmi premyslam (v perspektive par rokov blizkej buducnosti) a velmi sa na to tesim (doteraz). No a vcera mi povedal, ze sanca mat s nim deti je fakt miziva. Sam by ich velmi chcel, ja tiez, idealne spolu. Momentalne nad tym vkuse premyslam, ake to je, ked zena skusa tikajuce biologicke hodiny nepocuvat, ake to je vzdat sa toho zazitku a zodpovednosti vynosit a porodit dieta, ake to je, ked cloveku nie je dozicene splodit novy zivot s partnerom, s ktorym po tom velmi tuzi. Lubim ho a ked sa na to pozriem racionalne, mozeme zvazit darcovstvo spermii, minimalna sanca na uplne vlastne deti je len v pripade zakroku unho, ale tam to tiez nie je iste.. a samozrjeme, adopcia je dalsia moznost. Hovorim si ze to vsetko zvladneme, je to ako to je a nebudem bulit nad niecim, co nemozem zmenit. Na druhu stranu mam velke otazky, predstava, ze mam jeden zivot, ale nezazijem v nom zazrak stvorenia noveho zivota ma dost matie/rozosmutnuje. Viem, ze je to frustrujuce aj prenho. Asi by som uvitala par povzbudivych slov, [pretoze je to dost citliva a cerstva tema, ktoru nechcem riesit s blizkymi. Mate niekto skusenost s tym, ze sa vam napriek minimalnej moznosti pocat podarilo miminko? Zostavam realista, ale zazraky sa deju. No neviem. Vdaka za kazdu skusenost a slovo.

trochaZmatok

Agnes, v pohode, tiez mi tieto veci napadli v prvom momente (okrem retardacie, kedze ma dve vysoke skoly :D)
Liek, dakujem za povzbudive slova. Musim si tuto fazu preskakat, zatial mi vkuse idu myslienky v hlave. Ale snad bude dobre. :)

Agnes998

Ok prepac ja len na rychlo co som o tom precitala. No ak sa to da nejak vyliecit ta neplodnost tak to skuste, to by mali vediet poradit genetici. Ak je to neriesitelne, tak snad darovanie spermy, nech aspon tvoje to dieta biologicky je. Vselijake zakernosti si na nas casto nachysta matka priroda, muzi co maju najlepsi charakter su neplodni a pod.

llek

Je to velmi hakliva tema a uplne chapem ze je to pre teba tazke. Je to informacia, ktora by zronila asi kazdu zenu, ktora chce mat deti a berie to ako samozrejmu scast svojho zivota kdesi v buducnosti. Ked sa clovek dozvie informaciu tohto typu, tak prechadza urcitymi emocionalno-myslienkovymi fazami, ktore sa nedaju preskocit, lebo je to proces spracovania informacie (najprv hroza, panika, nasledne faza postupnej akceptacie a az potom prichadza faza hladania realnych rieseni a ich akceptacia|. Za podmienky, ze dotycneho naozaj miluje. Darcovske spermie je realne riesenie, ktore umoznuje dieta v sebe aj nosit a porodit. Su pary, ktore sa rozhodnu pre toto riesenie, lebo su v situacii, kde ho povazuju za jedine prijatelne. Je to o vzajomnej komunikacii, o spolocnom hladani rieseni a tiez o boji s predsudkami okolia.(stale su a budu, hlavne u tych, ktori nikdy v podobnej situacii neboli. Poznam cloveka, ktoremu toto riesenie umoznilo mat dcerku a potom este dvojcata a vnima to ako oborvske stastie

TrochaZmatok

Agnes, jeho inteligencia je nadpriemerna. Zenske pohlavne znaky tiez nema, je to liecitelna vec. Akurat nie vyliecitelna. Jeho rodicia nemaju nic podobne, je to mutacia genov ale nie dedicna.

Agnes998

On ma Klinefelterov syndróm? Tak to je mozno aj mentalne retardovany a/alebo ma zenske pohlavne znaky. To nech sa rozmnozovat ani neskusa, tato porucha je dedicna. Radsej si dieta adoptujte.

TrochaZmatok

Ano ano, secret, rozumiem na co narazas a casom sa o tom urcite s niekym budem musiet pobavit, ale islo o prvotnu paniku. Moji blizki s tymto ziadnu skusenost nemaju.

Cindy353

secret, neozyvaj sa ked si to nezazil, dobre?
ja som presne toto zazila a dost ma to poznacilo
a toho muza tiez, zhodou okolnosti som ho stretla vcera v meste v spolocnosti dvoch takych lahkych zien, ze na 100% viem, ze by sa s takymi ludmi nestretaval, keby ho dusevne nezranila prave tato vec. a dovtedy dost rezignoval na zivot.

je to taka chulostiva tema, co ti uz poradia blizki, hlavne ked sa s tym nestretli. ako sa mas o tom radit s rodicmi, ktori uz tym ze su rodicia problem neplodnosti nepoznaju.

secret

ved práve u blízkych treba hladať podporu, alebo u surodencov resp.u najlepsej kamaratky Ti Vas najlepsie poznaju, ale tajit to pred nimi a radit sa s cudzimi ludmi na internete mi pride trapne...

TrochaZmatok

Ma chromozom X navyse. Dieta mat sa pokusal, nie cielene ale s predchadzajucou partnerkou nepouzivali ochranu x rokov.