Na fyziku z obchodnej

Príspevok v téme: Na fyziku z obchodnej
blitzt553

Ahojte mňa by zaujímalo či sa dá v pohode dostať na VŠ odbor fyzika zo strednej Obchodná Akadémia. Podotýkam že na OA máme rozšírené učivo z matematiky ako na gymnáziu, jediné teda potrebné čo mi chýba je fyzika. No a moja otázka je či sa dá v pohode dostať na výšku zameranú na fyziku, prijímacie skúšky sú a o tie ide, že či by mi stačila príprava na prijímacie skúšky z fyziky. Dalo by sa to zvládnuť? Reálnu odpoveď prosím, Ďakujem

0vecka

2 hfsgc a aky je v tom rozdiel? mame sice menej fyziky a matiky ale za to odborne ptakoviny ako tribologia nauka o materialoch, spolahlivost, technologia atd. Podla mna kto zvladne jedno zvladne aj druhe. Nehovoriac uz o uplatnitelnosti. ine je ako vazne to beru skusajuci. Ale co sa obsahu uciva tyka tak ta narocnost je imho dost podobna...

hfsgc

0vecka: snad nemyslis vazne ze sjf prirovnavas k studiu prirodovedeckych fakult zameranych na matiku a fyziku. to asi srandujes.

0vecka

2 Maoam a tak biju cojaviem ci sa to tak da nazvat takych ako ja je tu mrte... Inak teraz som uz posledny na oddeleni ktory moze/dokaze riadit projekty. Jeden typek (posledny) dal pred dvoma tyzdnami vypoved. Vsetko ide teraz cezomna... Takze dalo by sa povedat ze kebyze sa rozhodnem odist tak by to bolo pre nich velmi zle...

Maoam

0vecka, aku mas ty vlastne skolu, ak nechces odpovedat, nemusis, ale zabudla som, uz si to tusim volakde pisal, sorry.

rzerztr

pri prijimacich pohovoroch sa do uvahy beru vysvedcenia a znamky z vysvedceni zo strednej. spocitavaju sa tam body za dolezite predmety, v tomto pripade teda matika a fyzika, zameranie strednej skoly, olympiady, projekty a znamky na maturite. kedze ty nemas ani zameranie strednej skoly na fyziku, ani si fyziku neabsolvovala ani si nemala ziadnu fyzikalnu olympiadu, tak nemaju ti z coho pocitat body, preto tie body treba nahrabat na prijimackach. teda spravit ich na 100% a ani to nemusi vobec pomoct, kedze predpokladam ze tam budu uchadzaci z odbornych priemysloviek ci gymnazii, ktory budu mat dostatok bodov za znamky zo strednej.
0vecka: pokial viem, ty si nestudoval prirodovedecku fakultu zameranu na fyziku. je to rozdiel ako studovat na technickej skole. ked slecna sa s fyzikou stretla naposledy na ZS tak nema ani len zaklady, takze semestrom neprejde aani nahodou

0vecka

neviem aka je situacia na fyzike ale na plno skolach s podobnym zameranim sa netreba na primackach pretrhnut. Alebo mozno si pod tym slovom predstavuje kazdy nieco ine ale ja som sa na vyske teda vobec nezapotil....