Studené ruky

Príspevok v téme: Studené ruky
Vei

AHojte! CHcela by som Vás poprosiť o radu, už veľmi dlho trpím na neustále ľadové ruky dokonca aj v lete, a teraz keď začala zima je to oveľa horšie, pretože sa síce môžem naobliekať ako chcem, koľkokrát cítim že mám telo úplne spotené ale vďaka tým ľadovým rukám a nohám mi je vlastne zima( aj keď klepanie zubami už dávno nemávam):/ fakt netuším čo s tým, tlak mam riadne nízky ale iné problémy nemám. Prosím poraďte už ma nebaví spať v rukaviciach:(

मायामाया

Suvisi to s adrenalinom a stahovanim ciev, vzdy, ked sa do krvi vyplavi adrenalin, a v strese sa vyplavi, cievy sa stiahnu a krv sa hromadi v zivotne dolezitych castiach tela, srdci, mozgu, z perifernych odteka...nie vzdy, samozrejme, to s tym musi suvisiet, aj patologicke zmeny to mozu byt, ale je otazne, co je sposobene cim :)

Proste mat uvolnenu mysel, nestresovat sa, lahko povedat, tazko vykonat :) ale treba sa snazit...ä

Nie je to arabsky, ale hindsky :)

Vei

Ahoj...ano som velmi citlivá ale čo sa týka toho zdravého života čiže aj tekutín snažím sa veľa piť, keď mi je zima nerobím si studené večere a stres mávam no aj keď len kvôli maličkostiam ale to nemôže byť určite len z toho :/

Agnes998

Ja mam podobny problem, akurat nemam studene ruky ale len nohy. Teda ruky niekedy tiez, ale tie nie tak chorobne, na nohy mi byva vyslovene velka zima, potrebujem aj dvojo hrubych ponoziek, pritom na zbytok tela mi je teplo. Je to dedicne a je to sposobene zuzenim ciev v nohach ci rukach, kde potom dobre neprudi krv. Su na to nejake lieky, ale mne ich lekar odmietol predpisat, lebo vraj na tom nie som az tak zle. Takze som ich nikdy nebrala tak neviem povedat ci pomahaju. Pritom mavam ako aj ty nohy ladove aj v lete, aj ked je vonku 30 a viac. Je to na porazenie ale nedosla som na to ako s tym bojovat. A skusila som vselico, vyzivove donplnky, sportovat, nic nepomohlo.

Anny BA

Ja mám tiež ruky ľadové, nos ľadový a nohy tiež. Krátkodobo sa to dá odstrániť - viac sa hýbem, športujem a nestresujem sa, ale dlhodobo netuším čo s tým. Mám tiež veľmi nízky tlak, ale sama netuším, čím to je spôsobené..

मायामाया

Ahoj, stavim sa, ze si clovek citlivy a dost trpis stresom, vsak?

Sudim podla seba, som dost citliva (aj ked vela ludi by to vobec nepovedalo, maskujem to vyborne :) a prejavuje sa to tym, ze mam stres. A stres mi sposobuje vselico, od studenych ruk a potenia sa, cez vodnaty "soplik", ked mam ist medzi ludi, vyrazky atd. Stres je svina. Skusam meditovat, pit lubovnikovy caj, ginkgove preparaty, multivitaminy, ako tu bolo napisane, vela pit a podobne...nijako inak sa s tym neda bojovat a mysel je najdolezitejsia...:/