Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nechcem muža, ktorý mal veľa žien

Príspevok v téme: Nechcem muža, ktorý mal veľa žien
Katarima

Chcem sa spýtať, či si myslíte, že sa v tejto dobe dá nájsť muž, ktorý nespal s kvantom žien. Nemyslím tým, že musel mať len jednu, ale tak napríklad do 5. Je to vôbec možné? Ja nie som nijaká svätuškárka, ani frigidná alebo niečo podobné, ale sex by som nemohla mať s niekym ku komu nič necítim. Pre mňa je to proste niečo "viac". Nechcem si raz nájsť partnera a povedať mu, že som pred ním spala s desiatimi chlapmi v priebehu jedného roka lebo som proste mala chuť. Ale myslím si že muži to takto nevidia.. Je mi nepríjemná predstava, že môj budúci partner mal predomnou vela žien. Že to čo robí mne, robil toľko iným... Príde mi to ako keby som bola potom len jedna z mnoha, ako keby to pre neho nebolo nič výnimočné. Asi tu padnú aj blbé poznámky ale mňa by naozaj úprimne zaujímalo, či sa taký muž ešte vôbec nájde?

neviemneviem

Je to téma, na ktorú sa dá diskutovať donekonečna, ale ja nikomu svoj názor nevnucujem. HCcem len povedať, že treba si zvážiť aký človek je on sám a čo od partnera očakáva, a tieto očakávania by mali byť vzhladom na to aký ten samý človek je.

Je úplne normámne chcieť čistého partnera a seba udržovať v čistote, a povedal by som, že tak by to malo byť.

Ak už niekto je taký že je skúsený, no nezabije sa kôli tomu, ale myslím, že je to nesprávne, hoci dnešná spoločnosť to priam vyžaduje.

Neviem potom prečo baba má panenskú blanu, fyzickú, ktorá naozaj existuje, keďže nemá žaden podstatný význam ako len ten, preukázať o čistote dotyčnej baby, hoci sú prípady, kedy blana nedokazuje nič, ale tie tu netreba rozpisovať..... A tak isto aj ludské city. Ovela častejšie majú ludia problém s tým, že už je niekto skúsený ako s tým, že je niekto neskúsený. Každý s kým som sa rozprával, myslím čo je skúsený mi povedal, že zo začiatku bol tiež taký že chcel iba jedného človeka, ale je taký pretože buď nevyšiel vzťah alebo proste pudy ho donútili, alebo sa opil a povolili hranice... Teda to sú jasné argumenty, čo je správne, a čo nie. A na tom sa myslím večšina zhodne.

A čo sa týka mňa anielik, tak všetko čo píšeš, tak som si toho vedomý. Ale je to akási pseudovolba priatelky, a ja dávam veci čas... možno sa raz niečo stane, a bude všetko ok a super. Ona je proste na mňa moc naviazaná, už som to pár krát chcel ukončiť, ale ona ma tak zúfalo prosila, že to sa proste nedá niekoho len tak odkopnúť, a povedala, že urobí čokolvek preto, aby som s ňou zostal.

Deria

Toto je tema, na ktoru sa da diskutovat do nekonecna a aj tak nepridete na spolocny nazor. Ked ma zakladatelka temy a neviemneviem nazor, ze chcu len partnera, ktory by mal byt panic/panna, je to ok. Ak ma niekto iny nazor, je to tiez ok. O cistote ako takej by sa tiez dalo polemizovat. Vsetko sa odohrava v hlave. Ak pokladame nieco za spinave, tak to bude spinave, pritom je to nas subjektivny pocit, ktory si tvorime na zaklade vychovy, spolocenskych pravidiel, predsudkov, nabozenskej orientacie, atd. Mimochodom myslim, ze urcite hranice v moralke su vsak potrebne, inac by sme boli ako zvierata a caro lasky, ci zmysel vztahu by stratil na hodnote. Ale tie hranice si urcuje kazdy sam! Nie je podstatne, co pokladaju ini za nemoralne, ci neciste. Kazdy je zodpovedny sam za seba a z prevaznej casti aj za svoje stastie. Avsak bez vnutornej vyrovnanosti ho tazko najde, ci bude mat v zivote jedneho partnera alebo viacerých.

Lumik

No ono to boli, ked sa clovek zalubi do svojej predstavy, ktora sa pod tlakom skutocnosti zacne samovolne a necakane rozpadavat. Ale aspon casom sa to da prestat riesit.

anjelik *

No podľa mňa si sa nerozhodol správne. Zostávaš s niekým, koho nemiluješ. Odsudzuješ ju tým pádom na neplnohodnotný vzťah a sám seba tiež, Maskuješ si to ľútosťou, ale reálne je to strach z dôsledkov, keď ju opustíš. Podľa mňa nemáš na to, aby si celý život prežil s niekym, koho si nevážiš a kto ťa z tvojho pohľadu sklamal. Ak si si od začiatku tak veľmi zakladal na tom, že je panna, logicky sa ti nepriznala. Si ešte mladý, netreba si z jednej zlej skúsenosti spraviť úsudok na celý život. :o) Rovnako mylný je tvoj názor, že ti viac záleží na nej, ako na sebe. Ak ty nebudeš šťastný, ona tiež nie. Iba šťastný človek dokáže darovať vlastné šťastie tomu druhému. Preto buď to šťastie v sebe vybuduješ, alebo radšej zmeň partnerku, ktorá ti v tom napomôže. Ale táto to asi pre teba nie je. :o)

neviemneviem

Vlastne si tým čo urobila podkopala zem, zničila velkú časť dobrého, čo som na nej videl, dôvod, prečo som sa do nej zalúbil prestal z velkej časti existovať.

neviemneviem

Anielik* čo sa týka mňa, ja sa netrápim kôli tomu čo chcem. Trapil som sa kôli tomu, že ma osoba, ktorú som sa rozhodol lúbiť a veriť jej, že ma oklamala, a ako aj ostatný, napíšu, tak aj ja to akosi nemôžem prekusnúť. Ja som sa totiž pri nej vykašlal na to čo chcem ja, bol som len pre ňu, odovzdal som sa jej, a velmi ma mrzelo, že ona mi nedokázala povedať pravdu. Ja som chcel inú babu, podla mňa krajšiu po vonkajšej stránke, no vzdal som sa jej kôli tomu, že ona bola po vnútornej stránke krajšia, a ja som myslel, že robím správnu vec, keď uprednostním vnútornú krásu pred vonkajšou. Viac menej sa netrápim kôli sebe, ale velmi ma trápi, čo bude s ňou, ak sa na ňu vykašlem. Nedokážem žiť s tým pocitom, že niekto je na mňa naviazaný a sa kôli mne trápi, a ja už z toho princípu nebudem môcť byť šťastný s inou. Možno je chyba v tom, že mi na iných záleží viacej ako na sebe. Každý na svojom partnerovi musí vidieť niečo, pre čo sa doňho zalúbil. Ja som na mojej partnerke nevidel vonkajšiu krásu, pri nej som sa sústreďoval na vnútornú, ako kamaráti sme si moc rozumeli. Preto to že bola čistá pridávalo na tom, že je dobrý a správny človek, a to bol dôvod prečo som bol ochotný ju lúbiť. Ale nielen že sa stalo to, že už nebola čistá, to ma potom až tak neštvalo, štvalo ma to, že bola schopná ma klamať, vôbec som nechápal jej konaniu.

anjelik *

Ani najmenej nerozumieš tomu, čo sa ti snažím povedať.:o) Pokiaľ človek veciam rozumie, nemá dôvod sa nimi ani zapodievať a ani sa nimi trápiť. Pokiaľ ty tak robíš, tak tomu nerozumieš. Ja nemám najmenšie dôvody zapodievať sa otázkami vernosti nejakému človeku, verný máš byť sám sebe...a z toho sa potom odvíja aj to ostatné. Len som sa ti snažila vysvetliť, že pokiaľ ľudí takéto veci trápia, je jasné, že im nerozumejú. Svoje šťastie potom odvíjajú od splnenia nejakej tej predstavy. A ak sa tak nestane, zrúti sa im všetko. Pre mňa ľudia, ktorí chcú jediného partnera nie sú obmedzení, obmedzovanými sa stanú až vtedy, keď ich to začne trápiť.
A k tomu, na čo si sa pýtal...nie, ľudia na tomto stupni vývoja, s ich vlastníckymi pudmi, nemajú na takýto vzťah...skôr, či neskôr to prestane fungovať. Pretože tu láska nie je..v tom zmysle, v akom ju vnímam ja...je tu len chémia a túžba vlastniť toho druhého.

neviemneviem

anielik* ak si si ešte nevšimol/a tak ja nepíšem len o sebe, ale o človeku všeobecne. Ja a moje príhody sú len ako príklad, nič viac.

Keby to bolo tak ako píšeš ty, že je to len moja obmedzenosť, nemala by dôvod táto téma vzniknúť, pretože vlastne som obmedzený len ja. No zrejme je obmedzená istým spôsobom aj zakladatelka témy.

Ale jasne, chápem čo sa snažíš povedať. V dnešnej dobe, každý komu záleží na čistote je obmedzený, a tým že si zakladá na čistote a nechce skúseného človeka, je podla teba obmedzený. Ano, aj toto je uhol pohladu.

Ako som dospel k tomu, že to platí všeobecne? No jednoducho, asi tak, že sa rozprávam s luďmi, ktorý sú akéhokolvek typu, a ani tomu največšiemu mrdákovi nieje všetko jedno. Stretol som 2 ludí, čo pôsobili v týchto veciach tak, že ty by si to nazval/a vyrovnane. Prvý, bol to idiot, ktorý hladel len na seba, a na svoje uspokojenie, a bol to vlastne aj hajzel, ale neuvedomoval si to. Naviac asi mal aj nejakú inú poruchu, lebo na otázky často odpovedal ako keby sa ho človek pýtal na niečo iné, a proste od veci.

Takže ku koncu poviem len tolko, že takmer každý človek je obmedzený, len niektorý viac, niektorý menej. A prečo to riešim a píšem tak ako píšem? Lebo to ide z človeka automaticky, z jeho vnútra, nikto mu nekázal aby mu to vadilo, proste mu na tom záleží.

A takto sa ťa spýtam, nieje náhodou obmedzenosť aj to, že chceš potom ostať len s jedným partnerom a vyžaduješ to aj od svojho partnera? Stretol som sa aj s takým, (ten druhý "vyrovnaný") čo mal na to taký názor, že ostávať len s jedným partnerom a vlastne celkovo vernosť je obmedzenectvo ludí. Mal partnerku a striedali partnerov ale boli spolu a mali sa radi, a na ostatných sa pozerali ako na obmedzených, ale vydržali asi rok a rozišli sa, a dotyčný sa trápi, lebo nemôže nájsť ďalšiu takú stálu partnerku, ktorá by mala rovnaký názor, alebo by mu jeho názor "absolútnej neobmedzenosti" tolerovala. Čo mi povieš k tomuto?

anjelik *

V obmedzenosti u teba som sa bohužiaľ nepomýlila. Nemyslím ale obmedzenosť, že si hlúpy. Ale že ťa tvoje názory obmedzujú, jasne to píšeš v štvrtom, piatom a šiestom odstavci. kde ti tvoje postoje nedávajú žiaden priestor a vytváraš si nimi hranice, v ktorých sa nevieš pohnúť. To vyvoláva vnútorné pnutie, ktoré sa prejaví ako bolesť. Ak by tvoje názory boli správne, ich výsledkom by bola vnútorná spokojnosť, radosť a šťastie a neviedli by k psychickým problémom.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nechcem muža, ktorý mal veľa žien - Fórum - ZDRAVIE.sk