Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Váš názor na fejk kabelky drahých značiek

Príspevok v téme: Váš názor na fejk kabelky drahých značiek
zuska-bluzka

Ahojte, chcem sa opýtať aký je Váš názor na fejky (nie len kabelky ale celkovo) drahých značiek? sama nosím originálne a je pre mňa tak nejak nepochopiteľné kupovať si fejky aby sa slečny nimi prezentovali aj keď na originál nemajú. no na druhej strane je ich vídať v uliciach toľko, že sa zrejme musia niekomu páčiť. čo vy na ne?

zuska-bluzka

pozri, keď miniem tých 1000 eur na kabelku, alebo keď ich minie priateľ tak nám reálne nechýbajú. nemusíme sa uskromniť. určite by som nesúhlasila a ani nekupovala takéto veci pokiaľ by som vedela, že si na to nevieme zarobiť. áno dá sa na to pozerať aj skrz toho, do čoho všetkého iného by sa dalo za tie darčeky investovať, no takouto optikou je možné sa pozerať aj napr. na kúpu auta, dnes stojí 100.000, zajtra má hodnotu 80.000 a o dva roky možno 30.000, v skutočnosti si vlastne prerobil a tie peniaze sa dali investovať aj lepšie/múdrejšie (napr. do kúpy pozemku, domu...) no ja by som si v živote rada spravila radosť aj takouto márnotratnosťou, je mi jasné, že kabelka nie je bohvieaka investícia ale mne spraví väčšiu radosť ako čokoľvek iné

machiatto

a myslis ze 100% zien by to prijalo? lebo osobne som sa o toto pokusal par krat, ale vzdy som aj naznacil ze co chystam a bol som velmi rychlo zastaveny. tisicka by mi nechybala, ale je pravda, ze by sa za to dalo kupit nieco ine, napr zariadit detsku izbu a podobne. a to ci je to vramci moznosti je tiez velmi relativne :) a nie tak celkom sa da posudit, ci dnes na to mam, alebo nemam. treba si uvedomit, ze dnes ked mam na stole tisicku, tak o 10 rokov su tam vlastne dve, o 20 su tam uz styri.. cize ak dnes kupim lodicky za 1000, tak o 20 rokov by som namiesto toho mohol mat 4000, o 30 rokov uz 8000 eur a tam nastava dilema, ci a kedy tak hodnotny dar kupit..
osobne som kupil uz (pre seba) dost drahe dary (typu ze namiesto toho by som kupil male auto) ale ten objekt je viacmenej taky isty ako objekty 10 nasobne lacnejsie..
priklad
idem si po obchode a je tam telka za 35000eur.. ja ze zle vidim a ma stat 3500, ani tolko by som za nu nedal :) a preco? kupim si to, uzijem si to par krat, a potom aj tak nic z toho.. proste ten pomer cena/vykon nie je linearny.
a ked som si toto uveodmil, nemam chut nakupovat predrazene darceky.
ale ked mam na vyber ze lodicky za 50 alebo 100, tak nerozmyslam ktore..
problem nastava vtedy, ked taketo 50vs100 eurove dilemy prersatu do kazdeho dna a potom clovek konieckoncov premrha viac ale po menej, ako keby kupoval 50 cely zivoit a raz 2000..
proste kvalita sa nemeria cenou.. len o to mi islo, ze preto sa bojim taky darcek kupit..
v neposlednom rade by som sa nechal uniest, tisic tu a tisic tam a na vianoce mam -5 na dalsie tiez, na narodeniny tiez a potom o 5 rokov zistim, ze som mohol kupit vikendovu chatu namiesto darcekov..
cize ono sa to nezda, ale minat je velmi jednoduche :D a preto myslim, ze MOZNO jeden taky dar by partnerka prijala, ale keby opakovane, tak by clovek musel byt vyslovene za vodou (rozumej majetok o hodnote cca 2-3M eur) a az potom su taketo dary na mieste.. co sa tyka z logicky financneho hladiska..

zuska-bluzka

lodicky za 1000 eur som ešte nedostala, no kabelku napr. áno a úprimne som mala veľkú radosť :) veľmi veľkú a nevidím dôvod na to, aby som takýto darček odmietla, priateľ vedel, že ju chcem a že mi urobí radosť. samozrejme je rozdiel, ak niekto na takúto vec má šetriť pol roka, s takým darom by som sama nesúhlasila a nedovolila partnerovi kúpiť, no darčeky by asi mali tak trochu reflektovať finančnú situáciu. nebudem predsa kupovať niečo čo je absolútne mimo mojich možností.

machiatto

zuska-bluzka
cize keby ti tvoj muz/chlap/frajer (nenapisala si ci a akeho mas) dal lodicky za 1000 eur, tak co by si povedala? urobila? citila?
skus to opisat realne.. realne si to predstav. ale za predpokladu ze nie je milionar, ale zas nie tak na tom, ze by dal trojmesacnu vyplatu na taku vec.

zuska-bluzka

machiatto chcela by som vidieť tú ženu, ktorá by ich odmietla prijať :) (jedine, že by boli škaredé)

machiatto

Prezyvka55

ty si IT?

IT vie ze je "k" ako "kilo" ale kilo je vo fyzike 1000 a nie 100, cize 16k je 16000 a nie 1600
ked uz fakt chces pouzivat teenage slang, tak to napis 16 kil a nie 16k..

a to ze niekto ma 1600 na drevo neznamena, ze to musi minut, niekto ma 16k (k=1000) a neminie 1.6k na kabelku.

to neznamena ze if "mam 1m na ucte" then "mam na 1.6k kabelku" ale else "neminam na blbosti a som financne disciplinovany"

ver mi ze su ludia co maju fakt dost, ale fakt dost a neminaju napriklad na fakt, ale fakt krasne lodicky/kabelky pre svoje zeny napr 1-2k od talianskych dizajnerov (nebudem menovat, aby som nerobil reklamu, malokto by to aj tak poznal)

ale radsej tieto zdroje investuju do niecoho zmysluplnejsieho.. a keby muz taku vec kupil, ze na to odmietne prijat.. mozno raz ano, ale urcite nie opakovane, lebo je to proste totalnny bullshit.

zuska-bluzka

určite, každá značka má svoj marketing a prirodzene musí sama seba prezentovať ako najlepšiu :) nerozumiem logike, že ak nakupuješ luxusný tovar, si im vlastne chodiacou reklamou a firmy šetria na inzercii. to sa dá potom povedať v súvislosti aj s bežnou konfekciou, mladými dizajnérmi a vecami ktoré si sama ušiješ. stále niečo prezentuješ a propaguješ... neboj luxusné značky to majú dobre podchytené a ten kto ich prezentovať má, ten ich aj prezentuje (za peniaze).
ja by som ľudí v značkách zaradila predovšetkým do dvoch skupín, a to takých čo sa potrebujú ukazovať, že "na to majú" a teda z ich oblečenia musia dostatočne okato kričať loga aby bolo všetkým jasné, že lacné to nebolo a on si to môže dovoliť a druhú skupinu, ktorá si luxusný tovar kupuje pre jeho kvalitu, tradíciu, vernosť značke, zo zvyku, no na takýchto ľuďoch práve tá značka nebije do očí

LILIII

kazdy triezvo uvazujuci clovek z velice dobrych pomerov vie ,ze kupovanie znaciek je marketingovy tah spolocnosti prezentujucich svoju znacku ,ako tu naj. Ak niekto nosi LEN znackove veci z dovodu ,aby sa prezentoval na verejnosti a teda dokazoval si svoj "materialny status" je cisty hlupak ,pretoze plati dannej spolocnosti obrovske peniaze za "bezplatnu inzerciu" a tak tieto firmy setria (za drahu reklamu) na ludskej hluposti
....a ,ak sa niekto narodi v zamoznej rodine pocituje pri slove euro mierne pretocenie zaludka a urcite nema za potrebu dokazovat si nieco na verejnosti .... :))) samozrejme som za OBCASNE investovanie do znacky ,nakolko dnes nerady davame viac penazi za bezne k zivotu potrebne veci ,ktore nam vsak neprinasaju nijaku zvlastnu radost .Su len potrebou ..... ja milujem tvar ,model ,ci farebne prevedenie ,ktore uputa na prvy pohlad svojou originalitou a neriesim ,ci je to znacka ci lacny tovar

Prezyvka55

0vecka to bude tym ze super som :D akoze mi chces povedat ze nemas dat na drevo 16k e? To vsetko minas co zarobis?

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Váš názor na fejk kabelky drahých značiek - Fórum - ZDRAVIE.sk