Ako mam prestat fajcit?

Príspevok v téme: Ako mam prestat fajcit?
Morenka

Dobrý deň,

poradil by mi niekto ako prestat s fajcenim ? Fajcim uz 5 ci 6 rokov a chcela by som prestat. Uz vela krat som sa o to snazila a povedala som si ze uz si nekupim krabičku cigariet no ako nahle na mna pride chut zapalit si poviem si ze to skusim nabuduce a prestanem s tym. Takto to ide stale dookola tym padom fajcim stale a nic sa na tom nemení. Poradil by mi niekto ako sa tejto závislosti nadobro zbaviť ? Hoci aj pokecat s niekym kto ma ten isty problem ako ja by mi pomohlo. Ďakujem

Morenka

Aj ja by som chcela mat z toho len zle sny a nie kruru realitu :-) rozhodla som sa ze v piatok s tym nadobro skoncim mam pevnu volu tak pevne dufam ze to zvladnem aj s podporou rodiny a priatelov .......chcem prestat hlavne koli niekomu na kom mi velmi zalezi a tiez preto ze to ide velmi do peňazí

phoe

Záleží len na motive a pevnej vôli. Prečo chceš prestať? Kvôli zdraviu, peniazom, ľuďom? Ja som fajcila pred deviatimi rokmi, ale akoby som to nebola ja ale niekto iný :) ked budeš chcieť tak prestanes. Ak si schopná si odrieknuť lebo vieš že ti to neprospieva. Závislosť odíde, ked ju nebudeš kŕmiť. Chceš byť závislá a prispôsobovať život cigarete? Alebo chceš žiť život tak ako chceš ty, bez zhanania cigariet a riadením sa chuťou na cigu, s vedomím že smrdis? Prestať nie je o vzdani sa niečoho príjemného, ale o rozhodnuti zbaviť sa zbytočného.

redka

no pokusenie byva stale... mne sa aj po tolkych rokoch obcas sniva, ze fajcim a potom sa prebudim s pocitom viny, ze zas som do toho spadla... a potom si uvedomim, ze hura bol to len sen :))) a niekedy v zatazovych stresovych situaciach mam chut zapalit si, ale odolavam statocne :))) a viem, ze keby som predsa len podlahla, tak by som to cele pokazila a asi by som zasa zacala dymit a to nechcem...

Morenka

Dnes mam velke odhodlanie prestat no bojim sa co bude zajtra ...dokazala by som sa nejak zamestnat aby som na to nemyslela ale raz to pokusenie pride ...a bojim sa aj toho ze priberiem na vahe

redka

treba sa nejak zamestnant... zacat neco tvorit, robit.... mne pomohli rucne prace - vyroba bizu :))) bolo mi zrazu luto dat peniaze do dymu a radsej som si kupila material na tvorbu :))) ono si treba povedat ze co to je vlastne ta cigareta.. nejaky tabak v papieriku s filtrom ktory ta ovlada... musis najst silu a nenechat sa ovladat cigou :)

redka

prestala som zo dna na den... je tomu nejakych 7-8 rokov... bolo to po tom, co nahle umrela na rakovinu moja spoluziacka z vysky... vtedy som si nejak prehodnotila veci v hlave a sekla som s tym... nebola ani fajciarka... odisla v 24 rokoch...