Zápal pažeráka

Príspevok v téme: Zápal pažeráka
Palko-mladsi

Dobrý deň . Mám problemik a už si neviem rady . som muž a mám 22 rokov .Dnes mi pomocou gastroskopie zistili že mám veľmi silny zápal pazeraka pretože mám veľa štiav a mám aj reflux . Asi 5 rokov som mal veľa štiav hlavne po jedle no neriešil som to . A asi 4 roky somsa liečil na myokartitidu prve si mysleli že mam dilatačnu kardiomyopatiu nasadili mi lieky Digoxin , Verospiron , Tritace , Concord , Anopirin .Ale pred 3 mesiacmi som zacal mať teplotu okolo 37 a rýchlejšie mi bilo srdce som častejšie slabší hlavne ked som sa najedol . Bol som u kardiologa vsecko ok visadil mi všetky lieky a povedal že som ich bral už zbytočne a že som len prekonal myokartitidu po vysadeni sa mi trosku polepšilo ale stale to nebolo ok ,u internistu vsecko ok endokrino... urologia ... krvne nalezy ok . Akurát mám proste ten zápal a este ked mi nie je dobre mám dosť tmavu moc . Moc mi tri krát vyšetrili všetko ok . Tak že mohlo mi tie ťažkosti spôsobovať ten zápal ? Ďakujem za pomoc dopredu . O a ešte odkedy mi je takto čiže tie 3 mesiace mam často zvetšene zrenice oproti iným ľuďom . Ľudia sa ma pitaju či fetujem no ja ani len nepijem ....

redka

sksu test na kyselinu s Betainom HCL (zdroj zdravi-az.cz

1. den
30 minut před snídaní užít jednu kapsli Betainu HCL s vodou.
Pokud se dostaví pocit pálení nebo bolesti žaludka, znamená to, že v žaludku je dostatek kyselin k trávení a nejsou potřebné žádné doplňky.Je možné se nasnídat, v testu není potřeba pokračovat.
Pokud se nedostaví nepříjemné pocity žaludku a pálení, pak je hladina kyselin nízká, je možné se nasnídat, test pokračuje druhý den.

2. den
30 minut před snídaní užít 2 kapsle Betainu HCL s vodou.
Pokud se dostaví pocit pálení nebo bolesti žaludka, znamená to, že dávka Betainu HCL je vyšší než je nutné. Je možné se nasnídat, v testu není potřeba pokračovat. Dávkování je stanoveno na 1 kapsli denně před snídaní.
Pokud se nedostaví nepříjemné pocity žaludku a pálení, pak je hladina kyselin nízká. Je možné se nasnídat, test pokračuje třetí den.

3. den
30 minut před snídaní užít 3 kapsle Betainu HCL s vodou.
Pokud se dostaví pocit pálení nebo bolesti žaludka, znamená to, že dávka Betainu HCL je vyšší než je nutné. Je možné se nasnídat. Dávkování je stanoveno na 2 kapsle denně před snídaní.
Pokud se nedostaví nepříjemné pocity žaludku a pálení, pak je hladina kyselin nízká nebo není v žaludku vůbec přítomna. Je možné se nasnídat. Dávkování je stanoveno na 3 kapsle denně před snídaní. Vyšší dávkování se bez doporučení lékaře nedoporučuje.
Jak a kdy ukončit užívání Betainu HCL

Po určité době užívání Betainu HCL je žaludek dostatečně stimulován k vlastní produkci žaludeční kyseliny. V okamžiku kdy se po užití dávky Betainu HCL objeví pocity pálení a bolesti žaludku je nutné dávkování adekvátně snížit.
Pokud jste užívali 3 kapsle, snižte dávkování na 2 kapsle před jídlem
Pokud jste užívali 2 kapsle, snižte dávkování na 1 kapsli před jídlem
Pokud jste užívali 1 kapsli, vysaďte užívání Betainu HCL

Toto snižování dávek může trvat dny nebo týdny, schopnost stimulovat žaludek k produkci žaludečních kyselin je individuální, proto je individuální i délka užívání.

Palo-mladsi

Dnes mi spravili znova krv a moč . Obličky mam že vraj v poriadku kedže moč bola negativna a kreatinin bol v krvi v poriadku. Akurád mám na hranici z normou znížené červčné a biele krvinky .

palko-mladsi

Ďakujem tí veľmi pekné jednoznačne zmenim životosprávu a to čo jem . No a tie ľadviny sa dajú dokopy alebo to mám riešiť ? No a tiez ako je možné že sa mi tie ľadviny neukazali na výsledkoch krvi a moču ? Ďakujem tí za záujem a pomoc ....

RNG

Zapal pazeraka je z kyselin, co sa tam zo zaludka natlacia pre kvasenie v zaludku.
Kvasenie v zaludku moze ale nastat len, ked su tam prilis zriedene kyseliny. Takze nemas prebytok kyselin, ale nedostatok.
A potlacanie kyselin ti len znici travenie, aj ked ti to zmierni bolest paly(lebo nie je potom co palit, ked ti zneutralizuju kyseliny alebo potlacia ich vyrobu)
Tmavy moc mas z poskodenych ladvin, ked si bral tolko chemickych liekov, zbytocne.
kED MAS MALO KYSELIN ISTE MAS AJ ZLU CREVNU FLORU, ODPORUCAM TI BRAT MIKROVLAKNINY A PROBIOTIKA.
Kyseliny totiz znicia mikroby na surovych jedlach. Ak to nespravia a naopak sa tie mikroby rozmnozia, dostanu sa do criev, a znicia dobru crevnu floru , tym zaroven ti ubudne az 70% obrannych latok co telo dostava z probiotik, tj ovela viac, nez je samo schopne vytvorit.
Potom sa nediv, ze si nachylny na rozne choroby.