Nemam rada svoju matku

Príspevok v téme: Nemam rada svoju matku
smutka

Mam velmi tazky zivot 10rokov pretrvavajuce vazne kozne ochorenie...neustaly boj so zdravotnymi problemami...a zlu neprajnu,bezcitnu matku.Ani neviem ako ju popisat...vecne sklonim hlavu a odpustim ked sa nieco zle udeje a ona si to vobec neuvedomuje.Doma jhe general vtedy je dobre,ked rozkazuje otcovi a tak by chcela velakrat aj mne,mama uz sice 40rokov ona 60...ale vsak som jej dieta stale..nie!!!???...a ona aj s otcom mi velakrat povedia ze sa nechovam ako 40rocna...nemam od nich ziadnu podporu..nevedia mi ukazat kusok lasky..cely zivot len kritiku a nelutost..neviem to sem ani vsetko popisat v kratkosti.Mam aj priatela ktory ma jediny drzi nad vodou..ale ani toho nemaju za nic ani k nim nema vstup ist..nechcu ho preto ze je nemajetny a nema bohvie ako peniaze hlavne,,,ale na to nbeberu ohlad ze mi pomaha.Cely nmoj zivot sa vlastne odvihja hlavne od tohto zleho zakladu...ktory mi dali rodicia a ja niekedy uz nevladzem zit...tak by som chcela iny zivot..inu mamu.....

_meno

Ahoj smutka

napadlo ma dalsie riesenie pre vsetkych velmi lahko prijatelne, akurat by ta to stalo psychicku namahu

Zozen (stiahni) si film Pokojny bojovnik (2006).

(1.)
Vsimni si pasaz cca v strede, kde sa dobrovolne nechaju okradnut, tam vysvetluje typek 'ze tych, ktori potrebuju lasku najviac je najtazsie mat rad.'

(2.)
Druha pasaz ku koncu je ked ho nezapise trener na Olympiadu a hrdina sa hneva. Typek mu vysvetluje ze sa prakticky vobec nic nestalo a jedine co stratil bol to nad sebou nikdy nemal - 'kontrolu'.

Pozri si ten film prosim ta viac krat.. myslim ze ked by si kontrolovala viac LEN seba pri kontakte s mamkou a tatkom a nepripustala si ich slova a spravanie tak velmi osobne ... a pozerala sa na nich s nadhladom .... ved sama vidis aku zlobu vytvaraju a predstav si tolko rokov akumulovania zlob ...... preto si mozes udrzat odstup od nich svojim pohladom ....

V skratke : kontroluj sa a zmier sa s tym, ze im budes poskytovat lasku napriek tomu ze oni zlobu.

(je to teraz narocnejsie .. ale oni sa nezmenia .. NIKTO sa sam nezmeni .. preto im musis podat 3ti gros a uvidis .. dobro je navykove, uvidis ze coskoro sa chytia :D :D len pouzivaj stale usmev humor a vrav o dobrych veciach co sa stali a ked o problemoch tak ako sa vyriesili ..

a nezabudaj .. pozitivny pristup nezavisi od toho ci sa ti dari alebo nedari .. je to dusa v tebe, nie vonkajsie okolnosti co sa ti stanu.

'S usmevem jde vsechno lip' ;)

smutka

meno...Zasnem nad tvojim prispevkom..ty musis byt clovek velmi intuitivny....presne si vsetko vystihol ako to je..takto to pocitujem vsetko aj ja ale nedokazem sa z ,,klepiet,, matky..otca vymanit..nakolko ich mam napriek vsetkemu rada a stale verim ze sa zmenia,pritom ma to nici.Vyplakala som sa ked som si precitala tvoj prispevok a zo srdca ti DAKUJEM zan.

fero11111

tak neviem co sa donej navazate len si postazovala ze by si priala inu matku a vy donej hustite ako neviem co zije sama je sama len sa jej nepaci vlastna mamka ktora ju nejak nepodporuje a ju to serie a vy donej sa opriete jak blazni nechapem v takychto rokoch uz si matku neprerobis ani ona teba bohuzial ... ine resp. neviem nic poradit len drzim palce aby to bolo lepsie

_meno

Ahoj smutka

Svet tu bol predtym ako si sa narodila a bude aj potom.
Ja mam sice cca polku tvojich rokov, ale s rodicmi si coraz menej rozumiem od zakladnej skoly.
Tiez som velmi viazany na rodinu a uzke kruhy.
Bohuzial je to len moja charakteristika (zrejme aj tvoja) ale nikoho ineho z rodiny.
Samozrejme rodicia nas vychovali a zabezpecovali nas. Zial, vidim ze su taki aki su .. ale nie je to mojou zasluhou..treba si uvedomit ze stvorili nas podla obrazu svojho.
Ak chces byt ina, znamena to ze nechces byt s rodicmi, ale s ludmi tebe podobnymi. Viazat sa na to co bolo v minulosti (starala sa o teba) znamena vytvaranie rovnakej buducnosti.

Mozno to znie kruto, ale ona ta v skutocnosti rada nema a ty trpis deziuluziou lebo stale veris v obrazy svoje :-)

Z mojho pohladu je zivot o laske a pocitovani stastia. Ak mi ho niekto kazi - je to moj nepriatel.
Ak mi ho niekto zlepsuje, som s nim rad, opatujem mu viac svojho casu.

Z dobrych ludi sa stavaju zli a naopak, nic nezostava rovnake. Zmena pre ludi ktori sa nemenia moze byt ale velmi tazka.

Z toho, co pises, mam pocit ze tvoji priatelia su tvoje deti a priatel. Tvojim nepriatelom je tvoja mamka.

Neminaj prosim ta ani sekundu (obrazne povedane) na svoju matku: chod za nou, vysvetli jej ze uz viac ti zivot nicit nebude a ze odchadzas. Neodpovedaj jej, nenavstevujte sa....to ze ti prinasa do zivota zlobu uz x desatroci je dokaz namiesto slubov.

Svoj cas venuj detom, priatelovi, kamaratom, novym ludom, inym clenom rodiny. To ta robi stastnou, naplna tvoj zivot, posuva ta v pred, nachadzas tam uporu.

(ps nezabudaj prosim ta naozaj na to, ze ty ponukas a prijimas lasku....ona ponuka len zlobu .....nie ste "kompatibilne". Ludia ktory koreluju s tebou su plny lasky a ochotn iju davat aj otvoreny prijimat :-)

Prajem ti veeela stastia Smutka :-))

smutka

Byvam sama s detmi v panelaku...a vzhladom nato ze som na invalidnom koli svojej chorobe..nie som praveze na nu vobec odkazana..staram sa o seba sama aj financne aj ked tazko..a ospravedlnujem sa pomylila som sa s tou temou zivotosprava