Priatel a jeho ex

Príspevok v téme: Priatel a jeho ex
princessa27

Pekný deň prajem...obraciam sa na vás, lebo som už naozaj zúfalá. Sme s priateľom spolu vyše pol roka. Bývame spolu, všetko by bolo krásne, bezrpblémové..jediný problém nám robí jeho bývalá priateľka. Rozišli sa pred rokom, ona ho opustila a odišla s iným chlapom. Medzičasom si našiel mňa a začal nový život. Avšak háčikom je, že boli spolu 12 rokov, a veľmi ťažko sa mu zabúda.. Ona akonáhle zistila, že má priateľku, začala vyvolávať, vypisovať, posielať mu fotky...a on miesto toho aby to ignoroval, všetko to akceptuje, odpovedá, vypisuje taktiež. Keď som sa ho opýtala prečo to robí, odpovedal, že nevie ju odignorovať, pretože ju stále ešte ľúbi, stále knej niečo cíti, vraj boli spolu hrozne dlho, majú prežité krásne roky a potrebuje čas na to, aby zabudol, prestal ľúbiť...ale že už by sňou viac nechcel byť, nechce sňou žiť lebo vie, že to sňou nemá cenu, vo mne vidí perfektnú ženu s ktorou by mohol stráviť svoj život, no ajtak..často sa kôli tomu trápim, neviem ako ďalej, či to má zmysel čakať, že ho to raz prejde, alebo....nemám s týmto skúsenosti, preto by som poprosila váš nazor na vec, koľko asi potrvá, kým muž vytriezvie z 12 ročného vzťahu? Vopred moc ďakujem!!

princessa27

Ahojte,

ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede...ono to bolo totiž tak, zo začiatku bol strašne zamilovaný, bojoval o mňa, chcel si ma získať za každú cenu..keď ma už mal, (ešte som o tej bývalej nevedela)..začal čoraz viac spomínať bývalú..ešte vtedy na začiatku vzťahu som sa ho opýtala, či má vzťah so svojou ex vyriešený, či knej niečo cíti..poprel to, povedal že všetko je vyriešené, nič knej necíti, miluje iba mňa a bla bla bla..tak ja hlupaňa som vstúpila do vzťahu, zaľúbila som sa až po uši čo som teda naozaj nečakala...to jeho zamilované šialenstvo do mna mu trvalo asi mesiac..po 3 mesiacoch sa sem jeho byvala vratila, že ho chce naspať..vtedy som sa zdvihla a odišla som s tým, že teda nech si uvedomí čo chce, či chce žiť somnou alebo sňou..po týždni mi zavolal, vypisoval, že ma miluje, že si to sňou vydiskutoval a povedali si, že to nemá ďalej význam a že je rozhodnutý žiť somnou..hrdo vyhlásil, že si už nikdy nezavolajú, nenapíšu...ale samozrejme, skutek utek ako sa vraví..teraz sme v tom istom bode znova. najprv snou vypisoval a vyvolával po tajomky, ale tieto veci sa dlho zatajiť nedajú...jeho bývalá je totalna egoistka, to je jasné, ona ho nechce naspať, len vyžaduje jeho pozornosť, neskutočne žiarli, že ja som na jej mieste (je totiž finanče az moc dobre zabezpečený), a robí všetko preto aby nás rozdelila (zrejme trpí nejakou psychickou poruchou, pretože toto divadlo robí napriek tomu, že ona má svojho vlastného priateľa)...avšak ten moj sa ňou dá tak lahko obalamútiť...je mi z toho hrozne, ostala som sním napriek tomu, že mi povedal, že ju ešte ľúbi, lebo po 12 rokoch sa nedá len tak zabudnúť a bla bla bla..tak som sa zamislela že fajn, možno má pravdu, určite to nieje ľahké a určite po roku sa len tak zabudnúť nedá..ale mal mi to povedať hned na začiatku, a neťahať ma do vzťahu sním..veľmi ťažko sa mi to rieši, lebo po velmi dlhej dobe som opať zamilovaná, no žial opať do nesprávneho ako sa zdá...raz ho to prejsť musí, no neviem, či to má vôbec zmysel..teraz mi často hovorí, že ma miluje, že je rád že má ženu ako som ja a bla bla bla, a veľmi by som mu to chcela veriť, ale....neviem :(( ja som kludnej povahy, no naposledy ked mu volala a tam si hrkútali, tak som už vybehla..nato sa urazil, a povedal, že ked mu ona nedá pokoj, ked mu vkuse vyvoláva a robí mu scény, tak aspon ja nech nerobím scény!no nato, že prečo jej teda odpovedá, mi zasa on nevie odpovedať.. nonsens..som z toho uplne zúfalá, chcela by som náš vzťah za každú cenu zachrániť, možno počkať chvíľu nech sa uplne spamätá z bývalého vzťahu, len naozaj neviem, čo to môže mať aspon maličkú šancu..:( bolestivá to situácia..a ja hlupučka zamilovaná tolerujem všetko a ticho sa trápim...

Agnes998

A to ti ako nevadi ze zijes s muzom ktory ta nelubi a lubi svoju ex? To ti taky vztah ako vyhovuje? Oni boli spolu 12 rokov, to je velmi dlha doba. Preco od neho odisla? Zeny zvyknu po takej dlhej dobe odchadzat zo vztahu vacsinou preto, ze sa ten vztah dalej neposuva, ziadne poziadanie o ruku, ziadna svadba, ziadne deti. On sa na to asi necitil ani po tak dlhej dobe s nou. Mozno ho ona len chcela vytrestat a konecne to posunut dalej. Teraz zistuje, ako je na tom, ci ju este stale lubi a zistuje ze hej. Ze on je z nej uplne na makko. Nakolko ju lubi, keby mu povedala ci sa k nej nevrati, celkom iste to urobi. A ked mu da podmienku, ze musi byt svadba, je mozne, ze teraz ho do nej konecne dotlaci. A by si im v tomto ich naplneni sna vyborne pomohla. Pre neho si len taka docasna stanica, ci uz sa vrati k nej alebo nie, s tebou urcite neostane. Ziaden chlap nikdy neostane s docasnou stanicou.

Miau1

blaabla bla
sorry ked si preňho perfektná tak nech si ta začne perfektne vážiť, mne keby priateľ povie ze lubi bývalú tak to by bola dobra podpasovka, nemyslíš ? vies pride mi to tak ty si sice fajn zena ale preňho len aka si prestupna stanica...nezaslúži si ta ked si potrebuje pisat s nou tak naozaj nie! dokedy to mas akoze tolerovať? aby sa jedneho dna k nemu byvala nechcela vrátiť a s tebou co potom...
skus mu dat ultimatum ja viem ze je to drsny krok ale niekde tam je chlap, ktorý na teba čaká a budes preňho ta jedina prave ty a zo ze mal 12rokov vztah neberiem ako adekvátnu vyhovorku, bud niekoho lubim a chcem byt s nim alebo sa dalej utapam v minulosti

phoe

Rok je strašne malo na zabudnutie pol života. Povedz mu, že ak chce mať vzťah s tebou, musí sa od nej úplne odstrihnut a nekomunikovat s ňou.a nech ti ju ani nespomína. Ak bude dotyčná otravovať, tak jej zavolaj a opýtaj sa jej, o čo jej ide.

winki

Mne keby priateľ do očí povedal, že stále ľúbi bývalku...no asi by tým priateľom už nebol. Ako s ním môžeš žiť, keď ti toto povedal?
Keď pri ňom ostaneš a budeš čakať na ten deň, keď ju prestane ľúbiš, tak sa ľahko môže stať, že áno prestane ju ľúbiť, ale namiesto teba si nájde inú. Ty budeš pre neho sestra, dobrá priateľka nič viac. Sorry.

lilyiankaa

v tebe vidí perfektnú ženu, s ktorou by cchcel stráviť celý život...len by si mal dávať bacha, aby si to u teba neposral, lebo mne osobne by toto neskutočne prekážalo, cítila by som sa veľmi hlúpo, ak by mi chlap povedal, že stále ľúbi svoju ex a nemôže na ňu zabudnúť ..... možno skoro skočil do nového vzťahu a nestihol sa ešte spamatať z predchádzajúceho a to je najväčšia chyba ...a koľko bude to spamatávanie trvať? to záleží len od neho..keby ju začal ignorovať, neodpisoval jej a kašlal na ňu, určite by to bolo skôr, ako keď na ňu bude stále reagovať a písať si s ňou
akože a tvoj priateľ jej prečo nenapíše, nech mu dá svätý pokoj, že už má teba, že je nadmieru spkojný a šťastný a že ona je pre neho minulosť apod ... čo je nejaká mäkota?

_meno

Ahojte

Jeej konecne daco lahsie :D.

Jeho priatelka je klasicky pripad sebeckeho cloveka - uzivala si vztah s nim (nie konkretne jeho), ked zistila ze vo svojom case nemysli na nu a on sa ma mozno lepsie, zacala sa predvadzat fotkami spravami (vyzaduje si pozornost, konretne s nim to nema nic spolocne).

Tvoj priatel je zrejme orientovany na minulost. To je velmi stagnujuci pristup, nakolko nema zrejme nadej v budcnosti vidiet nieco lepsie a uz toboz nie si uzivat s tebou pritomnost.

Ako sa vravi, nic nebude ako predtym...ale moze byt tak ako este nebolo :-)

Mozno mu skus ukazat buducnost, nech svoju energiu mina s tebou.
Ak chce zostat zivot v spomienkach, najdi si zrejme muza ktory s tebou bude zit v sucasnosti.

V oboch pripadoch prajem vela chuti a pekny den princessa27 :-)

Fleur-de-lis

myslím, že je to individuálne, koľko mu to bude trvať.
Každopádne ale nie je správne začínať nový vzťah pokiaľ nemáme doriešený starý. Teda citovo nie. Máš právo byť tým zranená. Nebolo to od neho rozumné začať vzťah s tebou a nemať v sebe ukončený vzťah s ex. Je pekné, že vie, že s ňou nechce byť a s tebou áno, ale potrebuje sa od nej aj citovo oslobodiť.
Či s ním budeš aj napriek tomu, je už tvoje rozhodnutie, a musíš si to uvedomiť, že je to tvoje rozhodnutie a teda nemáš právo mu to vyčítať. Máš právo vyjadriť mu, že ťa to zraňuje, ale nie ho preto kritizovať.
Podľa mňa to vyžaduje dosť silný charakter. Tak ti prajem veľa sily a múdrosti pri rozhodovaní.