Detoxikácia pečene

Príspevok v téme: Detoxikácia pečene
vicky_025

Nevedel by niekto poradiť ohľadne detoxikácie pečene? Našla som jednu metódu ktorú treba niekoľkokrát absolvovať ale mierne sa jej obávam.
Našla som ale aj pomalú detoxikáciu- dávať si po dobu dvoch mesiacov 1 lyžicu panenského olivového oleja a 1 lyžičku citrónovej šťavy.
Vyskúšal to niekto? Respektíve viete poradiť niečo iné?

MrkvovyDzus

Olivový olej je fajn, ak sa ti finančne dá, popozeraj sa po tých kvalitnejších:

1. mal by mať jednu krajinu pôvodu, najlepšie asi je, ak je tam konkrétna lokalita, snaž sa vyhnúť tým, na ktorých je uvedené, že sú pôvodom z EÚ (to je zmes z rôznych krajín)

2. popozeraj na nete, ako vybrať ten kvalitný

Taktiež si pozri olej z pestreca mariánskeho, vraj je dobrý na detoxikáciu, hlavne pečene. Nezabudni si zistiť informácie o správnom dávkovaní, vrátane doby užívania a prestávok, aby si to neprehnala (odporúča sa 1 mokka lyžička, pri hmotnosti nad 80 kg vraj 2, po dobu max. 3 týždňov, potom 2 týždne pauza, kukni aj iné zdroje, či sa to zhoduje). A taktiež sa na to mrkni pri tom olivovom oleji.

Dobrú chuť :)

leuscha

toto bude asi od 18, no ak sa mýlim, tak ma opravte. ako vlastne zbadám, že sa mi vydetoxikovala pečeň? dá sa to vôbec nejak zbadať, že je na tom lepšie?

radoslavka

mna by este zaujimalo, co sa tyka veku je to jedno alebo je nejaka vekova hranica? lebo ved vieme ze pri niektorych doplnkoch to tak je, ze by to mladsi nemali napriklad. a tie, co to uzivate, tak pred jedlom alebo po jedle je to lepsie?

lienerka55

ved to je mozno aj to take mylne, ze clovek moze cvicit a zdravo sa stravovat a aj tak nieco v tele moze byt v neporiadku, preto si nemyslim, ze by bolo zle nieco taketo uzivat ako prevenciu :)

Edisia

Tak, niektorí si takéto doplnky nasadia preventívne, prípadne, že ich to zaujme, alebo možno sú aj takí, ktorí nemajú dobré zdravotné výsledky a riešia to takto. Ťažko povedať, ako to kto má. Ale vlastne aj hej, ako to ty píšeš, že prevencia.

kajka294

to by aj mna zaujimalo, ze ako na to prides, ze to potrebujes. i ked vlastne, ked sa tak zamyslim, ludia co bezne uzivaju vitaminy, tiez ich vacsinou beru ako prevenciu pred nejakou chripkou alebo tak :) tak toto moze byt asi na rovnakom principe nie? :)

nurse87

dejana a to je dobre brat nejako preventivne, alebo to ti doktor odporucil, ze treba? ze podla coho clovek vie, kedy je dobre s tym zacat :) lebo ved by som si celkom myslela, ze ked sa o seba staram a cvicim, ze mi nic viac netreba :)

dejana

Mjanik nerozumiem takémuto agresívnemu prezentovaniu. K čomu je to dobré?
Kurajka88 hej presne, veď niekedy len také bolo, že daj si čaj ten ti pomôže :) Ešteže doba ide dopredu a netreba ho v takýchto prípadoch piť na hektolitre :) Čo som čítala, tak že obsahuje výťažok z artičokov, čím prospieva tráveniu a vylučovaniu škodlivých látok z tela :)

kurajka88

Vsetko, aby malo nejake dlhodobejsie ucinky, sa musi ci uz uzivat alebo robit pravidelne. Detox na baze cajov a diet ma podla mna taky ten chvilkovy efekt, no nevravim, ze aj to by nemohlo niekomu pomoct. O kapsulach tiez pocujem po prvy krat a ak ich niektora uzivate, rada by som bola, ak by ste sa mi ozvali