Svrbenie (šteklenie) kože

Príspevok v téme: Svrbenie (šteklenie) kože
MartinK.O

Dobry deň ,mám takýto problém ,že ma počas celého dňa svrbí telo. Zdá sa mi ako keby niečo po mne liezlo nejaky mravec , určite poznáte ten pocit,také \"šteklenie\" na jednom mieste a keď si to po \"škrábem\" tak ma začne \"štekliť\" iné miesto. Nemám žiadne opuchy ani žiadne flaky na koži.Je pravda že sa každy deň kupem vo vani. Može to byť aj vysušená pokožka z vody ? Alebo neviete čo to može byť ? Čo proti tomu mám robiť? Za odpoveď vopred ďakujem.

redka

Ako dlho sa sprchujes? Aku teplotu ma voda?
Skus sa sprchovat kratko rychlo bez sprchaca. Umy si len tie najhlavnejsie miesta ako su pazuchy a rozkrok, ostatne len prelet. A dva krat do tyzdna daj taku dlhsiu sprchu aj so sprchacom. Nechaj pokozku prirodzene sa premastit.

cejchaa

Poraďte mi prosím Vás čo mám robiť už 2 mesiace po sprchovaní ma svrbí celé telo najskôr očervenie a začne svrbieť začína to na ramenách na rukách a nohách po kolená. Mením sprcháče potom sa natieram to tiež mením a je to vždy. Trvá to 10-15 min. potom sa to upokojí. Skúšala som sprchovať sa len vodou ale nepomohlo. Za radu vopred ďakujem

redka

kazdodennym kupanim si si zmyl ochranu "mazovu" vrstvu koze, ktora sa netriha regenerovat.... teraz v zime je to este horsie, kuri sa, koza je viac vysusovana... ak to chces odstranit, vymen kupel za kratsiu sprchu a po nej sa niecim natri - napriklad kokosovym olejom alebo nejakym telovym mliekom.... a tiez nepouzivaj kazdy den sprchac na cele telo ale dajme tomu len pod pazuchy a na intimne partie... na cele telo ho pouzi len 2x do tyzdna (teda ak nerobis nejak sport pri ktorom sa spotis riadne...) cista voda obsahuje chlor a ine sajrajty, ktore kozu vysusuju... a sprchac tiez zmyva tu ochrannu vrstvu.... tak vzdy po sprche sa niecim natri...

to som ja redka :)