Môj priateľ

Príspevok v téme: Môj priateľ
jaasghkk

Mám priateľa už pomaly 5 rokov ( môj prvý vzťah ). Je úžasný perie, žehlí, upratuje, varí, vynáša smeti, nakupuje,vtipný , múdry, vzťah k deťom. keď mu poviem o polnoci, že som hladná je ochotný mi uvariť jesť. Jediný problém je to, že je hudobník ( klavirista ) a ako muzikant ma predstavenia občas, párkrát za mesiac , niekedy ani to. Keď mu poviem, aby si našiel normálnu prácu , tak mi povie , že on sa učil za klaviristu a bude robiť to čo je vyučený. Takže finančné záležitosti väčšinou riešim ja , platiť nájom , kupovať jedlo a pod. Ako ho donútiť pracovať ? Alebo sa mám jednoducho zmieriť s tým , že môj muž je žienka domáca ? :)

jaasghkk

Fakt si nevymyšlam !!! A nie som ten typ , čo si zakladá na peniazoch ... pre mna su doležitejšie veci v živote ... :)

podobny

ach, nehnevaj sa, ale podla niektorych nazorov, co tu pises, si na svoj vek fakt naivna. aby ti to neprinieslo len zbytocne problemy. az mam problem uverit, ze si nerobis srandu :)

brownie

napr za 1. zeny tlacia na muza tak, ako keby ak muz nema dost na ucte a dost v nohaviciach tak neni muz. vsetko ostatne (ako uz tu popisane) je pre nich "nulova hodnota"
a z toho vyplyva bod 2. ako mam vnimat zivot? ak nezarobim 500E, nie som muz? alebo som? alebo sa mam vykaslat na zeny co chcu 20cm a 20tisic rocne minimalne ?

jaasghkk

lenže on je strašne hrdý na to že je hudobník, on kedysi zarábal hudbou omnoho viac niekedy aj 1000€ mesačne chodil po lodiach , hral v nemecku a pod. lenže potom sa to všetko pokazilo, došli kšefty a pod. a teraz si povie , že on za 50€ hrať nepojde..

podobny

brownie ok v akom zmysle? ved to nemusi byt jeho chyba. to, ze je muz neznamena, ze mu da niekto pekny plat. vies kolko chlapov za take peniaze na SK robi? nechapem aky to ma suvis s tym, ze je muz. :)

phoe

Pozri sa, ked mu neni blbe, že ho zivis, tak sa nezmení. Jemu to stačí, on sa vždy nejak pretlcie aj ked na ulici, a teba stiahne so sebou. Kým studujes, je ti to jedno, ale ked pôjde do tuhého, rataj s koncom a snaz sa aby si tiež neostala s dlhmi lebo neni to sranda

jaasghkk

Aj ked sa s ním pohádam kvoli dajakej blbosti , a viem , že on spravil chybu tak sa mu o hodinu prídem ospravedlniť. lebo sa bojím , že by som ho stratila , že lepšieho muža už nenajdem .... proste že nenajdem niekoho s kým si budem lepšie rozumieť, ja mám taký ten vnutorny pocit , že on je ten pravý

podobny

su vztahy, kde zena zaraba viac ako muz aj ovela viac. tak isto su aj vztahy, kde len zena financne taha domacnost a muz je "zienka domaca". je to netradicne, ale ked im to tak vyhovuje, preco nie. ty musis vediet sama co chces, ci ti to vyhovuje alebo nie. ak si s tym zmierena a on tiez, tak si tak fungujte. ale to ze ma dlh a je s tym zmiereny vporiadku nie je. minimalne tu je problem, okrem ineho.

Agnes998

Moj brat je tiez hudobnik, ma kapelu s ktorou hravaju vsade po Slovensku. Ale len cez vikendy prip. piatky vecer, lebo cez tyzden ma normalnu pracu kde normalne (priemerne) zarobi. Tvoj priatel ma k tomu nezrely postoj. Ze navari, vynesie smeti je super, ale v v dnesnej dobe v nasom state je vacsinou nutne, aby pracovali obaja partneri, lebo jeden to tazko utiahne.

brownie

cize dlh ma 6r a teba ma 5r..
no to znie uz o dost horsie ;)
tak o 4 roky moze vlatnit majetok..
ale vzdy sa terba poradit s pravnikom.