Môj priateľ

Príspevok v téme: Môj priateľ
jaasghkk

Mám priateľa už pomaly 5 rokov ( môj prvý vzťah ). Je úžasný perie, žehlí, upratuje, varí, vynáša smeti, nakupuje,vtipný , múdry, vzťah k deťom. keď mu poviem o polnoci, že som hladná je ochotný mi uvariť jesť. Jediný problém je to, že je hudobník ( klavirista ) a ako muzikant ma predstavenia občas, párkrát za mesiac , niekedy ani to. Keď mu poviem, aby si našiel normálnu prácu , tak mi povie , že on sa učil za klaviristu a bude robiť to čo je vyučený. Takže finančné záležitosti väčšinou riešim ja , platiť nájom , kupovať jedlo a pod. Ako ho donútiť pracovať ? Alebo sa mám jednoducho zmieriť s tým , že môj muž je žienka domáca ? :)

jaasghkk

mne hovoria všetci že som naivna ... lebo ja vo všetkých vidim iba to dobre ... a hladám iba to dobre :)

Lenže aj keby som mu povedala , že ak si nenájde prácu tak s nim končím ... tak on vie , že by som ho neopustila ... proste ma ma v hrsti :)

jaasghkk

Ako čistý nechápem ? No ten dlh ma asi 6 rokov ... resp. mal dajaký dlh kade tade , a exekutor mu vzal dom , ktorý nedokázal splácať , to mu splatilo časť dlhu . a ešte tam dajakých 40 000 €ostalo

podobny

500E sa nie vzdy da dat lavou zadnou, aj ked je to muz. ver tomu, ze je mnoho regionov na SK kde ludia robia za par centov.

ak je tato tema skutocna a nie vymyslena, prides mi tak trochu naivna (prehnane romanticka) :)

jaasghkk

a ešte ak mu vytknem , že nevie zarobíť peniaze , tak on sa urozí , že ako si dovolím mu niečo vytýkať , že on robí najviac ča sa dá ...

brownie

bez ohladu na vysku sumy, právoplatné rozhodnutie súdu možno úspešne exekučne vymáhať do 10 rokov od právoplatnosti.
nemozu to podat dva krat.
po 10 rokov je "cisty"
(pokial sa nezmenia zakony)
ale je chytry, sam by neprezil, potrebuje niekoho kto bude nakladat s majetkom.
ale boli ste spoli 3 roky, ked bol cisty?

jaasghkk

perfektne vari , lenže ako kuchára ho nezamestnaju kedže nie je vyučený . a ma skončené konzervátorium , takže vie iba hrať na klavír. A v dnešnej dobe najsť si prácu je aj tak ťažke všade chud dajaku prax

jaasghkk

nerobte si z toho srandu -_- , ved kopec ludi dnes je zamestnaných na dohodu a dostavaju peniaze na ruku , resp. žiju horiše ako my dvaja. ja len chcem vedieť ako donutiť chlapa pracovať , alebo či sa da zmieriť s tým že ho živím ja ... ak by on bol žienka v domácnosti . predsa aj chlap može ostať na materkej :)